کرونا نیوز؛

جشن آزادی ۵۲نفر از زندانیان جرائم غیره عمد در زندانهای استان کهگیلویه وبویر احمد

این جشن با حضور جمعی از مسئولان قضایی و سیاسی استان در زندان مرکزی یاسوج برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان به مناسبت دهه ی ولایت و امامت این  زندانیان آزاد و به کانون خانواده ی خود باز گشتند.

رئیس کل دادگستری استان از جوانانی که در زندان هستند به عنوان نیرو های مولد وسرمایه ای برای نظام نام برد و افزود: کارهای فرهنگی و قرآنی خوبی در زندان انجام می شود.

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی با اظهار اینکه هر یک از ما در محدوده ی امتحان که قرار می گیریم ممکن است مرتکب اشتباهی شویم  به زندانیان توصیه نمود و گفت: ممکن است در زندگی مرتکب اشتباهی شویم و سرو کارمان به زندان بیفتد اما این موضوع نباید زمینه ای برای دل سرد شدن از ادامه ی زندگی و عمر باشد.

این مقام قضایی با دادن این مژده که زمینه ی آزادی بخش دیگری از زندانیان در آینده ای نزدیک  فراهم خواهد شد اظهار کرد: دنیا محل امتحان است چرا برخی برای دستیابی به ثروت های باد آورده خود و خانواده را به خاطر مواد مخدر به فنا بدهند و زندگی را گرفتار و آرامش را از زندگی زن و بچه بگیرند.

مزارعی تأکید کرد: عملکرد شما، مسئولان قضایی را هم گرفتار می کند، کمک کنید پس از آزادی دوباره به زندان نیایید و سفیرانی مبلغ برای کار دستگاه قضایی باشید.

وی در پایان با اشاره به کظم غیظ امام علی(ع) در میدان نبرد اشاره نمود و گفت: به امیر مومنان علی (ع) اقتداء کنید که در میدان نبرد خشم خود را فرو خورد و در جمع خانواده و دوستان کاری کنید که پایتان به زندان باز نشود.

 در ادامه این جشن حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی ضمن تشکر از زحمات رئیس کل دادگستری به خاطر دلسوزی برای زندانیان گفت: حضور در جمعتان درس های بزرگی به من داد.

وی در ادامه افزود: شما از لحاظ سنی یا برادران من یا فرزندان من هستید، بیایید بنشینیم که چه اشتباهی کردیم که پای ما به زندان باز شده است من یک مسئولیت دارم وخود آن جوان بیاید از خویش بپرسید چرا پای من اینجا باز شده است.

استاندار با بیان این نکته که الان فرصتی ایجاد شده که من اینجا باشم، باید به خودم باز گردم تا این اشتباهات را تکرار نکنم خطاب به زندانیان گفت: خیلی از زندانیان با قرآن و اهل بیت در زندان شدند و معرفت را یاد گرفتند.ممکن است در زندگی خیلی از افراد این اتفاق بیفتد اما ما باید کاری کنیم که به زندان باز نگردیم.

کلانتری افزود: زندان این درس را به انسان می دهد که از هواهای نفسانی ،تکبر و غرور رها شده و خدایی شویم ازاین فرصت ها استفاده کنیم ، آنهایی که آزاد می شوند، معلم جامعه شوند و شما می توانیددر حوزه های اقتصاد، اجتماع ، فرهنگ و دینداری حاضر شده و اثر گذار باشید.

حسین کلانتری در حالی که از حضور در جمع زندانیان و خوشحال و منقلب شده بود سخنان خود را با دعای سلامتی امام زمان (عج) به پایان برد.

لازم به ذکر است بدهی این زندانیان بیش ۲ میلیارد تومان بود که با فعالیت های شورای حل اختلاف زندان ، طلبکاران بیش از ۱ میلیارد تومان از طلب خود را بخشیده و مبلغ باقیمانده نیز توسط زندانیان و بخشی هم ، در قالب وام به زندانیان به منظور آزادی پرداخت شده است.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید