کرونا نیوز؛

واکنش آیت الله ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد به سخنان رئیس جمهور در مورد فیلترینگ؛

آقای روحانی مغالطه می‌کند/ فیلتر کردن برخی از کانال‌های منحرف و انحراف‌آور آیا به معنای قطع ارتباط با جهان است؟

در سخنان آقای روحانی نه یک مغالطه بلکه مغالطه‌هایی رخ داد، این را به عنوان یک طلبه عرض می‌کنم سخنان رئیس جمهور مغالطه جز و کل بود و مغالطه علت جعلی و مغالطه دیگر بود. آیا قطع یک کانال یعنی قطع ارتباط با اینترنت به عنوان یک تکنولوژی که جهان به آن نیاز دارد و ارتباطات با آن صورت می‌گیرد.

فیلتر کردن برخی از کانال‌های منحرف و انحراف‌آور آیا به معنای قطع ارتباط با جهان است؟ رئیس جمهور قطعا از نظریه خود باز خواهند گشت و بی‌تردید هیجانی حاکم بر زبان و ذهن ایشان بود اما باید به هر کسی که بر اساس این نگاه سِیر می‌کند فهماند که دنیای امروز که بیشترین استفاده را از این ابزار ارتباطی می‌کند خود طرفدار فیلتر کردن بسیاری از کانال‌ها، شبکه‌ها، فیلم‌ها و امثال اینها است.

در تایلند که کشوری به شدت آزاد و به فساد مشهور است فیلترینگ یک قاعده قانونی و مصوب مجلس است، آنها می‌فهمند اگر نسل آینده قرار است تایلندی بماند و این کشور را مدیریت کند باید از بعضی فرهنگ‌های بدتر از فرهنگ حاکم بر تایلند محفوظ بماند.

وقتی آنها فیلترینگ می‌کنند ما بیاییم پیوند بزنیم مفهوم فیلترینگ را با قطع ارتباط با جهان، این یک مغالطه است و باید اصلاح شود.

من وظیفه دارم در سخنرانی‌ها این مغالطات را تبیین کنم. انبوهی از مغالطات بر زبان بسیاری از کسانی که خود باید ماموریت نهی مغالطات را بر عهده بگیرند جاری می‌شود که این افراد باید زبان و تبیین خودشان را اصلاح کنند.

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان