کرونا نیوز؛

 

#رئیس #سازمان_بهزیستی بر اجرای قانون استخدام ۳ درصدی #معلولان تاکید کرد و گفت: تفاهمنامه بین #سازمان_بهزیستی_کشور و سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است.

👤 #قبادی_دانا در مراسم معارفه #معاون #امور #مشارکت‌های_مردمی #مؤسسات_غیردولتی و #توانمندسازی و #امور_مجلس #سازمان_بهزیستی_کشور این سازمان را یکی از عمده ترین #نهادهای_دولتی در جهت ساماندهی طیف آسیب پذیر عنوان کرد و اظهار داشت: مسئولیت #تأمین #رفاه خیل عظیمی از #معلولان #جامعه به این سازمان محول شده است و از سوی دیگر وظیفه سر و سامان دادن به وضعیت بسیاری از #زنان و #کودکان محروم نگه داشته شده جامعه نیز در حیطه مسئولیت‌های سازمان بهزیستی جای می‌گیرد.

💢وی یکی از وظایف اصلی سازمان بهزیستی را جلب مشارکت‌های مردمی و فعالیت گروه‌های داوطلب و استفاده از ظرفیت‌های مؤسسات غیردولتی دانست و افزود: در تلاش هستیم موانعی که در سر راه افراد نیازمند است را رفع کنیم و به نوعی نظارت بر راهبردهای تسهیل گری افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبود یافته را عهده دار باشیم.

💢رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر ارتقای کیفیت زندگی و افزایش سطح رضایتمندی و توانمندی گروه هدف و خانواده آنان تصریح کرد: جلب مشارکت‌های مردمی و افزایش اعتماد مردم برای حضور داوطلبانه آنها بسیار حائز اهمیت است.

👤قبادی دانا، در ادامه با بیان اینکه در بحث #اشتغال کارگروه ویژه ای به دستور دکتر #شریعتمداری #وزیر_رفاه ابلاغ شد گفت: روستاییان می‌توانند با ارائه سند ملکی روستایی از #تسهیلات صندوق کارآفرینی امید برای تولید و اشتغال زایی بهره مند شوند.

👤رئیس سازمان بهزیستی کشور کمپین “همه در کنار هم باشیم” را دنباله کمپین‌ های “لبخند مهر”، “زمستانه” و “عیدانه” معرفی کرد و گفت: اینگونه فعالیت‌ها از اقدامات مثبت انجام شده توسط معاونت مشارکت‌های مردمی سازمان با هدف پذیرش کمک‌های مردمی برای یاری مردم آسیب دیده در حادثه سیل اخیر است.

💢وی از واگذاری و بهره برداری ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به توان خواهان تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: کمک و تسهیل گری برای تأمین مسکن مدد جویان در دستورکار قرار گرفته است که این طرح‌ها با مشارکت دولت، سازمان بهزیستی، بانک‌ها و شرکای اجتماعی اجرا می‌شود.

💢رئیس سازمان بهزیستی کشور بر اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان تاکید کرد و گفت: تفاهمنامه بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است.

👤قبادی دانا پیشگیری و توانمندسازی جامعه هدف را مهمترین رسالت بهزیستی دانست و در پایان یادآور شد: منابع و اعتبارات مالی سازمان وابسته به بودجه دولت و کمک‌های مردمی است؛ لذا نیازمند یک برنامه ریزی منسجم و دقیقی در این زمینه هستیم. و بایستی پیش از آنکه سازمان‌های مردم نهاد کمک دهنده ما باشند، کمک گیرنده بوده تا نمایندگان مجلس را در راستای کمک به مدد جویان عزیز کشورمان با خود همسو و همراه کنند.

💢گفتنی است؛ در پایان این مراسم، از خدمات ارزشمند و مثبت دکتر “محمدعلی کوزه گر” معاون پیشین با اهدای لوح، تقدیر و مهندس “یزدان مهر” به عنوان معاون جدید امور مشارکت‌های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور منصوب شد.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید