کرونا نیوز؛

به گزارش کرونا محمد تقی صابری روز پنجشنبه در یادواره شهدای وزارت امورخارجه در اهواز در جمع خانواده شهدا و ایثارگران، اسفندماه را ماه شهدا دانست و گفت: برگزاری این یادواره در استان قهرمان خوزستان با این تقارن بسیار خوبی است و تداوم اینگونه برنامه ها در جهت تعمیق و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یک امر ضروری و با ارزش است.
وی افزود: وزارت امور خارجه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن توانسته در کنار مردم عزیزمان سهیم باشد بطوری که ۳۹ تن از بهترین دیپلمات های خود را به عنوان شهید تقدیم انقلاب کند که یکی از شهدای گرانقدر وزارت امورخارجه از خوزستان قهرمان شهید ابراهیم نجیب است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۴۱ درصد از کارکنان این وزارتخانه ایثارگر هستند، بیان داشت: حضور این عزیزان در وزارتخانه نیز در تعمیق و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت مضاعف و موثر است.
صابری همچنین تصریح کرد: برگزاری این مراسم بیشتر نیاز ما است تا معرفی شهدا و ما با بهره گرفتن از این جلسات به شکل بهتری می توانیم در راستای فرمایشان مقام معظم رهبری به پیشبرد اهداف بلند نظام و انقلاب، گام های بلندی برداریم.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران توانسته نشان دهد که در سایه اتحاد و همدلی توطئه های استکبار جهانی و همه کسانی که بفکر ضربه زدن به این انقلاب هستند را ناکام کند، افزود: حماسه غرور آفرین راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نشان داد که علیرغم همه مشکلاتی که وجود دارد مردم در زمانی که بحث نظام و انقلاب در میان است به میدان می آیند.
این مقام مسئول در وزارت امور خارجه یادآور شد: لذا ما با الهام و بهره گرفتن از سالار شهیدان حضرت امام حسین(علیه السلام) و شهدا بایستی در این مسیر بیش از گذشته تلاش کنیم تا بتوانیم امانتدار خوبی برای آنچه این شهدا جان عزیز خود را فدا کردند باشیم.

شهادت غریبانه شهدای وزارت خارجه
عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در ادامه این آیین با اشاره به اینکه شهدای این وزارتخانه به دور از سرزمین خود و به صورت غریبانه شهید شده اند، گفت: این شهدا نماد کرامت و بالندگی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در خارج از کشور هستند.
آیت الله محسن حیدری خاطرنشان کرد: از همه مسئولان انتظار داریم که در ترویج این مسیر تلاش کنند و موفقیت های این وزارتخانه بخاطر روحیه ایثارگری است که در آن وجود دارد.
شهید ابراهیم نجیب در روز چهارم اسفند سال ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه به شهادت رسید.
۹۹۳۱/۶۰۶۸

سیاسی

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید