شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

روایتی از روز رای اعتماد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در هیئت دولت

به گزارش کرونا از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای اطلاع رسانی استان کهگیلویه و بویراحمد روایتگری از پیگیری های خود در خصوص پروژه‌های بزرگ اشتغال آفرین و تولیدزا در استان کهگیلویه و بویراحمد داشت. او به داستان پیگیری چند طرح بزرگ در استان توسط خودش اشاره کرد که پیدا کردن چند سرمایه‌گذار

اختصاصی کرونا

کد خبر : 93910
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳

کرونا :

روایتی از روز رای اعتماد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در هیئت دولت

به گزارش کرونا از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای اطلاع رسانی استان کهگیلویه و بویراحمد روایتگری از پیگیری های خود در خصوص پروژه‌های بزرگ اشتغال آفرین و تولیدزا در استان کهگیلویه و بویراحمد داشت.

او به داستان پیگیری چند طرح بزرگ در استان توسط خودش اشاره کرد که پیدا کردن چند سرمایه‌گذار و برقرار کردن ارتباط با وزرا از روز اول و در حین گرفتن رای اعتماد از هیئت دولت خود داستان مفصلی داشته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ابتدا می‌گوید که باید نشست‌های شورای اطلاع رسانی استان به دلیل قریب الوقوع بودن سفر دولت به استان و همچنین برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان همین سال به صورت مستمر و مرتب و حتی به صورت دو هفته یک بار برگزار شود.

او از نشست شورای اطلاع رسانی استان به عنوان اصل مهم و پیش زمینه جهاد تبیین یاد می‌کند و می‌گوید: مقام معظم رهبری آن قدر نسبت به این موضوع حساس هستند که نام آن را جهاد تبیین گذاشتند یعنی میدان مبارزه و باید خدمات جمهوری اسلامی در کشور و در استان ها به صورت گسترده به اطلاع مردم برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان چند پروژه بزرگ برای افتتاح داریم می‌گوید: پروشیمی گچساران یکی از بزرگترین پتروشیمی های کشور به شمار می‌رود همچنین سد چمشیر و نیروگاه آن که ۱۷۶ مگاوات برق تولید می کند و به بهره‌برداری می رسد که شبکه برق ۳۵ کیلومتری آن کمتر از سه ماه احداث شده و یکی از بزرگ ترین کارها در کشور به شمار می‌رود.

همچنین کارخانه قند یاسوج را داریم که در روز ورود رئیس جمهور به استان این کارخانه دوباره به مدار تولید برمی‌گردد.

استاندار گریزی به جاده مواصلاتی و استراتژیک پاتاوه دهدشت می زند که تنها شش متر از آن باقی مانده و می‌گوید: امیدواریم که بتوانیم وزیر راه را پای کار بیاوریم و این پروژه را در زمان حضور رئیس جمهور در استان افتتاح کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه روایتگری خود از کارهای بزرگ در طی دوره مدیریت خود می‌گوید و در ادامه بحث جاده پاتاوه دهدشت می‌گوید که ۲۴ متر تنها از جاده پاتاوه دهدشت در یکی از تونل ها باقی مانده بود که اکنون به ۶ متر رسیده تا این که صد درصد آماده شود و نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان پول دارد برای این کار امیدواریم وزیر راه پای کار بیایند تا این جاده رسماً در زمان حضور رئیس جمهور افتتاح شود.

کلیک کنید  توزیع گسترده کود NPK و آمینو اسید به همت ستاد اجرایی میان دیم‌کاران کهگیلویه و بویراحمدی

او به بحث مهم امیدآفرینی در استان اشاره می‌کند و می‌گوید: از رسانه‌ها و صداوسیما می‌خواهیم که این کارها را به صورت جدی در استان اطلاع‌رسانی کنند چرا که قدم‌های بزرگی برداشته شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود به پروژه های بزرگ در حوزه نفت و گاز اشاره می‌کند و می‌گوید: هنگامی که می خواستیم رای اعتماد از رئیس جمهور محترم بگیریم به آقای اوجی وزیر نفت در همان جلسه رای اعتماد گفتم و خواهش کردم که مجوز یک پالایشگاه به ما بدهید آقای اوجی می‌گفت ما پول نداریم اگر سرمایه‌گذار بیاورید من خوراک آن را به شما می‌دهم و البته خوراک مساله مهمی بود و برای من بزرگترین دستاورد به شمار می‌رفت.

سید علی احمدزاده در همین خصوص ادامه می دهد: یک سرمایه گذار بزرگ پیدا کردم که در اندونزی و مالزی و در سایر کشورها و در سیستان و بلوچستان خودمان در زمینه پتروشیمی و پالایشگاه کار کرده بود او را نزد وزیر نفت بردم برای خوراک روزانه ۱۰۵ هزار بشکه که از برجسته ترین سرمایه‌گذاران در حوزه نفت و گاز است.

به او گفتند که این کار ۶ میلبارد دلار نیاز دارد که گفت مشکل پول ندارم زیرا در حوزه نفت و گاز می‌بایست سرمایه گذار آورده بسیار زیادی داشته باشد او می‌گفت حتی نیاز به خروج ارز از کشور را هم ندارم و به اندازه‌ای جلسه عالی بود که وزیر همانجا دستور داد.

 استاندار در ادامه روایتگری خود از پیگیری پالایشگاه گفت: وزیر می‌گفت کار سنگینی است بیاید در سه فاز ۳۵ هزار بشکه‌‌ای آن را تعریف کنید اما ما بلندپروازانه گفتیم حتی تا ۳۰۰ هزار بشکه در روز نیز می توانیم خوراک داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما فکر کردیم برای ۳۵ هزار بشکه به ۲٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم اما برای ۱۰۵ هزار بشکه تنها چهار و نیم میلیارد دلار هزینه می‌خواهد که به صرفه‌تر است و در تاریخ بخش خصوصی چنین سرمایه گذاری در نوع خود کم نظیر است الان تجهیز کارگاه انجام می‌شود و این قضیه نیز در استان باید توسط رسانه ها به مردم به صورت گسترده اطلاع رسانی شود.

کلیک کنید  استقلال جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در گچساران زیر سوال رفت

وی به عظمت این پروژه اشاره کرد و گفت: پتروشیمی گچساران از بزرگترین سرمایه گذاری‌ها در حوزه پتروشیمی است که تنها ۱٫۳ میلیارد دلار برای آن هزینه شده است اما برای پالایشگاه گچساران با این حساب ببینید چقدر سرمایه گذاری خواهد شد این یک کار آرمانی است که در ۲۵۰ هکتار زمین شکل می‌گیرد و برای ساخت آن ۴۰۰۰ نفر شروع به کار می‌کند و البته سرریز پتروشیمی گچساران نیز می تواند آنجا بروند.

استاندار افزود: پتروشیمی چرام در دشت آهو را نیز داریم که خوراک آن گاز و تولید آن آمونیاک و اوره است که قول سرمایه‌گذاری بخشی از آن به میزان ۱۵ تا ۳۰ میلیون دلار را داده‌اند و سه هزار شغل ایجاد می کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خبر خوش دیگری گفت خوشبختانه فرایند خرید دستگاه‌ها و ملزومات پالایشگاه گچساران نیز در حال انجام است.

او می‌گوید همچنین یک مینی پالایشگاه برای دهدشت داریم که ۱۰ هزار بشکه خوراک آن است و امیدواریم که با یک جابجایی این پروژه هم کلنگ بخورد.

استاندار به یک پروژه عظیم دیگر در حوزه نفت و گاز اشاره کرد و گفت: کلنگ زنی میدانم گازی مختار را داریم که حفر چاه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ متری در ۱۱ حلقه چاه قرار است انجام شود اشتغال بین ۸۵۰ تا ۱۲۰۰ نفر را نیز دارد در این خصوص به وزیر گفتیم که بیایید این کار را انجام بدهید زیرا تا ۱۵ سال گاز کشور را بدون اینکه از سایر منابع استفاده کنیم تامین خواهد کرد و معاون وزیر هم در این زمینه خیلی مشتاق است صندوق بازنشستگی نفت هم آمادگی دارد که پای کار بیاید همچنین میدان گازی سادات محمودی را نیز داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به منطقه ویژه اقتصادی گچساران که از زمان دکتر احمدی نژاد مصوب شده اشاره کرد و گفت که با آقای عبدالملکی جلسه داشتیم تا کلنگ زنی آن انجام شود اما باید سرمایه گذار داشته باشیم و ۲۰۰۰ هکتار زمین هم باید مدنظر قرار داد.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi