دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

دستور اختصاص فوری اعتبار ۲۰ میلیاردی جهت اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستاهای کلیبر و خداآفرین/ افتتاح کارخانه تولید مس سونگون با حضور سرپرست وزارت صمت/ کلنگ‌زنی گاوداری 10 هزار راسی کشت و صنعت پگاه در سراب

اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی ضمن سرکشی به حوزه‌های انتخابیه و بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه به منظور حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود برگزار کردند.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 94874
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶

کرونا :

دستور اختصاص فوری اعتبار ۲۰ میلیاردی جهت اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستاهای کلیبر و خداآفرین/ افتتاح کارخانه تولید مس سونگون با حضور سرپرست وزارت صمت/ کلنگ‌زنی گاوداری 10 هزار راسی کشت و صنعت پگاه در سراب

به گزارش خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت؛ اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی ضمن سرکشی از حوزه‌های انتخابیه و بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود برگزار کردند.

مصوبات سفر رییس جمهور به آذربایجان شرقی برای رفع مشکلات کلیبر، خداآفرین و هوراند

حسین حاتمی در  بیان اقداماتی که در سرکشی اخیر به حوزه انتخابیه خود انجام داده است، گفت: در روز اول سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان پس از بازدید از مجتمع آبرسانی شهید لشگری و مخزن ۲۰۰۰ مترمکعبی آبش احمد، طی نشست مشترکی با جعفری لور معاون وزیرنیرو و مدیرعامل شرکت آبفا و با حضور فرمانداران و روسای ادارات آبفای کلیبر و خداآفرین در کارگاه پروژه آبرسانی به قشلاقات کلیبر و خداآفرین واقع در سه راهی قره قیه مواردی به تصویب رسید.

حسین حاتمی

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات این نشست، ادامه داد: مقرر گردید تا آخر تیرماه ۱۴۰۲ واگذاری مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به قید فوریت جهت اتمام پروژه‌های محدوده روستاهای شاه ولی و قره قیه اقدام گردد. ضمن اینکه با کلیات طرح آبرسانی به مسیرهای شرق و غرب شهر لاریجان که فی‌المجلس موافقت گردید و مقرر گردید تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ مورد مطالعه و در دستور کار قرار گیرد. همچنین مقرر شد ادامه پروژه مجتمع آبرسانی به قشلاقات کلیبر و خداآفرین تا مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی آبش احمد، تا آخر سال ۱۴۰۲ اجرایی گردد و به بهره‌برداری برسد.

وی تصریح کرد: مقرر شد چاه قدیم جانانلو مجدداً به کارگیری گردد و اجرای گالری در محدوده فوق به صورت اشتراکی بین منطقه آزاد و آبفا اجرایی گردد. همچنین مقرر گردید مجتمع آبرسانی محدوده کلیبر چای (محدوده روستای ابریق) جهت آبرسانی به روستاهای ابریق، همنشین، محمود کاغی، گندم نان، داش باشی و ونیق مطالعه و طی سال ۱۴۰۲ اجرایی گردد. از سوی دیگر مقرر شد خط انتقال از مسیر اجاق کندی جهت تحت پوشش نمودن مسیر اسکانلو- بسطاملو-درمشکانلو اجرایی گردد، به طوری که تا پایان شهریور ماه سال جاری تعیین تکلیف شود.

رفع مشکل الحاق اراضی به آیسک پس از گذشت چند دهه/ زمینه‌سازی حضور سرمایه‌گذار برای اشتغال ۱۰۰۰ نفر
دنبال کنید

حاتمی خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد جهت آبرسانی به روستای مرزآباد در اراضی مردانقم چای، یه حلقه چاه حفر و یک باب مخزن ۵۰۰ مترمکعبی در قالب قرارداد دوم محرومیت‌زدایی اجرایی گردد. ضمن اینکه مقرر گردید مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال جهت اجرا و اتمام مجتمع بشاب در قرارداد دوم محرومیت‌زدایی تا آخر مرداد سال ۱۴۰۲ اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گیرد. همچنین مقرر گردید اقدامات لازم جهت تسریع در اجرای چاه عمیق باباچایی آبش احمد صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: در این نشست مقرر شد منبع آب شرب کلیبر طی نامه‌ای از طریق فرمانداری به اداره آبفای استان، مطالعه و در صورت نیاز شهر کلیبر اجرایی گردد.

وی افزود: آغاز عملیات آسفالت‌ریزی راه روستایی قره‌پاچانلو از دیگر اقداماتی بود که پس از پیگیری‌های فراوان به نتیجه رسید، طول این جاده نزدیک به ۲ کیلومتر است که راه ارتباطی بین شهرستان کلیبر و خداآفرین بوده و بالغ بر ۱۰ روستا از این جاده بهرمند می‌گردند و روستاهای قیه باشی بزرگ، فتحعلی سلطانلو، اجاق کندی، بالی بیگلو، قوتورلار، علیخانلو، شجاع خانلو، باغشلو، محب علیلو و قره پاچانلو از جمله روستاهایی هستند که در مسیر ارتباطی این جاده قرار دارند.

حاتمی یادآور شد: تعریض پل طاقی زیرخاکی پشتو فورد در محور هوراند-اهر در راستای حذف نقاط حادثه‌خیز و پیچ‌های خطرناک در حدود ۱۵ کیلومتر اول جاده هوراند به سمت اهر که در چندین نقطه نیز از دیگر موارد پیگیر شده بود که در حال انجام است و پل پشتو فورد نیز در کیلومتر ۷ این محور تعریض شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: اجرای عملیات آسفالت‌ریزی راه روستایی اسبهارعلیا از توابع بخش مرکزی شهرستان کلیبر نیز از دیگر مواردی بود که به دنبال پیگیری‌ها و رایزنی های فراوان انجام شد.

 

پایان انتظار ۸ ساله مردم ورزقان برای افتتاح کارخانه تولید مس سونگون/ تعیین تکلیف وضعیت بزرگراه ورزقان به مرز نوردوز

الهویردی دهقانی در مورد اقداماتی که در سرکشی اخیر به حوزه انتخابیه خود انجام داده است، گفت: در ورزقان افتتاح کارخانه تولید مس سونگون با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت که حدود ۸ سال قبل آغاز شد.

شروع به ساخت بیمارستان 64 تختخوابی رومشکان در ماه های آتی
دنبال کنید

الهویردی دهقانی

 نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تصرح کرد: پیگیری مسائل و مشکلات این منطقه در جلسه‌ای با وزیر نیرو پیرامون پایاب سدهای قاجار و آقا چکی لار از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم.

وی یادآور شد: بررسی مشکلات موجود در مسیر اجرای پروژه های ورزقان از جمله معادن و بزرگراه ورزقان-نوردوز طی جلسه‌ای مشترک با استاندار و تعدادی از نمایندگان مجلس از دیگر مواردی بود که پیگیری شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: بررسی وضعیت بزرگراه ورزقان به مرز نوردوز در جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی و معاونانش که در تهران برگزار شد از دیگر مواردی بود که پیگیری شد، همچنین در جلسه‌ای در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هم با مشاوران بزرگراه ورزقان-نوردوز به جمع‌بندی‌هایی رسیدیم که نتیجه برای اجرا به وزیر راه و شهرسازی ابلاغ خواهد شد.

 

کلنگ‌زنی برای احداث مرکز جامع سلامت در ۷ روستای واقع در سراب

یوسف داودی در خصوص اقداماتی که در سرکشی اخیر به حوزه انتخابیه خود انجام داده است، گفت: کلنگ‌زنی گاوداری ۱۰ هزار راسی کشت و صنعت پگاه در شهرستان سراب در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار و بهره برداری از گاوداری ۲ هزار راسی گاو شیری در شهرستان سراب شهر شربیان با هزینه ۳۰۰ میلیارد تومان از مواردی بود که پس از پیگیری‌های مستمر به نتیجه رسید.

یوسف داودی

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کلنگ‌زنی احداث مرکز جامع سلامت در روستای جهیزدان سراب با ۸ میلیارد تومان و در ۶ مرکز دهستان دیگر شهرستان سراب نیز از اقداماتی بود که انجام شد، همچنین مقرر شد مرکز جامع سلامت با هزینه‌کرد ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان آغاز شود بنابراین ضمن تامین اعتبار، پیمانکاران این پروژه تعیین و مناقصه نیز برگزار شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: بازدید از روکش آسفالت در حال اجرای روستای چقوش، رازلیق و قلعه جوق و آسفالت ریزی بزرگراه چهار خطه سراب به اردبیل از دیگر اقداماتی بود که انجام شد./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi