کرونا نیوز؛

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: 500 کارتن سرم قاچاق بدون برچسب در گچساران شناسایی و توقیف شد.

دکتر سهراب صیدی  اظهار کرد: در راستای کنترل و نظارت بر عملکرد داروخانه‌ها گشت مشترک بازرسی از داروخانه‌های شهر دوگنبدان، با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، بازرسان صنعت، معدن و تجارت و  تعزیرات حکومتی گچساران تشکیل  و بازرسی به عمل آمد.

صیدی  با بیان اینکه  از ابتدای سال جاری تا کنون  90 مورد بازرسی‌ از داروخانه‌ها گچساران به عمل آمده است، گفت:  همچنین  از مراکز متادون درمانی این شهرستان  در جهت ارائه داروی متادون درمانی  30 مورد بازرسی  توسط کارشناسان بهداشت محیط  انجام گرفته است.

وی  با اشاره به اینکه در سال جاری نظارت جدی بر مراکز درمانی، بهداشتی  و دارویی از سوی واحد درمان و دارویی شبکه بهداشت  صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: به صورت مداوم  از این مراکز  توسط کارشناسان بهداشت و درمان بازدید انجام می گیرد و با متخلفان برخورد قاطع  صورت  می‌گیرد.

صیدی در ادامه افزود:  تعداد 40 مورد بازرسی از عطاری‌های این شهرستان در جهت کنترل مواد قاچاق و غیرمجاز صورت گرفته است.

این مسئول عنوان کرد: اقلامی از جمله، پماد ریلکس، پودر چاقی، محرک جنسی، قرص‌های آهن بدون مجوز که توسط شرکت نیاک تولید شده بوده از عطاری‌ های این شهرستان  شناسایی و جمع آوری و گزارش آن به سازمان غذا و دارو ارسال گردید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران  ابراز کرد: یکی دیگر از اقدامات شبکه بهداشت و درمان بازدید از باشگاه‌های بدنسازی زنان و مردان جهت کنترل پودرهای قاچاق و آمپول های هورمونی می باشد.

صیدی ادامه داد: همچنین از مراکز آرایش و بهداشتی  این شهرستان به صورت مداوم بازدید انجام گرفته است.

وی با اشاره به بازدیدهای که از مراکز درمانی، دارویی صورت گرفته خاطرنشان کرد: تعداد  500 کارتن سرم قاچاق بدون برچسب  شناسایی و توقیف و همچنین  10 مورد از نمونه‌های قاچاق کشف شده در گچساران  برای قابلیت مصرف به استان ارسال که تعداد 2 مورد قابلیت مصرف نداشته‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران عنوان کرد: کلیه داروخانه‌ها باید داروهایی که به شهروندان عرضه می‌کنند را از مراکز رسمی خریداری کرده و نسبت به داروهای قاچاق حساسیت ویژه ای داشته باشند.