شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

بعضی از مسئولان بهمئی برای ماندن چک سفید امضا دارند/انتقاد شدید صلواتی از بیخیالی و بی تحرکی برخی مسئولان

به گزارش کرونا از بهمئی نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی به امامت حجت الاسلام صلواتی اقامه شد. امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول گفت: جهل زدایی یکی از آثار تقوا است هدف از ارسال انبیا و پیامبران جهل زدایی از دل فکر خانواده و جامعه است انبیا آمدند تا انسان ها عاقل

اختصاصی کرونا

کد خبر : 91558
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲

کرونا :

بعضی از مسئولان بهمئی برای ماندن چک سفید امضا دارند/انتقاد شدید صلواتی از بیخیالی و بی تحرکی برخی مسئولان

به گزارش کرونا از بهمئی نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی به امامت حجت الاسلام صلواتی اقامه شد.

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه اول گفت: جهل زدایی یکی از آثار تقوا است هدف از ارسال انبیا و پیامبران جهل زدایی از دل فکر خانواده و جامعه است انبیا آمدند تا انسان ها عاقل شوند.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: کسی که خودش جاهل است جاهلانه عمل میکند تا خودش از جهل خارج نشود نمیتواند جامعه را از جهالت نجات دهد انسان های عاقل و باتقوا اسیر نمی‌شوند و کسی را نیز به اسارت نمیگیرند خاصیت جامعه عاقل و باتقوا آزاد منشی و آزاد پروری است دین انسان را از جهالت بیرون می آورد‌.

وی ادامه داد: تزکیه و تعلیم جامعه با تزکیه و تعلیم انسان های عاقل و باتقوا میسر میشود کرامت انسان در سایه علم و آگاهی حاصل میشود انسان بی تقوا جاهل است و جاهل کرامتی ندارد اگر در جامعه نقد نباشد تحمل نقد را نداشته باشیم فورا با تیم های قوی تحریف ایجاد کنیم یک چنین جامعه ای در جهل فرو میرود این جامعه جامعه ستیزه جو میشود.

حجت الاسلام صلواتی افزود: اگر جامعه از عنصر تقوا و عقل خالی شد این جامعه جامعه جاهلی است در جامعه جاهل باطل را حق و حق را تحریف میکنند یک جامعه جاهل در برابر مکتب می ایستاد افراد بدون تقوا نمیتوانند خانواده را هدایت کنند از دل جامعه جاهل بدگویی بد دهنی اهل ترور شخصیت در فضای مجازی و حقیقی اهل تزویر و ریا معصیت رشد میکند افراد جاهل جامعه جاهل را تحت ولایت شیطان قرار می دهند. 

وی گفت: منشا بدخویی ها و بدخلقی ها داشتن امکانات و حمایت های نابه جا است در جامعه جاهل به آدم ها نیش میزنند اذیت میکنند نمک میخوردند و نمکدان می شکنند امروز رسالت علما و روحانیت و رسالت معلمان و فرهنگیان جهل زدایی از جامعه است باید مثل اصحاب کهف جهل جامعه را از بین برد تا جامعه عاقل نشود خداوند متعال ولی عصر و حجت خودش را در اختیار مردم قرار نمیدهد راه نجات جامعه جاهل قرآن است قرآن کتاب نور است.

امام جمعه شهرستان بهمئی در شروع خطبه دوم افزود: پیام اصلی نماز جمعه در این معیادگاه مومنین در این اجتماع اهل ایمان در روز جمعه دعوت به تقوا است.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی گفت: از جمله محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار معلمان: جامعه معلمین از بهترین و شریف ترین قشر های کشور هستند از زحمات این مجاهدان سختکوش و متعهد در همه ی شهرها و روستاهای کشور سپاس گزاری میکنم به معلمان توصیه نمودند ازآثار شهید مطهری بهره بگیرند از معلمان درخواست نمودند که دانش آموزان را به حضور در مراکز برکت آفرین از جمله مساجد و هئیت ها تشویق کنند.

