جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

کسانی که التزام عملی به ولایت فقیه ندارند شایستگی نمایندگی مردم را هم ندارند

به گزارش کرونا از بهمئی رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان کهگیلویه و بویراحمد با امام جمعه شهرستان بهمئی دیدار و گفت‌وگو کرد. امام جمعه شهرستان بهمئی در این نشست گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران ثمره زحمات و تلاش‌ها و مجاهدت‌های تمام انبیا و اولیا الهی و رهروان حق و حقیقت است. حجت الاسلام اسماعیل

اختصاصی کرونا

کد خبر : 97984
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

کرونا :

کسانی که التزام عملی به ولایت فقیه ندارند شایستگی نمایندگی مردم را هم ندارند

به گزارش کرونا از بهمئی رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان کهگیلویه و بویراحمد با امام جمعه شهرستان بهمئی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امام جمعه شهرستان بهمئی در این نشست گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران ثمره زحمات و تلاش‌ها و مجاهدت‌های تمام انبیا و اولیا الهی و رهروان حق و حقیقت است.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: آرمان و اهداف تمام انبیا الهی و اولیا الهی و رسولان الهی و همه شهیدان تحقق حکومت توحیدی و نظام اسلامی و حاکم شدن ندای لا اله الا الله و حاکمیت ارز ش‌ها و آموزه‌های دین و حاکمیت قوانین و آیین اسلامی است این نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه دهنده راه همه انبیا و اولیای الهی است.

وی گفت: یکی از آثار مجاهدت‌های تمام اهل بیت امروز همین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است شورای نگهبان وظیفه حراست از این نظام اسلامی را به عهده دارد ضامن سلامت این نظام اسلامی است و مانع است که نظام اسلامی از خط دین و اسلام و قانون منحرف نشود قانون اساسی ما که ستون فقرات نظام است صیانت از آن به عهده شورای نگهبان است حقیقتاً شورای نگهبان امین نظام اسلامی و مظهر اعتماد عمومی است.

وی خاطرنشان کرد: این عظمت و قداست مرهون خون مطهر شهیدان است و امروز رسالت همه ماست که از این نعمت عظیم الهی یعنی نظام مقدس جمهوری اسلامی صیانت حفاظت و حمایت کنیم.

امام جمعه شهرستان بهمئی بیان کرد: ملاک در عملکرد هیئت نظارت بایستی قانون و گفتمان وسیره و بیانات ولایت فقیه باشد در مرتبه اول همگان باید تلاش کنند چهار راهبرد رهبر حکیم انقلاب یعنی مشارکت و امنیت و سلامت و رقابت را فراهم کنند یکی از راهبردهایی که رهبر حکیم و عالیقدر نظام اسلامی بیان نمودند این است که انتخابات حق الناس است این حق الناس ابعادی دارد.

وی اضافه کرد: داوطلبی که نامزد انتخابات میشود اگر آدم صالحى است، ما او را رد نکنیم، میدان بدهیم به اینکه او بیاید. افراد صالح را تایید کنیم و اگر آدمى باشد که صلاحیت قانونى ورود را نداشته باشد و ما از این اغماض و صرف‌نظر کنیم، رعایت و دقّت نکنیم و او وارد بشود، این هم باطل کردن حقّ مردم است.

صلواتی گفت: آن کسانى که اداره‌ صندوقها به عهده‌ى آنهاست، باید کمال امانت را رعایت کنند؛ یعنى در این زمینه‌ها اندک‌تخلّفى، خیانت در امانت است.وقتى‌که انتخابات به یک نتیجه‌اى رسید و مراکز قانونى تصدیق کردند، پذیرش این نتیجه حقّ‌النّاس است ضد آن کارى که در سال ۸۸ انجام شد در سال ۸۸ یک حرف منکری مطرح کردند که تقلب شده است و باید این انتخابات برهم بخورد.

سه مدرسه پویا در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد 
دنبال کنید

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: آن کسانى که این فهرستها را میدهند، واقعاً رعایت حق را کنند؛ مسئله‌ رفیق‌بازى و جناح‌بازى و مانند این چیزها را دخالت ندهند مردم توجّه کنند و ببینند آن فهرستهایی را که پیشنهاد شده است از کجا پیشنهاد شده از طرف چه کسی پیشنهاد شده آن کسانی را که مورد اعتمادند، قابل اطمینانند، قابل اعتمادند انتخاب کنند.

وی عنوان کرد:  زیباست که دفتر نظارت استان با همکاری حوزه‌های علمیه و دانشگاهیان و دانشجویان و فرهنگیان و معلمان و مبلغان دین و هیئات مذهبی و ریش سفیدان و متنفذین و معتمدین و اصحاب رسانه برای آگاهی بخشی به جامعه و بصیرت افزایی در جامعه وارد میدان شوند ملاک‌ها و معیارهای نماینده تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و و مجلس شورای اسلامی را در جامعه و افکار عمومی تبیین کنند که قبل از آنکه شورای نگهبان صلاحیت فردی را احراز کند مردم و افکار عمومی خودشان افرادی را که صلاحیت لازم و شایستگی لازم را ندارند رد صلاحیت کنند اگر این مجموعه‌ها وارد میدان نشوند کسان دیگری رسانه‌های دشمن و افراد منحرف وارد این میدان می‌شوند و افکار عمومی را به انحراف می‌کشانند و در اثر این ناآگاهی و انحرافی که ایجاد می‌شوند آن وقت که شورای نگهبان می‌خواهد به تکلیف خودش عمل بکند و بر اساس معیار قانون و شرع مقدس عمل کند جامعه ممکن است آمادگی پذیرش این نظر را نداشته باشد اینجاست که باید علاج واقعه را قبل از وقوع آن نمود و پیشگیری کرد.

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان ادامه داد: اگر این آگاهی‌های درست در جامعه ایجاد شود مردم ولایتمدار این استان انتظار دارند کسانی که التزام عملی به ولایت فقیه ندارند شایستگی نمایندگی امت حزب الله را هم ندارند.

 رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت: در نگاه امام راحل و عظیم الشأن شورای نگهبان دارای یک جایگاه مقدس و والایی است که امام راحل می‌فرمایند هشدار مى‌‏دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان امرى خطرناک براى کشور و اسلام است.

خبرنگاران برتر حوزه شهری یاسوج تجلیل می شوند
دنبال کنید

سید مهدی جوکار با اشاره سخنان امام راحل گفت: به شوراى نگهبان تذکر مى‏‌دهم که در کار خود استوار باشید و با قاطعیت و دقت عمل فرمایید و به خداى متعال اتکال کنید.تشخیص شورای نگهبان، مخالف قانون نیست، مخالف اسلام هم نیست، میزان است، همه باید بپذیریم. 

وی با اشاره به دیگر سخنان امام راحل افزود: همه توجّه کنند شورای نگهبان جزو آن مراکز اصلی‌ای است که از اوّل انقلاب، استکبار خواسته آن را تخریب بکند. یکی از چند مرکز مهمّی که از اول انقلاب سعی دستگاه تبلیغات اهریمنیِ صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها و استکبار بر این بوده است که آن را تخریب بکنند، شورای نگهبان است. ما نباید کمک کنیم و شورای نگهبان را تخریب کنیم تشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست میزان است که همه ما باید بپذیریم.» کسانی که با رای شورای نگهبان مخالفند مفسد فی الارض هستند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان که حافظ احکام مقدس اسلام و قانون اساسی هستند در نگاه رهبر معظم انقلاب شورای نگهبان دارای جایگاه رفیعی است.

جوکار خاطر نشان کرد: نهاد شورای نگهبان از منظر حفظ اسلامیت نظام، مهمترین نهاد جمهوری اسلامی ایران است و قوام نظام به استمرار اسلامیت آن است و شورای نگهبان تضمین کننده این امر بسیار مهم به شمار می رود شورای نگهبان در مجموعه سازمان قانونی کشور، حساسترین دستگاه قانونی است و به لحاظ شخصیت اعضای آن، جایگاه مهم، والا و برگزیده ای در جامعه دارد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همه باید تلاش کنیم که راهبردهای رهبر معظم انقلاب را محقق کنیم سطح آگاهی‌های مردم را بالا ببریم تا انتخاب اصلح صورت بگیرد تلاش می‌کنیم در سطح استان به تکلیفمان عمل بکنیم و باعث خوشنودی دل امام زمان و رهبر معظم انقلاب و خانواده معزز شهیدان باشیم و از این انقلاب و این نظام صیانت بکنیم.

وی با اشاره به اینکه نیاز به همکاری و همراهی ویژه ائمه جمعه داریم افزود: ما بر اساس قانون و شرع و با اسناد و سند کار می‌کنیم و به حمایت‌های ائمه جمعه هم نیاز داریم.

کسانی که التزام عملی به ولایت فقیه ندارند شایستگی نمایندگی مردم را هم ندارند 3

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi