شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

هاشمی: به تاج و قلعه‌نویی گفتیم کمک‌ها بزرگ نخواهد بود/ بعید می‌دانم کاشانی قهر کرده باشد

به گزارش خبرنگار ورزشی کرونا ،نوزدهمین جلسه نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز سه شنبه نهم خردادماه ۱۴۰۲ در کمیته ملی المپیک برگزار شد. مناف هاشمی در پایان این نشست در صحبت‌هایی اظهار داشت: جلسه امروز با حضور اکثریت اعضا برگزار شد و فقط تنها یک نفر در جلسه حضور نداشت. انتخاب رؤسای دو

اختصاصی کرونا

کد خبر : 93070
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹

کرونا :

هاشمی: به تاج و قلعه‌نویی گفتیم کمک‌ها بزرگ نخواهد بود/ بعید می‌دانم کاشانی قهر کرده باشد

به گزارش خبرنگار ورزشی کرونا ،نوزدهمین جلسه نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز سه شنبه نهم خردادماه ۱۴۰۲ در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

مناف هاشمی در پایان این نشست در صحبت‌هایی اظهار داشت: جلسه امروز با حضور اکثریت اعضا برگزار شد و فقط تنها یک نفر در جلسه حضور نداشت. انتخاب رؤسای دو کمیسیون حقوق ورزشی (قره‌سید معاون پارلمانی وزارت ورزش) و کمیسیون توسعه منابع بازیابی و اقتصادی (سیدشمس‌الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد) که از کشتی‌گیران سابق است و در این رشته اشراف کامل دارد. برای کمیسیون توسعه منابع نیز همتی جزو گزینه‌ها بود و نظر مثبت تمام اعضا را نیز داشت. کمیسیون بازیابی یکی از بزرگترین کمیسیون‌ها در IOC است کمیته ملی المپیک ایران در سنوات گذشته در این بخش توفیقی نداشت و تلاش کردیم در این دوره این کمیسیون پربارتر باشد و از بخش خصوصی و حامیان مالی بهره ببریم و به سمتی برویم که منابع دولتی در آن نباشد.

دبیر کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: بعد از ۴ ماه امروز آخرین جمع‌بندی در اصلاح لوگو طراحی کمیته ملی المپیک نهایی شد و تا فردا این موضوع را به IOC اعلام خواهیم کرد. امروز در جلسه تعیین تکلیف دو مصوبه قبلی در خصوص شاخص‌های توزیع اعتبار و کمک به فدراسیون‌ها مطرح شد. کمیته ملی المپیک بودجه مشخصی برای کمک به فدراسیون‌ها ندارد و به جهت لطف دولت بخشی از منابع کمیته در سال‌های مهم در قالب شاخص‌ها به فدراسیون‌ها داده می‌شود.

وی در ادامه افزود: برخی از فدراسیون‌ها به شاخص‌ها معترض بودند و قرار شد جلسه با حضور ۵ نماینده هیأت اجرایی و با حضور رؤسای ۱۰ فدراسیون برگزار شود و اگر پیشنهاد جدیدی مطرح شد مورد بررسی قرار بگیرد. فقط چند پیشنهاد شفاهی داشتیم و با اصلاحات مختصری شاخص‌ها ملاک عمل خواهد شد. ضمن اینکه ما دو مرحله پرداختی به فدراسیون‌ها داشتیم و در آخرین تخصیص بخشی از بودجه اعزام به بازی‌ها انجام گرفت.

دبیر کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ثبت‌نام ۳۰ رشته برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو نهایی شده است. سجادی و خسروی‌وفا در جلسه حضور داشتند. قرار است کاروان کیفی به بازی‌های آسیایی اعزام شود. فدراسیون‌هایی که برای توسعه و مدال‌آوری نیاز به مربی خارجی ندارند در شرایط اضطراری و در بخش مربی خارجی که درخواست دارند مورد کمک قرار بگیرند البته مورد اعتراض برخی رشته‌ها بود که مربی داخلی دارند. قرار شد کمیته‌ای که وجود دارد این موضوع را پیگیری کند. برخی از فدراسیون‌ها معتقدند اگر مربیان داخلی را حمایت نکنیم آنها از کشور خارج می‌شوند. در رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری پیشنهاداتی را داشته‌اند که مورد تأیید قرار گرفت و قرار شد این موضوع برای مربیان داخلی نیز مدنظر قرار بگیرد.

کلیک کنید  برگزیدگان رویداد تولید محتوای بسیج کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند

وی در خصوص برگزاری مراسم بزرگداشت تختی گفت: مراسم خیلی خوبی در تاریخ ۵ شهریور خواهیم داشت. در سالروز تولد جهان پهلوان تختی، از همه المپین‌ها و کسانی که در المپیک در ادوار گذشته مدال گرفتند و در قید حیات هستند دعت خواهیم کرد. افرادی هم که در قید حیات نیستند از خانواده‌هایشان دعوت می‌کنیم. مراسم خیلی خوبی را پیش بینی کرده‌ایم که حتی صدای مرحوم تختی را که عزیز ما جناب بهمنش در سوابق کاری خودشان داشتند، روی آن کار می‌شود. یک کار خیلی خوبی درآمده بر آن اساس آهنگ و کلیپ و برنامه های هنری ساخته می شود.

هاشمی ادامه داد: مهمانان ویژه‌ای در این مراسم خواهیم داشت. دو مراسم دیگر هم داشتیم. یکی فندرام بود که انجام شد. یکی از کشورهایی بودیم که بهتر از از کشورهای اطراف خودمان برگزار کردیم. توسط شورای المپیک آسیا از عملکرد کمیته ملی المپیک ایران تقدیر کردند. یک برنامه روزالمپیک را در ماه آینده خواهیم داشت. ۱۲ کمیسیون ما فعال شدند. برنامه‌های و مشاوره‌های خیلی خوبی را به رئیس کمیته ملی المپیک و اعضای هیات اجرایی می‌دهند. هرچند که بعضی از این کمیسیون‌ها در طول سال هم برنامه‌های اجرایی خواهند داشت که بتواند در منافع و منابع کمیته ملی المپیک کمک کند.

مناف هاشمی در مورد نهایی شدن سرپرست آکادمی ملی المپیک گفت: حضور فرهاد صدر در آکادمی ملی المپیک نهایی شد و دیگر سرپرست در آکادمی نخواهیم داشت امیدوارم با کمک دوستان صدر موفق باشد.

وی در مورد تیم ملی فوتبال امید گفت: شاخص‌ها در نظر گرفته می‌شود و به تیم امید نیز در کنار سایر رشته‌ها کمک می‌کنیم در دیدار با نبی، مهدی تاج و امیر قلعه‌نویی گفتیم که کمک‌ها بزرگ نخواهد بود و ان‌شاءالله از سایر منابع هم کمک کنند تا برای اولین بار بعد از ۲۰ سال بتوانیم مدال بگیریم البته که کار سختی است اما شدنی است. در حال حاضر این انگیزه در کادر فنی وجود دارد و امیدوارم برای المپیک بتوانیم کسب سهمیه کنیم.

دبیر کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سؤال که شنیده می‌شود کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان انتخابات ریاست فدراسیون ژیمناستیک را باطل اعلام کرده است آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: تا جایی که می‌دانم خیر، گزارش‌هایی را فدراسیون جهانی و IOC از ما خواست و ما نیز در حال تهیه این گزارش هستیم تا به آنها ارسال کنیم بنده ما این موضوعی که ما به وزارت ورزش نامه زده باشیم رد می‌کنم چون چنین چیزی را ندیده‌ام کارشناسان حقوقی و بین‌المللی ما پیگیر این موضوع هستند.

کلیک کنید  برگزاری همایش استانی بزرگداشت مقام امام‌زادگان در کهگیلویه و بویراحمد

وی در پاسخ به این سوال که از زمانی که رضا عنایتی به عنوان سرپرست تیم ملی امید انتخاب شده حبیب کاشانی غیبت دارد آیا کمیته ملی المپیک برای آشتی دادن این موضوع برنامه‌ای دارد یا خیر، گفت: کاشانی مدیری قابل و مهدی تاج هم مدیر باسابقه‌ای است، ما اختلافاتی را به شکل مشخص ندیدیم. به ما پیشنهاد دادند چون عرف بود و ما سرپرست تیم امید را معرفی کردیم. ما مسؤول ثبت‌نام هستیم و طبق دستورالعمل‌های بازی‌ها و شورای المپیک آسیا اگر ما تیمی را تأیید نکنیم مورد قبول نیست این عرف است که پیشنهاد بدهیم اینکه چقدر پیشنهاد ما در فوتبال مؤثر بوده است، نمی‌دانم. از این پس تمام خواسته ما مربوط به فدراسیون فوتبال است و این رشته با سایر رشته‌ها برای ما هیچ فرقی ندارد. ما در کنار آنها هستیم حمایت می‌کنیم بعید می‌دانم کاشانی قهر کرده باشد و این موضوع را از شما می‌شنوم.

وی در پاسخ به این سوال که قرار بود از ویس مرحوم جهان پهلوان تختی رونمایی شود آیا زمان رونمایی از این ویس مشخص شده است یا خیر گفت: ما مراسمی را در ۵ شهریور سال جاری همزمان با سالروز تولد جهان پهلوان تختی خواهیم داشت و از هم المپین‌ها  دعوت می‌کنیم و میهمانان ویژه‌ای خواهیم داشت سان‌ران را نیز را برگزار کردیم و مورد تقدیر شورای المپیک آسیا قرار گرفت.المپیک را نیز خواهیم داشت.

دبیر کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سؤال که این روزها شایعاتی مطرح است مبنی بر اینکه انتخابات کمیته ملی المپیک که اواخر سال گذشته برگزار شد به دلیل انتخابات فدراسیون سوارکاری باطل خواهد شد، گفت: ابطال خواهد شد آیا این موضوع صحت دارد یا خیر گفت: در مورد ابطال انتخابات کمیته ملی المپیک اصلا ورود نمی‌کنم چون انتخاباتی که برگزار شده در آن شرایط قانونی بوده و بعد از آن هم قانونی است این مسائل حاشیه است و برخی دوست دارند در آن ورود کنند.

وی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: برای رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی آخرین جلسه را ستاد جمع‌بندی کرد و همان برای بنده ملاک است تا ۹ روز پیش ثبت‌نام ما تمام شد و یک فرصت چند روزه گرفته بودیم برای فدراسیون‌هایی که مشخصات فردی و گذرنامه‌ای آنها کامل نبود. اسامی نهایی شد و از این به بعد به شکل موردی اگر اسم فردی مشکل داشته باشد با پیشنهاد رئیس کاروان بررسی می‌شود در غیر اینصور کاروان را بسته‌ایم و حدود ۳۰ رشته و ۵۴۰ نفر رسیده‌ایم احتمالا همچنان ریزش خواهیم داشت. در چند رشته سنجش‌های بعدی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi