جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲

بهترین رنگ مناسب اتاق خواب کدام است ؟! – نوین کابین

بهترین رنگ مناسب اتاق خواب کدام است ؟! – نوین کابین   نوبت به دکوراسیون اتاق خواب که می­ رسد، دوست داریم دقیقا همان چیزی باشد که به آن علاقه داریم، چرا که اتاق خواب فضایی خصوصی است که قرار است به ما آرامش بدهد و در آن حس خوبی داشته باشیم. با اینکه هر

اختصاصی کرونا

کد خبر : 86251
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲

کرونا :

بهترین رنگ مناسب اتاق خواب کدام است ؟! – نوین کابین

بهترین رنگ مناسب اتاق خواب کدام است ؟! – نوین کابین

 

نوبت به دکوراسیون اتاق خواب که می­ رسد، دوست داریم دقیقا همان چیزی باشد که به آن علاقه داریم، چرا که اتاق خواب فضایی خصوصی است که قرار است به ما آرامش بدهد و در آن حس خوبی داشته باشیم. با اینکه هر سال چندین رنگ برای طراحی دکوراسیون ترند می­شوند، ولی قرار نیست این رنگ ­ها حتما رنگ مناسب اتاق خواب ما باشند. احتمالا برای شما هم این سوال وجود دارد که؛ چه رنگی برای اتاق خواب مناسب است؟ اتاقم رو چه رنگی کنم؟ چگونه بهترین رنگ را برای اتاق خواب انتخاب کنیم؟ این مطلب را بخوانید تا راحت­تر بتوانید رنگ دیوار اتاق خواب را انتخاب کنید.

رنگ اتاق خواب

رنگ مناسب دیوار اتاق خواب، این اتاق برای کیست؟

رنگ دیوار بخش زیادی از تنالیته رنگی اتاق خواب را می ­سازد و در بزرگ و کوچک نشان دادن اتاق تاثیر دارد. همچنین رنگ­ ها در ایجاد احساس مختلف در افراد تاثیر می­ گذارند. اولین قدم برای رنگ آمیزی اتاق خواب توجه به این موضوع است که این اتاق برای کیست؟ مطمئنا رنگ مناسب اتاق خواب والدین با رنگ اتاق خواب کودک متفاوت خواهد بود. همچنین شخصیت و سلیقه افراد برای انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب متفاوت است پس نمی­ توانیم یک نسخه ثابت برای رنگ دیوار اتاق خواب برای همه تجویز کنیم.

رنگ مناسب اتاق خواب، جزئی از کل!

لازم است برای انتخاب رنگ هر یک از فضاهای منزل، آن را به عنوان یک کل ببینیم. یعنی برای انتخاب رنگ اتاق خواب، علاوه بر دیوارها، بخش ها و وسایل دیگر مانند در اتاق خواب، تختخواب، اجزای ست اتاق خواب، پرده ­ها و… را در نظر بگیریم. انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب، با دقت در ترکیب رنگ برای اتاق خواب و توجه به ایجاد هارمونی رنگ­ ها اتفاق می­ افتد.

مقاله پیشنهادی = معرفی انواع سبک و مدل کابینت آشپزخانه

اهمیت رنگ اتاق خواب

شاید از خودتان بپرسید اصلا چه دلیلی دارد در رنگ اتاق خواب حساسیت یا وقت بگذاریم و تحقیق  کنیم که چه رنگی برای اتاق خواب اجرا کنیم ؟ خواب راحت یکی از موضوعاتی است که دانشمندان در سراسر دنیا در تلاش هستند تا با کشفیات مختلف کمک به داشتن یک خواب راحت کنند و اتتخاب رنگ اتاق خواب هم یکی از عناصر تشکیل دهنده و موثر در خواب راحت انسان میباشد اما چه رنگ های مناسب اتاق خواب هستند …

ترکیب رنگ دیوار اتاق خواب، سلیقه شما کدام است؟

با توجه به مطالبی که در بخش ­های قبلی گفتیم، نوبت به معرفی رنگ­ های مختلف برای اتاق خواب می­رسد. آشنایی با چرخه­ های رنگ و روانشناسی رنگ، کمک زیادی در انتخاب رنگ و طراحی دکوراسیون به شما می­ کند. آیا به دنبال ایجاد ویژگی خاصی در اتاق خواب با استفاده از رنگ هستید؟ مثلا می­ خواهید اتاقی شیک و مدرن داشته باشید؟ یا خاص بودن رنگ اتاق خواب برایتان مهم است؟ ممکن است طرفدار سبک کلاسیک باشید! برای ایجاد هر نوع ویژگی و هویت ­دهی به فضا باید در انتخاب رنگ حساس باشید.