وی گفت: اززنده کردن احساس هویت اسلامی و شخصیت ملی در نوجوانان و جوانان باهوش کشورا را از وظایف معلمین نام بردند بی ثباتی در مدیریت آموزش پرورش انتقاد نمودند و اتمام بر امر پرورشی و امور پرورشی در مدارس تاکید نمودند ضوابط گزینش را هم فرمودند نباید کمرنگ شود.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: از آموزش پرورش شهرستان بهمئی و فرهنگیان عزیز این دیار چند انتظار دارم: ۱) اولویت آموزش پرورش و تیم ستادی و معلمان باید معنویت تزکیه و تربیت باشد دل بچه ها متوجه خدا قرآن و عترت کنید نام و یاد امام شهیدان و ولایت را در وجود بچه ها زنده کنید ۲) بچه ها را قانون محور تربیت کنید هم قوانین الهی هم رعایت قوانین اولیای الهی هم رعایت قوانین جامعه اساسی ترین سرمایه ای که برای شما معلمان برجایی می ماند تربیت انسان ها است و راه آن نماز است. 

کلیک کنید  معرفی شهردار یاسوج/تأسیس هنرستان کشاورزی در کهگیلویه

حجت الاسلام صلواتی بیان کرد: «إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَر»  اگر میخواهید جامعه را آسیب ها انحرافات گناهان نجات دهید راه آن توجه به نماز است به بچه ها احترام یاد بدهید احترام اولیا الهی احترام پدر و مادر و بزرگ تر بچه ها را با امام حسین (ع) و امام عصر (عج) آشنا کنید با معرفی مکتب عاشورا برای مکتب انتظار سرباز تربیت کنید معلمان عزیز آموزش پرورش مسجد یاور و جمعه یاور باشید. 

وی خاطر نشان کرد: لازمه آن این است که قبلش مسجد باور و جمعه باور باشید تا بتوانید یاوری کنید بچه ها را به سمت مسجد و نماز جماعت و جمعه هدایت کنید امید را در بچه ها زنده نگهدارید.

حجت الاسلام صلواتی گفت: دو آسیب اساسی در این شهرستان روز به روز در حال افزایش است یکی مسئله اعتیاد است باید در سنگر تعلیم و تربیت بچه ها آگاه شوند رسالت شما آگاهی بخشی است دوم مسئله خودکشی است باز هم ضمن اینکه خانواده ها باید توجه کنند انتظار از این قشر شریف است که در سنگر تعلیم و تربیت این نسل را آگاه کنند نگذاریم جامعه مان به این آفت ها آلوده شود.

وی گفت: شاهد سفر رئیس جمهور عراق به ایران اسلامی بودیم با مسئولان کشور رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب دیدار نمودند رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب تاکید نمودند حتی یک آمریکایی هم در عراق نباید بماند این یک نگاه راهبردی و کلان نسبت به آینده منطقه خاورمیانه است یعنی حتی یک آمریکایی در غرب آسیا نباید بماند این راهبرد در بین کشورهای منطقه مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: بدانیم هر جا آمریکا وارد شد از دل آن جنگ استثمار قتل استعمار کشتار خون ریزی غارت ها و سرقت سرمایه های آن کشور نابودی و ویرانی را برای مردم آن کشورها به ارمغان آورده است قدم آمریکا در هر جایی وارد شد قدم نامیمون و نامبارکی است راه نجات ملت ها و پیشرفت آنها این است که به آمریکا نزدیک نشوند از دیگر ابعاد این سفر مسائل اقتصادی امنیتی و گذرگاه های تجاری کشور است که بتوانند تعاملات و همکاری های خود را افزایش بدهیم با همکاری کشورهای منطقه امنیت منطقه افزایش می یابد.

حجت الاسلام صلواتی با اشاره به جنگ اوکراین و راهبرد غربی ها افزود: ۱۵ ماه از جنگ اوکراین میگذرد چشم انداز روشنی برای پایان این جنگ وجود ندارد غربی ها از یک طرف به رئیس جمهور فرانسه ماموریت دادند که طرحی برای صلح پایدار و اینکه جنگ تمام شود تدوین کنند از طرفی دیگر با تزریق سلاح های غیرمتعارف به ارتش نیمه جان اوکراین به دنبال افزایش تنش ها هستند آمریکا و اروپا نتوانستند از طریق سامانه های موشکی و تانک ها جلوی روسیه برا بگیرند اخیر گلوله هایی حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین ارسال کردند این نوع مهمات سلامتی انسان را در معرض خطر قرار میدهد ماندگاری زیادی در طبیعت دارند باعث بیماری های فراوانی میشوند غربی ها می خواهند با این سلاح ها نسل کشی را علیه روسیه گرایان اوکراین شروع کنند.

وی افزود؛ این مسئله یک جنگ و یک روش خطرناکی است شرایط را بیشتر تنش آفرین میکند غربی ها از پیروزی اوکراین نا امید هستند میخواهند با ارسال سلاح های اورانیوم ضعیف شده در واقع با طولانی کردن جنگ هزینه های روسیه را بالا ببرند و نهایتا زمین سوخته را تحویل روسیه بدهند این شهرها هم اکنون غیرقابل سکونت هستند.

کلیک کنید  روایت 6 واکسن کرونای ایرانی در باشگاه واکسن‌سازان جهان

حجت الاسلام صلواتی بیان کرد؛ هدف غربی ها تضعیف قدرت نظامی و اقتصادی روسیه و نهایتا قربانی سیاسیت های آمریکا اروپا و غرب مردم بیچاره ی اوکراین هستند سفر وزیر خارجه کشورمان به لبنان را داشتیم: با توافق ایران و عربستان بحران های منطقه کاهش می یابد حل بحران لبنان یکی از فرصت های این توافق است در عین حال شرایط داخلی رژیم خبیث صهیونیستی این چند قطبی های درونی هم اکنون به دنبال به اینها دنبال یک دورهمی جهانی تحت عنوان داووس یهودیی ها هستند برای نجات این رژیم میخواهند از خروج سرمایه های داخل فلسطین جلوگیری کنند میخواهند یهودیان خارج از سرزمین مقدس خودشان را با دولت جعلی همسو کنند به دنبال توقف روند مهاجرت از فلسطین هستند آنها میدانند از درون در حال متلاشی شدن هستند میخواهند با این اقدامات خودشان را از لبه ی پرتگاه نجات بدهند ولی نهایتا همین سیاست ها باعث نابودی آنها خواهد شد.

امام جمعه شهرستان بهمئی وضعیت شهرستان گفت: برادران خواهران و مسئولان استان شهرستان ریشه تمام آسیب های اجتماعی بخاطر ضعف باورهای دینی و اعتقادی و فقر و بیکاری است آمار بیکاری در شهرستان بهمئی بالاست بعضی از مسئولان شهرستان که اصلا برایشان مهم نیست و ظاهرا چک سفید امضا دارند بی حال بی تحرک و نا امید هستند.

حجت الاسلام صلواتی گفت: اگر مسئولان استان نمی توانند کاری کنند چاره اندیشی کنند از مسئولان کشور دعوت کنند تا مسئله بیکاری و عدم اشتغال جوانان بهمئی را حل کنند اگر مسئولان و سیاست های اشتغال که از سوی رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب اعلام شد عمل میکردند وضعیت شهرستان و استان کشور اینجوری نبود.

وی خاطر نشان کرد: شهرستانی که نفت معادن خاک حاصل خیز ظرفیت های خوب گردشگری کشاورزی دامداری دارد معضل اساسی در این شهرستان فقر و بیکاری است بیش از ۷٠ درصد از مردم این شهرستان تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند اگر شرایط فراهم بود باز بیشتر هم میشد در یک چنین شرایطی با داشتن چنین ظرفیت هایی مسئولی که نتوانست زمینه اشتغال جوانان تحصیل کرده را فراهم کند و برای بیکاری تدبیری بیاندیشد ماندن آن در مسئولیت جفای به جوانان است ضعف نهاد های متولی کار بی حالی نا امیدی و بی تحرکی آنها باعث شد فشار ها به سمت کمیته امداد و بهزیستی برود. 

وی ادامه داد: باید همه ی نهاد و دستگاه ها و سازمان هایی که در بحث اشتغال متولی هستند وارد میدان شوند به مردم پاسخگو باشند.

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: در سال گذشته اعتبارات اشتغال زایی شهرستان بیش از ۹۳ میلیارد تومان بود سازمان بازرسی و مدعی العموم در این شهرستان و استان ورود کنند ببینند این تسهیلات پرداخت شده است یا نه؟ برای چند نفر شغل ایجاد شده است؟ در یک سهل انگاری هایی یک چنین آسیب هایی رشد میکند. 

حجت الاسلام صلواتی در پایان ادامه داد” دوشنبه ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است این نهاد یک جایگاه معنوی و ارزشی دارد کار آنها امدادرسانی یاری رساندن و خدمت به خلق خدا و نیازمندان و گرفتارها است از زحمات تلاش ها و مجاهدت های اهالی این نهاد به مردم شریف تقدیر و تشکر میکنم اولویت این نهاد باید بحث آموزش های همگانی باشد.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi