کرونا نیوز؛
خطیب جمعه باشت:
خطیب جمعه باشت گفت :جوانان ما از بیکاری افسرده شده اند بجای اینکه پول بیت المال را در راه حرام خرج می کنید به جوانان وام کم بهره بدهید.جوانان در دفتر من گریه میکنند و التماس میکنند برای ۱۰ میلیون وام ولی پول بیت المالی که باید به این جوانها داده شود خرج مجالس رقص می کنید.

به گزارش پایگاه خبری باشت نیوز؛ حجت السلام عبدالرحیم عبودی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان باشت ضمن اشاره به ۲۰فروردین ماه عنوان کرد: روز ملی فناوری هسته ای یکی از علوم حساس و مهم دنیا است.بعد از کش و قوس های فراوان که دشمنان به ما زدند و چند سال مسائل هسته ای مارا دچار اختلال کردند و در کشور نیز این موضوع پذیرفته شده بود ولی به لطف خداوند در سال ۸۵این تعلیق ها برداشته شد و ما در مسائل علم هسته ای چنان پیشرفت کردیم که در ۲۰فروردین ۸۵توانستیم جز چند کشوری باشیم که داری فناوری هسته ای هستند.

حجت الاسلام عبودی گفت: وقتی خبر فناوری هسته ای ما پخش شد دشمنان ما شوکه شدند ،غربی ها و اروپایی ها اعلام کردند ایران اغراق میکند و ممکن نیست ایران بتواند چنین کاری کند.

امام جمعه باشت تصریح کرد: فناوری هسته ای تحقق شعار ما میتوانیم بود،با دست خالی و با این همه دشمنی توانستیم به این مقام برسیم که بسیار ارزشمند است.معتقد هستیم مسائل هسته ای ما که در این چند سال راکد مانده مخصوصا در زمینه برجام اشتباه کردیم و امیدواریم دیگر تکرار نشود.

خطیب جمعه باشت عنوان کرد: ما به غنی سازی ۲۰درصد رسیده بودیم ولی اکنون این غنی سازی کنسل شده و با تعهدهایی که بستیم به ۳/۵درصد رسیده است ،راکتورهارا با بتن پر کردیم و برجام نیز نافرجام شد.

حجت الاسلام عبودی تنها راه اقتدار کشور را تکیه بر توان داخلی کشور دانست و گفت: ما میتوانیم و امادگی تکیه بر توان داخلی کشور را داریم.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس عنوان کرد: ایشان فرمودند هیچ مشکلی در این کشور نیست که حل نشود،هیچ مشکلی نیست که حل ان به دست دشمن باشد و نباید به کدخدا اعتماد کنیم.

خطیب جمعه باشت به روز هنر در ۲۰فرودین اشاره و گفت: اسلام هنر را قبول دارد و دین ما تاکید بر هنر دارد،هنر ظرفیت خوبی برای این است که آموزه های دینی خودمان را به دیگران یاد بدهیم ،اسلام مخالف هنر نیست ولی هنر از نظر دیگران چیست؟هنری که اکنون در کشور مطرح است هنر واقعی نیست و در برنامه های امروزی کاری به مردم ندارند و هنر را در رقص و رقاصی میدانند و از بیت المال هم برای ان استفاده می کنند.

حجت الاسلام عبودی گفت: اسلام و رهبری با این موضوع مخالف است.رهبر معظم انقلاب به عنوان رهبر جامعه و مراجع تقلید گفتند نظام جمهوری اسلامی موظف است جلوی حرام الهی را بگیرد.ولی باید بگوییم جلوی مدیران را باید گرفت .

امام جمعه باشت به مدیرکل میراث فرهنگی استان اشاره و اظهار کرد: برنامه ریزی میکنند و با پول بیت المال وبا گروه خصوصی قرارداد می بندند که هر طور شده در ایام عید یک روز در شلال دان باشت رقاصی کنید!

وی افزود: اقای مدیر کل چه جوابی دارید بدهید،رهبر فتوا دادند چرا رعایت نمیکنید؟بعضی از مدیران و مسئولان دارند استحاله فرهنگی میکنند و خداکند بتوانیم برخی از مدیران را نجات دهیم .

خطیب جمعه باشت تصریح کرد: اسم اداره میراث فرهنگی است ولی ضد فرهنگ عمل می کنند ،چرا مسئولین ادارات اجازه این جشن هارا می دهند؟این همه شهید دادیم ،مادران شهدا اشک چشمشان خشک نشده است ،حرام برایتان عادی شده است؟خدا نیامرزد مدیری که اینگونه عمل می کند!

حجت الاسلام عبودی گفت: مدیرکل میراث فرهنگی جلسه ای برگزار می کند که رقاصی میکنند،و میراث فرهنگی شهرستان هم همکاری می کنند و مدیران هم شرکت میکنند.این مدیران با کسانی که پول بیت المال را می دزدند فرقی ندارد.

خطیب جمعه باشت تصریح کرد: جوانان ما از بیکاری افسرده شده اند بجای اینکه پول بیت المال را در راه حرام خرج می کنید برای جوانان وام کم بهره بدهید.جوانان در دفتر من گریه میکنند و التماس میکنند برای ۱۰ میلیون وام  ولی پول بیت المالی که باید به این جوانها داده شود خرج مجالس رقص می کنید.

وی خطاب به استاندار عنوان کرد: شما باید بر مدیران نظارت کنید،شما باید جواب بدهید،شما هنر را اشتباه گرفتید.اگر استاندار همراه انها نیست باید برخورد کند .

انتهای پیام/

انتهای پیام/
نرگس سجادی نیا