انواع رنگ ­های متداول برای اتاق خواب عبارتند از:

 • اتاق خواب بنفش
 • اتاق خواب آبی
 • اتاق خواب سبز
 • اتاق خواب سفید
 • اتاق خواب طوسی
 • اتاق خواب قهوه ­ای
کلیک کنید  دیدار مردمی فرماندار گچساران از دریچه دوربین

اتاق خواب با دیوار بنفش

یکی از رنگ­های لوکس که برای دکوراسیون اتاق خوابی مجلل مناسب است. رنگ بنفش نمادی از افراد خلاق و رمانتیک است. برخی از کارشناسان معتقدند دکوراسیون بنفش اتاق خواب انتخاب خوبی نیست و بهتر است از رنگ یاسی در اتاق خواب استفاده شود. ولی شما با کمی خلاقیت می­توانید آن را با رنگ­ هایی مانند زرد متعادل کنید.

اتاق خواب با دیوار آبی

آبی حس آرامش دارد. دکوراسیون آبی اتاق خواب می ­تواند خوابی آرام را برای شما به ارمغان بیاورد. مهم است که در کاربرد هر یک از رنگ­ ها تعادل را حفظ کنید. اتاق خوابی که همه­ چیز در آن آبی باشد حس سرما را به شما منتقل می­ کند. اگر به رنگ آبی علاقه دارید و اتاقی با رنگ ملیح را می ­پسندید از رنگ اتاق خواب آبی روشن استفاده کنید .

اتاق خواب با دیوار سبز

یکی از بهترین رنگ­ های مناسب اتاق خواب، رنگ سبز است. رنگ سبز علاوه بر اینکه آرامش را به اتاق می­ آورد. حس سرزندگی و نشاط هم به شما منتقل می­ کند. تنالیته های مختلف رنگ سبز برای اتاق کودک، نوجوان و بزرگسال می ­تواند انتخاب خوبی باشد.

اتاق خواب سبز

 

رنگ سفید برای دیوار اتاق خواب

رنگ سفید حس تمیزی دارد. و به راحتی با رنگ­های دیگر جور در می ­آید. اغلب تازه عروس­ها این رنگ را برای اتاق خواب ترجیح می­ دهند. دکوراسیون اتاق خواب سفید، باعث بزرگ نشان داده شدن آن می­ شود. انتخاب اکسسوری­ های مختلف برای تزیین اتاقی با رنگ دیوار سفید راحت ­تر است.

رنگ اتاق خواب

 

رنگ دیوار اتاق خواب طوسی

استفاده از رنگ طوسی یا همان خاکستری، باید با دقت انجام شود؛ همانقدر که استفاده افراطی از رنگ طوسی ممکن است حس افسردگی و دلگیری را منتقل کند؛ کاربرد صحیح و به مقدار کافی آن، در طراحی یک اتاق خواب شیک و مدرن موثر است. برای انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب طوسی حساسیت به خرج بدهید. همچنین می­ توانید با کمک رنگ­ های دیگر استفاده از آن را متعادل کنید.

مقاله پیشنهادی = راهنمای انتخاب درب ساختمان

دیوار اتاق خواب با تم قهوه ­ای

در کاربرد رنگ قهوه ­ای، انتخاب درست تنالیته ­های رنگ قهوه ­ای مهم است. اتاق خواب با تم قهوه ­ای حس گرما را به اتاق می ­آورد. همچنین اگر به فکر طراحی دکوراسیونی کلاسیک هستید؛ رنگ قهوه ­ای را در اتاق خواب به کار ببرید.

اتاق خواب قهوه ایی

 

رنگ شیک برای اتاق خواب، سرد؛ گرم یا خنثی؟

رنگ های گرم برای دیوار اتاق خواب:

رنگ­ گرم برای اتاق خواب، انرژی بخش است. اگر تپش قلب بالایی دارید، از رنگ ­های قرمز یا نارنجی استفاده نکنید و یا کمتر استفاده کنید. رنگ قرمز برای اتاق خواب نوجوانان هیجان انگیز است. می ­توان رنگ قرمز را به عنوان رنگ فرعی در کنار رنگ مشکی یا سفید انتخاب کنید.

رنگ های سرد مناسب اتاق خواب:

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ­ های سرد، سطح انرژی را کاهش می­ دهد در نتیجه خواب راحتی در این اتاق خواهید داشت. باز هم این نکته را تاکید می­ کنیم که در کاربرد رنگ­ ها زیاده­روی نکنید. ترکیب رنگ­ های سرد و گرم می­ تواند روشی برای ایجاد تعادل در انتخاب رنگ­ ها باشد.

مقاله پیشنهادی = نکات اساسی هنگام خرید کابینت آشپزخانه

رنگ خنثی مناسب دیوار اتاق خواب:

کلیک کنید  رونق صنعت آبزی‌پروری، اولویت دولت جهادی برای توسعه گلستان

اگر تصمیم دارید بعد از مدتی وسایل اتاق خواب را عوض کنید ولی راجع به رنگ آن تصمیم نگرفته ­اید، بهتر است رنگ دیوار اتاق خواب را خنثی انتخاب کنید. رنگ­ هایی مانند سفید، کرم و طوسی بسیار کمرنگ می­ توانند یک پس­زمینه برای بقیه وسایل اتاق خواب باشند. اغلب افراد از رنگ­ های جیغ و شاد زود خسته می ­شوند، در نتیجه اگر قرار است تا سال­ ها تغییری در اتاق خواب ایجاد نکنید؛ رنگ ­های مات و خنثی انتخاب بهتری هستند.برای ایجاد تعادل در اتاق خوابی با رنگ­ های خنثی می ­توانید چند وسیله با رنگ­ های مکمل و خاص ­تر در دکوراسیون اتاق قرار دهید.

چه رنگی برای درِ اتاق خواب مناسب است؟

موضوعی که شاید کمتر به آن توجه کنید، رنگ در اتاق خواب است. برای در اتاق خواب می­ توانید چندین کار انجام دهید:

 • برای در اتاق خواب رنگی تیره مانند مشکی در نظر بگیرید. در این صورت در اتاق بیشتر دیده می­ شود. و شاید برای اتاق­ خواب بزرگ مناسب­تر باشد.
 • در اتاق خواب را به رنگ دیوارهای اتاق رنگ بزنید؛ در اینصورت جلب توجه کمتری می­ کند.
 • می­توانید رنگ در را با در کمددیواری همرنگ کنید تا هارمونی داشته باشد.
 • تفاوت رنگی چارچوب در و در اتاق می ­تواند ایده ­ای برای خاص­تر شدن رنگ آمیزی اتاق خواب باشد. به دلیل افزایش تنوع رنگی در انتخاب رنگ ­ها دقت کنید.
 • انتخاب رنگی که کمی از رنگ دیوار پررنگ­تر یا کمرنگ­تر است؛ یکی از ایده ­های مینیمال برای رنگ در اتاق خواب است. حسی از نظم و زیبایی را به دکوراسیون اتاق می­ آورد.

رنگ دیوار اتاق خواب؛ دو رنگ شیک و مدرن در کنار هم!

یکی از انواع جدیدترین رنگ اتاق خواب، استفاده از رنگ اتاق خواب دو رنگ است. کاربرد دو رنگ برای همه­ ی اتاق خواب­ ها مناسب نیست. و اگر اتاق خوابی کوچک دارید بهتر است از یک رنگ یکدست استفاده کنید. ولی در رابطه با رنگ مناسب دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب اصولی دو رنگ در کنار هم، می­ تواند حس مثبتی را در اتاق ایجاد کند. برای اینکه بتوانید رنگ­ های خوبی را برای اتاق انتخاب کنید.

اتاق خواب

 

ایده‌های بیشتر درباره رنگ مناسب دیوار اتاق خواب

این روزها طراحان دکوراسیون در پیشنهادهای خود برای طراحی اتاق خواب، از ترکیب دو رنگ متناسب (مکمل، متضاد) استفاده می­ کنند. تصاویر برخی از ایده­ های طراحی رنگ اتاق خواب در ادامه آمده است.

کلام آخر:

رنگ دیوار اتاق خواب، بخشی از هویت اتاق را می ­سازد. رنگ­ ها حس­ های مختلفی را در افراد ایجاد می­ کنند. با دیدن ایده های مختلفی از رنگ دیوار اتاق خواب و ترکیب رنگی اتاق می ­توانید بهترین رنگ که با سلیقه و شرایط اتاق خواب هماهنگ است را انتخاب کنید. برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب خاص که ترکیب رنگی شیک داشته باشد بهتر است با طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید. 

 

 

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اعلام وصول پایگاه خبری
logo-samandehi