کرونا نیوز؛
نکاتی برای نوشتن یک مطلب جذابReviewed by محمد رضا ملکی on Jan 2Rating: 5.0

با سلام و روز خوش خدمت شما عزیزان. امیدوارم که سلامت باشید و یکی دیگر از آموزش های وردپرس را با من و دوستانم همراهی کنید. دوستان امروز و در این قسمت از آموزش وردپرس می خواهیم کمی از افزونه ها فاصله بگیریم و به شما بگوییم که چطور می توانید یک متن بنویسید که هم برای مخاطب جذاب باشد و هم برای موتور های جست و جو مفید. پس پیشنهاد می کنم که این آموزش را تا انتها همراه ما باشید.

نکاتی برای نوشتن یک مطلب جذاب

نوشتن یک مطلب جذاب و آموزنده و زیبا برای یک سایت بسیار مهم است و مهارت نویسندگی شخصی که برای آن سایت مطلب می نویسد را نشان می دهد. اما برای این که یک نوشته ی جذاب برای کاربران و در عین حال مفید و بهینه برای موتور های جستجو داشته باشیم باید نکاتی را رعایت کرد. در آموزش وردپرس امروز می خواهیم پنج نکته را برای این کار به شما بیاموزیم.

نکته ی اول : قبل از اینکه بخواهید بنویسید فکر کنید.

دوستان اولین قدم برای نوشتن یک نوشته ی خوب این است که قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید به اینکه می خواهید چه پیامی را به مخاطبان منتقل کنید یا اینکه نوشته ی شما چه پیامی دارد خوب فکر کنید و جواب سوال هایی مانند : هدف متن شما چیست یا اینکه می خواهید چه منظوری را به مخاطبان برسانید و … قبل از نوشتن متن به خود پاسخ دهید.

نکته ی دوم : مشخص کنید که پست شما چه ساختاری دارد.

هر پستی متشکل از چند مورد است. این موارد عبارتند از :

در قسمت اول شما باید به معرفی عنوان مطلب خود بپردازید تا کاربران تا حدودی متوجه شوند که پست شما در مورد چه مطلبی می خواهد توضیح دهد.

در قسمت دوم شما باید پیام اصلی متن را بنویسید که اصطلاحا می گویند شما باید بدنه ی پست را بنویسید.

قسمت سوم یا در واقع قسمت آخر برای نتیجه گیری است. در اصل شما در این قسمت باید به نوشتن خلاصه ای از مهم ترین ایده ها و هدف متن بپردازید تا مطالب برای کسانی که از ابتدا متن شما را خوانده اند دوره شود و در واقع به یک جمع بندی برسند. در واقع این سه بخش یک معرفی کلی و خلاصه ای از متن شما است.

نکته ی سوم : حتما به استفاده از پاراگراف ها بپردازید.

دوستان دقت داشته باشید که منظور ما استفاده از هر پاراگرافی نیست. باید از پاراگراف هایی استفاده کنید که اثر بخش باشد و در هر پاراگراف به نوشتن ایده و هدف اصلی آن متن بپردازید و این کار را در یک جمله انجام دهید. اگر در انجام این کار موفق نبودید باید به ایجاد پاراگراف های جدید بپردازید.

نکته ی چهارم : حتما به استفاده از عنوان ها (Heading) بپردازید.

در واقع این بخش باعث می شود که مطلب شما خوانا تر و قابل فهم تر باشد. این قسمت کمک زیادی به گوگل در مورد فهمیدن ایده های اصلی یک متن می کند و موثر برای رنکینگ وب سایت شما است. زیر عنوان ها (subheading) به سردرگم نکردن کاربران شما کمک می کنند اینگونه که کاربران با کمک آن ها می توانند به مرور صفحه و فهمیدن ساختار متن بپردازند.

نکته ی پنجم : از کلماتی استفاده کنید که به کاربران مفهوم خاصی را می فهمانند.

دوستان این بخش بسیار مهم است چون به کاربران در فهمیدن هدف اصلی متن بسیار کمک می کند. مثلا اگر شما در مواقعی که می خواهید چند مورد را توضیح دهید از کلمه هایی مثل اولا و دوما و… استفاده کنید یا در مواقعی که می خواهید به نتیجه گیری بپردازید از کلمه هایی مثل بنابراین و در نهایت و… استفاده کنید کاربران به راحتی متوجه ایده اصلی آن متن می شوند.

در آموزش های بعد با قالب وردپرس جدید و پوسته وردپرس جدید در خدمت شما هستیم. پیروز باشید.

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس موزیکقالب وردپرس بازی

 

*تحریریه کرونا: مطلبی که می خوانید از سری مطالب نویسنده هوشمند کرونا نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

منبع: بیگ تم

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان