چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

انتخابات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد؛ از انتقاد به مجمع فرمایشی تا اداره فوتبال به صورت خانوادگی!

به گزارش کرونا از یاسوج مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر متن حاشیه‌های بسیاری هم داشت آنجا که دو تن از کاندیداهای رقیب خداداد افشاریان به موضوعات مختلفی از جمله تقلب و تخلف اشاره کردند و به شدت این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و کاندیدای هیات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد

اختصاصی کرونا

کد خبر : 93091
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳

کرونا :

انتخابات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد؛ از انتقاد به مجمع فرمایشی تا اداره فوتبال به صورت خانوادگی!

به گزارش کرونا از یاسوج مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر متن حاشیه‌های بسیاری هم داشت آنجا که دو تن از کاندیداهای رقیب خداداد افشاریان به موضوعات مختلفی از جمله تقلب و تخلف اشاره کردند و به شدت این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و کاندیدای هیات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد را زیر تیغ انتقاد قرار دادند.

سیاوش باقرنژاد از کاندیداهای این دوره از انتخابات در حضور مهدی تاج با بیان اینکه جناب آقای مهدی تاج اگر نتوانیم امروز حسین‌وار مقابل قافله فساد و تقلب بایستیم لازم است زینبی‌وار فریاد زده و فساد و تقلب را در استان برملا کنیم.

وی گفت: وقتی هیئت فوتبال استان هیچ گونه هیئت رئیسه قانونی ندارد چگونه می‌تواند حتی یک ریال بدون مصوبه هزینه کند؟.

انتخابات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد؛ از انتقاد به مجمع فرمایشی تا اداره فوتبال به صورت خانوادگی! 6

این کاندیدای هیئت رئیسه افزود: در صورتی که لیست پرداختی های هیئت فوتبال به اعضای هیئت به صورت ماهیانه و بدون توجه به اساسنامه هیئت‌ها این کار کاملا غیر قانونی است.

این کاندیدای انتخابات هیات فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: از کجای تخلفات بگویم از مجمع فرمایشی و مهندسی شده توسط فرد افشاریان، از ناهار و شام هایی به سبک صفین و نهروان از شازده نوازی در داوری از داماد پروری در مجمع از سندسازی در خصوص خودروی هیات فوتبال و فریب دستگاه قضا، از ریخت و پاش کردن غیرقانونی اموال بیت المال، از فروش بلیط های سهمیه جام جهانی مربوط به مردم و مسئولان، از کجا باید فریاد بزنم؟.

وی گفت: چرا باید اعضای مجمع به جای این که شب قبل انتخابات در هتل باشند در منزل آقای افشاریان اتراق کنند به نظر شما این انتخابات سالم است؟ این تخلف اساس نامه‌ای است.

انتخابات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد؛ از انتقاد به مجمع فرمایشی تا اداره فوتبال به صورت خانوادگی! 7

باقرنژاد تصریح کرد: از ماهیانه درآمد های فوتبال استان که بین خودشان و دوستانشان بذل و بخشش می‌کنند اما وضعیت هیئت های شهرستانی به بدترین نحو است و محتاج پنج میلیون تومان هستند و در توپ و تور خودشان مانده‌اند.

وی با بیان اینکه خود کرده را تدبیر نیست با خطاب کردن خداداد افشاریان گفت: من خودم شما را به این منصب نشاندم و اکنون باید گلوی خود را پاره کنم تا چنین فردی را از این مسند با این عملکرد بردارم.

باقرنژاد با بیان اینکه داعیه رئیس شدن ندارم اما آمده‌ام تا فساد و تقلب و تخلف را فریاد بزنم گفت: چرا فقط به عناوین و نشان‌های بین‌المللی ایشان نگاه کنیم به عملکردها نگاه کنیم که ضعیف است به قول هایی که داده شده و یک سر سوزن آنها عملی نشده است.

وی با خطاب قرار دادن افشاریان که چه اندازه شهرستان‌های خود را مورد لطف و ساپورت مالی طی این چهار سال قرار داده‌اید گفت: در حالی که در دوره کرونا ۷ میلیارد درآمد داشتید چند ریال آن را صرف توسعه فوتبال استان کردید.

کلیک کنید  روحانی: می‌خواهیم دولت را بدون تحریم و کرونا تحویل دهیم

انتخابات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد؛ از انتقاد به مجمع فرمایشی تا اداره فوتبال به صورت خانوادگی! 8

وی به واگذاری مالکیت تیم نفت و گاز گچساران اشاره کرد و گفت: شما در برنامه زنده تلویزیونی برای حفظ صندلی کمیته داوران خود تیم را دو دستی تقدیم خوزستان کردید در حالی که این تیم حاصل رنج و زحمت و تلاش و پشتکار جوانان و مدیران گچسارانی و اعتبارات و بودجه نفت این شهرستان بوده است.

باقرنژاد افزود: جناب آقای تاج؛ به فرض این که آقای افشاریان در خصوص این امتیاز اظهار نظر درست کرده باشد اما شائبه‌ای هست که چرا اگر تیم متعلق به استان خوزستان بوده و زیر نظر هیئت فوتبال آن استان ثبت قرارداد کرده و کادر فنی آن کاملا خوزستانی است اما آقای افشاریان با علم به این مهم ۹ هفته از ۱۳ هفته‌ای که این تیم در خانه میزبان رقبا بوده از داوران خوزستانی جهت قضاوت استفاده کرده است؟!!……

به گزارش فارس در این مجمع همچنین حمید کرمی کالوس از دیگر کاندیداها که در این مجمع انصراف داد و به نفع سیاوش باقرنژاد کنار رفت ابتدا یادی از شهید عبدالله میثمی کرد و گفت: به هیچ وجه قصد حضور در جلسه را نداشتم اما از این تریبون توفیق پیدا کردم تا با مردم صحبتی داشته باشم و باز هم می‌گویم پیروز هر میدانی جمهوری اسلامی است و در این میدان علاوه بر آن سید مظلوم پرویز موسوی رئیس سابق هیات فوتبال که زحمات بسیاری کشید و خوشبختانه از همه فیلتر ها هم عبور کرد پیروز است.

وی گفت: کسانی او را زدند و برای او پرونده سازی کردند اما امروز او پیروز اصلی انتخابات هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد است.

کرمی افزود: این انتخابات به اعتقاد من بر خلاف مفاد اساسنامه برگزار می شود مشخصا به نماینده داوران و مشخصا به روح الله شریفی اشاره می کنم که در شرایط برابر آن داوری باید در مجمع شرکت کند که فعالیت و عملکرد بیشتری داشته باشد حضور کنونی روح الله شریفی خلاف اساسنامه است.

وی گفت: بسیار متاسفم که در ۲۸ اسفند اساسنامه از فیلتر هیئت رئیسه عبور می کند که بسیار غیر قانونی است لکه ننگی بر پیکره فوتبال کشور شده شرایط را فراهم کرده‌اند تا یک عده مادام العمر رئیس باشند.

کرمی با انتقاد شدید از اینکه چگونه است که یک پیمانکار سنگ و شن و ماسه می تواند در مجمع شرکت کند اما وزیر نمی تواند شرکت کند گفت: امیدوارم اعضای هیئت رئیسه به خود بیایند و دست از این کارها بردارند.

وی به احمدرضا براتی یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: مثلاً چرا باید الان چندین و چند عنوان داشته باشد مگر یک جوان نمی تواند کارهای فراوان او را انجام دهد.

کلیک کنید  استاندار کهگیلویه و بویراحمد: ۵ هزار کیلومتر شبکه برق کهگیلویه و بویراحمد فرسوده است

او در پاسخ به کسانی که انتقاد داشتند چرا اسم آورده است گفت: چرا اسم نیاورم حق جوانان افراد متعهد و متخصص را زیر پا بگذاریم شاید آنها بسیار بهتر از ما باشند.

کرمی در ادامه با بیان اینکه این موضوعات چیزی جز قدرت‌طلبی نیست گفت: من این مجمع را غیرقانونی می دانم نه از سوی فدراسیون بلکه از سوی استان این اتفاقات افتاده است ما دوباره این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و معتقدم که باید متخصصین متعهد بر صندلی ها بنشیند.

خداداد افشاریان از کاندیداهای هیئت رئیسه فوتبال هم با تشکر از تاج و همکارانش که به استان کهگیلویه و بویراحمد آمده گفت: در دو سال گذشته سختی‌های زیادی کشیدیم آرامشی برای ما باقی نمانده برای فوتبال استان همه کار کردم حتی اینکه پوتین به پا کرده و برف روبی کنیم تا مسابقات برگزار شود.

وی با تاکید به اعضای مجمع گفت: از رای دهندگان به خود می‌خواهم همه به فکر استان باشند به فکر من نباشند فقط به فوتبال استان فکر کنند.

انتخابات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد؛ از انتقاد به مجمع فرمایشی تا اداره فوتبال به صورت خانوادگی! 9

افشاریان با بیان اینکه نیامده‌ام که جواب کسی را بدهم گفت: به یک نفر در بیرون از مجمع قول داده‌ام که جواب خیلی از حرف‌ها را ندهم.

وی به سیر مالکیت تیم فوتبال نفت و گاز گچساران توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اشاره کرد و از تاج رئیس فدراسیون فوتبال خواست تا برای این کار و برگرداندن تیم به گچساران اقدام شود.

روح‌الله شاهینی یکی از کاندیداهایی که صلاحیت او تایید شده بود اما در انتخابات شرکت نکرد گفت: زانو های خودمان را در چمن‌های این استان گذاشتیم.

وی در ادامه با بیان اینکه قبلاً در شهرستان هایی مانند لنده ۳۰ تیم وجود داشت گفت: الان وضعیت شهرستان ها را نگاه کنید رضایت بخش نیست به عملکردها برمی‌گردد.

شاهینی به چمن استادیوم ۱۵ هزار نفری اشاره کرد و گفت: با این آب و هوا و امکانات چه اتفاقی افتاده است چرا باید چنین وضعیتی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه شهرهای ما از ۲۵۰ هزار نفر تا ۲۵ هزار نفر هم در چمن و زمین و سالن مشکل دارند گفت: استعداد های خوبی داریم اما به درستی از آنها استفاده نشده است شما از مظاهری ها و مرادی ها نام بردید اما بسیاری از افراد دیگر هستند که ما هنوز نامی از آنها نبرده‌ایم.

شاهینی خطاب به تاج گفت از شما سهمیه می‌خواهیم دست شما باز است استان باید سهمیه داشته باشند به این بچه‌ها کمک کنید.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi