کرونا نیوز؛

رفته رفته به روزهای پایانی سال ۹۷ نزدیک می شویم و با شروع سال جدید جشن های زیادی به مناسبت نوروز برگزار می شود، امسال نیز ایام خجسته ماه رجب با ایام نوروز مقارن شده است.

آخرین روز سال ۹۷ مصادف با روز میلاد امام علی (ع) و روز مرد نامگذاری شده است و در آستانه آغاز سال نو پیام آور شادی خواهد بود.

خیلی از مردم و حتی مسئولین برای برگزاری مراسمات جشن در چنین روزهایی برنامه ریزی می کنند و هر یک با ویژگی های خاصی برگزار می شوند و شرایط متفاوتی می توانند داشته باشند.

حواشی در شبکه های اجتماعی؛

یکی از مراسماتی که برای این هفته و در آستانه روز پدر در شهر گچساران برنامه ریزی شد و بروی صحنه رفت، تحت عنوان ” مِرد نمونهَ ” و انتخاب چهره هنری برتر سال ۹۷ بر اساس فعالیت در یک سایت محلی و با انتخاب مسئولان همین سایت محلی  و با حضور برخی خوانندگان  برگزار شد.

این جشن در حالی با حضور برخی خوانندگان استان برگزار شد که هفته گذشته موجی از اعتراضات نسبت به این افراد و سبک موسیقی آن ها فضای مجازی استان را پر کرده بود و حتی هشتگ هایی نیز در شبکه اجتماعی توییتر، ترند برتر جهانی شد.

دور شدن از موسیقی اصیل لری و استفاده از زنان به عنوان مدل در ساخت برخی ویدئو کلیپ ها اصلی ترین عوامل اعتراض کاربران شبکه های اجتماعی بود.

از طرف دیگر تعدادی از خوانندگان مطرح استانی که بار موسیقی اصیل استان را در سال های گذشته بر دوش کشیده اند نسبت به انحراف موسیقی اصیل لری گلایه داشتند و از عدم حمایت مسئولان نیز شاکی بودند.

اول این که آیا این افراد دارای مجوزهای لازم برای اجرای موسیقی هستند یا خیر؟ در حالی کاربران فضای مجازی و برخی هنرمندان مطرح استان این افراد را خوانندگان زیرزمینی نامیده بودند که مجوزهای لازم را ندارند!

مساله مهم دیگری که وجود دارد این است که نامزدهای انتخاب برترین چهره هنری سال ۹۷ کهگیلویه و بویراحمد بر اساس فعال بودن در این سایت محلی  و نظر سنجی در کانال همین سایت در شبکه اجتماعی گزینش شده بودند و در کل اعلام شد که اینها اصلا چهره های برتر هنری نیستند ولی به هر حال با نام چهره هنری در این برنامه تجلیل شدند.

بی شک مسئولان مربوطه به خصوص فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگو باشند .

اما با وجود موارد بالا به اصل موضوع می پردازیم:

ظاهرا اصل این موضوع به گفته ی مسئولان برگزار کننده برنامه چیز دیگری بود و اینکه انتخاب نام برگرفته از نام امام علی است و اصلا تجلیل از هنرمندان برتر در کار نیست بلکه اینها افرادی هستند که در موسسه فرهنگی مذهبی  فطرس  فعال بوده اند و به همین دلیل از آنها تقدیر و تشکر می کنند.

عده ای هم می گفتند قرار است نماینده ی گچساران در این برنامه شرکت کنند که حضور نیافت ، آمدن و نیامدن تاجگردون دست خودش هست و بوده است و البته خواهر نماینده ی گچساران در این برنامه حضور یافت و از وی هم تجلیل شد ولی بوجود آمدن چنین شایعاتی همیشه و در همه ی ادوار ضربه ی مهلکی به نماینده ی یک شهر است و از دید مردم هم کار پسندیده ای نیست و خدا کند این اتفاق عمدی نبوده باشد و فقط یک اتفاق بچه گانه از طرف جوانان بوده باشد.

یکی از نقاط مثبت برنامه استقبال بی نظیر جوانان و مردم بود که باید گفت اکثر برنامه های شاد گچساران را مورد چالش هوادار قرار می دهد و سری توی سرها داشت.

دیگر نقاط مثبت برنامه حضور روحانی برجسته در بین جوانان و جانباز انقلاب و پدران چند شهید یکی دیگر از نقاط قوت این برنامه بود.

 

باید این را هم متذکر شد که عده ای هم برای خرابکاری در این برنامه آمده بودند و آمده بودند که با ایجاد رقص و پایکوبی با حرکات موزون برنامه را بهم بریزند که با سخنرانی شدید الحن و مودبانه ی تنها روحانی برنامه و باید گفت برگزار کننده برنامه ، اکثرا آرام شدند .

 

در کل این برنامه جدا از حواشی آن عالی ترین برنامه ای بود که در قالب شاد برگزار شد.

اما حواشی داغ برنامه؛

۱- حضور ابوالحسن غلامی جانباز برجسته ی گچسارانی

۲- حضور پروین تاجگردون خواهر نماینده ی گچساران

۳- نیامدن مدیران و مسئول گچسارانی در این برنامه

۴- نبود نیروهای امنیتی و انتظامی در روند برگزاری

۵- کم تجربه گی عوامل اجرایی برنامه در برگزاری آن که البته چون کار اولی در این سبک بود قابل اغماض هم بود

۶- ترافیک سنگین برون از سالن چه در موقع ورود به سالن و چه در موقع خروج

اینها بخشی از حواشی این برنامه بود که هر کدام داستان مفصلی را با خود یدک می کشید.

 

امید داریم در آینده برنامه ریزی بهتر و حمایت های بیشتری را شاهد باشیم.

تصاویری از این برنامه؛

 

 

 

 

 

 

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید