سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

گلایه امام جمعه بهمئی از توقف پروژه آبرسانی روی عدد 65 درصد

به گزارش کرونا از بهمئی؛ مدیر آبفا، مدیر آب منطقه ای و کارکنان این دستگاه‌ها در شهرستان بهمئی به مناسبت هفته صرف جویی در مصرف آب با امام جمعه دیدار کردند. امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: هفت ماه است که وارد شهرستان شدم و قبل از ورودم گفتند که پروژه آبرسانی ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی

اختصاصی کرونا

کد خبر : 94364
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

کرونا :

گلایه امام جمعه بهمئی از توقف پروژه آبرسانی روی عدد 65 درصد

به گزارش کرونا از بهمئی؛ مدیر آبفا، مدیر آب منطقه ای و کارکنان این دستگاه‌ها در شهرستان بهمئی به مناسبت هفته صرف جویی در مصرف آب با امام جمعه دیدار کردند.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: هفت ماه است که وارد شهرستان شدم و قبل از ورودم گفتند که پروژه آبرسانی ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هنوز هم میگویند که ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: چطور این همه تاکید بر کار با روحیه جهادی و انقلابی می شود و ضرورت و اولویت این پروژه روشن است و حقیقتا پروزه لازم و فوری و حیاتی بوده و باعث ایجاد امید برای مردم می‌شود.

وی گفت: انتظار است روی این پروژه سریعتر و جهادی‌تر و بصورت شبانه‌روزی کار شود.

صلواتی با اینکه در صدور مجوز ها برای چاهای آب توجه کنید و به فکر نسل های آینده باشید افزود: امیدوارم این حرف هایی که زده شد عمل شود نه فقط در حرف باشد.

وی باین کرد: اینکه گفتید در بهبهان برای آبرسانی همکاری می کنند اما در شهرستان همکاری نمی کنند این عدم همکاری مسئولان بهمئی اصلا پذیرفتنی نیست و حق مردم و مطالبه مردم آبرسانی از سد کوثر است که باید همه مسئولان کمر همت ببنند از فرماندار شهرستان انتظار است با چنین نهادها و مسئولانی برخورد کند.

این امام جمعه خاطرنشان کرد: اگر ثابت شود که نهادی و اداره و مسئولی در شهرستان در بحث آبرسانی خلل ایجاد کند حتما از دادستان به عنوان مدعی العموم می خواهیم که ورود کنند.

صلواتی افزود: وقتی مدیر امور آب بهمئی می‌رود با مردم و مسئولان بهبهان رایزنی می‌کند اما مسئولان بهمئی همکاری نکنند این پذیرفتنی نیست باید توجه ویژه ای در انتخاب مدیران شود از جانب مدیران شایسته و متعهد و متخصص چنین گرفتاری‌هایی بوجود نمی آید.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: این حق مردم است که باید مسئولان سنگ تمام بگذارند و جایگاه مسئولان یعنی نوکری مردم است که باید تلاش شود تا مسئله آبرسانی برطرف گردد.

وی افزود: راجع به اداره آبفای اولویت فرهنگ سازی برای صرف جویی آب است که باید اداره آبفای با برنامه ریزی و استفاده از همه ظرفیت نهادها و ادارات مثل آموزش و پرورش و مساجد و تبلیغات عمومی و علما و روحانیت و معلمان و فرهنگیان برای حل مسئله صرفه جویی کمک کنند.

تفنگی که پلنگ «تنگ پیرزال» را نشانه نرفت
دنبال کنید

صلواتی بیان کرد: در صرفه جویی آب و صیانت و حفاظت از آب اول خودتان وارد میدان شوید و هر جای لوله آب ترکید باید سریعا وارد شود و از هدر رفتن آب جلوگیری شود‌ و شما به عنوان متولی نسبت به هدر رفتن آب حساس باشید.

خطیب جمعه بهمئی گفت: باید در صرفه جویی آب در شهرستان فرهنگسازی شود پیشنهاد می‌دهم از مساجد و روحانیت در سطح شهر استفاده شود‌‌ می‌توانید از حوزه فرهنگ در کمک به صرفه جویی آب استفاده کنید.

صلواتی افزود: در سطح شهر هیچگونه تابلوی آموزشی یا صرف جویی آب مشاهده نشد باید تبلیغات خوبی برای صرفه جویی شود با کسانی که بصورت غیرمجاز از آب استفاده می کنند باید گفت که وضو و غسل با آب غیرمجاز باطل است و کشت محصولات با آب غیر مجاز هم مصیبت دیگری است منتها باید فرهنگ سازی شود و آگاهی بخشی صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: ادارات و نهادهایی هم که هزینه آب را پرداخت نمی کنند یا در مصرف آب سهل انگارند هم برخورد شود. صیانت از بیت المال خیلی مهم است مثلا شهرداری با دهها گرفتاری و سختی و هزینه های زیاد کوچه ها و خیابانها را آسفالت می‌کنند اما روز بعد در همان مکان حفاری می‌شود که انتظار می‌رود یک هماهنگی بین نهادهای خدمت رسان صورت بگیرید.

صلواتی در پایان گفت: تدابیر لازم برای سلامت آب مردم اندیشیده شود و مواظبت و مراقبت صورت گیرد به آبدارها هم توجه کرده و از آن‌ها حمایت کنید.

مدیر اداره آبفای شهرستان بهمئی ضمن بیان برنامه های هفته صرف جویی در مصرف آب گفت: شهرستان بهمئی دارای تنش آبی می باشد اما نسبت به سایر شهرستانهای استان وضعیت خوبی دارد.

وی گفت: بیشترین مشکلات فرسودگی شبکه های روستایی و شهری است که از هدر رفت بالایی برخورد دار است متاسفانه آب روستاها بیشتر جهت کشاورزی استفاده می‌شود‌ که نا رضایتی های به دنبال دارد‌.

زارع قلات با گلایه افزود: اگر آبرسانی از سد کوثر تا دهه فجر ۱۴۰۲ به مردم بهمئی نرسد با بحران تنش آبی در سطح شهرستان مواجه خواهیم شد‌‌.

جزئیات درگیری منجر به قتل در یاسوج/ دستگیری ۲ نفر از منازعین
دنبال کنید

مدیر آبفای شهرستان بهمئی با گلایه از شهرداری گفت: شهرداری برای تمیز کاری جداول سطح شهر اقدامی نمی‌کند و شهروندان جهت تمیز کاری از آب شرب استفاده می‌کنند‌.

وی ادامه داد: تولیدی آب شهر لیکک ۸۰ لیتر در ثانیه هست که جوابگوی جمعیت کنونی نمی‌باشد.

زارع قلات گفت: اصلاح و بازسازی شبکه داخلی شهر لیکک را در دستور کار داریم و در حال انعقاد قرارداد ان با پیمانکار با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ تومان هستیم‌ اصلاح و بازسازی شبکه آب ۱۰ روستای بخش ممبی را هم در برنامه کاری داریم.

زارع قلات بیان کرد: اصلاح و بازسازی شبکه با مخزن ذخیره آب روستاهای خارستان و مامازنگی، اسلام آباد، بابااحمد با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان است کارهای زیادی طی سال گذشته انجام شد اصلاح و توسعه ۵ کیلومتر شبکه فرسوده را به صورت امانی توسط همکاران انجام دادیم.

رئیس اداره منابع آب شهرستان بهمئی به اقدامات انجام شده در زمینه طرح آبرسانی از سدکوثر و اقدامات موثر انجام شده اشاره کرد و گفت: طرح آبرسانی از سد کوثر تیر ماه ۱۳۹۰ کلنگ زنی شد که به هر دلیلی پیشرفت خوبی نداشت‌ و از سال ۱۴۰۰ با تلاش های انجام شده پیشرفت این طرح رضایت بخش است درصد پیشرفت این پروژه بیش از ۶۷ درصد است.

 کریم محسن نیک با درخواست همکاری و تعامل ادارات در خصوص تسریع بخشیدن به طرح آبرسانی از سدکوثر به شهر لیکک و روستاهای حومه افزود: با توجه به اینکه بخشی از طرح مذکور که حدود ۷/۲۰ کیلومتر از خط اصلی به شهرک ولیعصر و ۴/۵۰ کیلومتر از خروجی مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی به سمت شهر لیکک می باشد که در محدوده شهرستان بهمئی قرار دارد و نیازمند همکاری و تعامل مسئولان و مردم جهت اتمام آن است.

وی از عدم همکاری بعضی ادارات در این شهرستان با پروژه آبرسانی گلایه کرد و گفت: انتظار داریم که مدیران شهرستان همت بکنند و این پروژه را مد نظر داشته باشند.

گلایه امام جمعه بهمئی از توقف پروژه آبرسانی روی عدد 65 درصد 3

 


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi