جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

دستگاه‌ها برای مردمی‌سازی تحول در کهگیلویه بویراحمد راهکار دهند

به گزارش کرونا از یاسوج، سید علی احمدزاده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه در سخنان نوروزی رهبر معظم انقلاب مواردی را برای توسعه استان استنباط کردم که دستگاه ها مکلف به اجرای این موارد هستند، گفت: یکی از مباحث مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری مردمی سازی فعالیت

اختصاصی کرونا

کد خبر : 92774
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۴:۰۳

کرونا :

دستگاه‌ها برای مردمی‌سازی تحول در کهگیلویه بویراحمد راهکار دهند

به گزارش کرونا از یاسوج، سید علی احمدزاده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه در سخنان نوروزی رهبر معظم انقلاب مواردی را برای توسعه استان استنباط کردم که دستگاه ها مکلف به اجرای این موارد هستند، گفت: یکی از مباحث مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری مردمی سازی فعالیت های اقتصادی است که باید عملیاتی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی برنامه مردمی سازی اقتصادی را تدوین کند، نقاط قوت و ضعف را برطرف سازد و کارگروه های مختلفی در این زمینه تشکیل شود.

وی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال مردمی سازی اقتصادی در دستور کار قرار گیرد، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری هر جایی مردم ورود کردند موفق شدیم، لذا حوزه اقتصادی استانداری راه های ورود مردم به حوزه اقتصادی را تبیین و مردم را در جریان آن قرار دهند.

 احمدزاده با بیان اینکه، دومین موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد تجارت خارجی است، افزود: استان علی رغم برخورداری استعداد در حوزه تجارت خارجی اما اقدامات قابل قبولی صورت نگرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استان در حوزه هایی مانند آب معدنی و همچنین گیاهان دارویی قابلیت صادراتی دارد که در همین خصوص واحد گیاهان دارویی گچساران وارد مدار می شود.

احمدزاده تاکید کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و حوزه اقتصادی در زمینه افزایش صادرات خارجی طرح ارائه دهند.

جهاد کشاورزی برای بهبود اقتصاد مردم ورود کند 

وی با اشاره به اینکه سومین مسئله ای که مورد توجه قرار گیرد توجه به سفره مردم است و جهاد کشاورزی باید در این زمینه ورود کند، افزود: خوشبختانه جهاد کشاورزی با احداث شهرک گلخانه ای که در حال بهره برداری است گام خوبی برای بهبود اقتصاد خانوارها و سفره مردم برداشته است.

استاندار بر دانش بنیان کردن فعالیت ها در استان تاکید کرد و گفت: نقشه دانش بنیان کردن کارها در استان تدوین شود و باید کارها را ساختارسازی کنیم.

دستگاه‌ها برای مردمی‌سازی تحول در کهگیلویه بویراحمد راهکار دهند 6

 

 احمدزاده با بیان اینکه نباید از کنار شعار سال بی تفاوت بگذریم، افزود: مهار تورم از دیگر مواردی است که موجب تحقق شعار سال می شود.

استاندار اعلام کرد: نقش دستگاه ها در مهار تورم مشخص شود و حوزه اقتصادی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی راهکارهای مشخص و نقش هر دستگاه در مهار تورم را احصاء کنند.

وی کمک به بازاریابی تولیدات استانی را از دیگر موارد مدنظر در استان دانست و گفت: برخی از تولیدات استان بر روی زمین مانده اند و بازاری برای فروش آنها پیش بینی نشده است که دستگاه های استانی در این زمینه کمک کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر همکاری بیشتر بانک ها تاکید کرد و گفت: مردم و رسانه ها می گویند بانک ها خدمات رسانی نمی کنند که می‌طلبد بانک ها به کارها سرعت دهند.

اعلام جدیدترین رنگ بندی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ ۳ شهرستان نارنجی هستند
دنبال کنید

دکتر احمدزاده بر فراهم کردن مقدمات ازدواج جوانان توسط دستگاه های متولی و سیستم بانکی در استان تاکید کرد و گفت: برای اجرایی شدن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت حتما باید موضوع ازدواج جوانان مورد حمایت قرار گیرند.

موضوع مهم ازدواج جوانان جدی گرفته شود

استاندار تاکید کرد: با توجه به اینکه بحران جمعیت جدی است ازدواج جوانان باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: استفاده از کالاهای تولید استان مورد توجه قرار گیرد، دستگاه ها مکلف هستند از تولیدات استان استفاده کنند.

وی تصریح کرد: اگر کالایی در استان تولید می شود نیازی به ورود آنها از استان های همجوار نیست چرا که کالاهای تولیدی استان باید مورد حمایت قرار گیرند.

احمدزاده در بخش دیگری از سخنان خود توصیه ای برای گروه های سیاسی داشت و گفت: دو قطبی سازی مخرب است و به استان آسیب می‌زند بنابراین توصیه می کنم گروه های سیاسی از دعوا و نزاع های ناشی از این مورد جدا خودداری کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از همه کسانی که در دو قطبی سازی نقش دارند انتظار دارم به خاطر توسعه و رشد استان از دو قطبی سازی بپرهیزند و به جای تخریب انتقاد سازنده داشته باشند.

دستگاه‌ها برای مردمی‌سازی تحول در کهگیلویه بویراحمد راهکار دهند 7

 

وی بر ایجاد امیدآفرینی در میان مردم و پرهیز از سستی در کارها تاکید کرد و گفت: بدخواهان به دنبال خالی کردن دل مردم و ایجاد یاس و ناامیدی هستند.

رسانه‌ها بذر امید در دل مردم بکارند

 احمدزاده ابراز داشت: رسانه ها و صدا و سیمای استان بذر امید را در دل مردم بکارند و آنها را به آینده امیدوار کنند و این سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد امیدآفرینی در میان مردم با بیان عملکرد و دستاوردهای نظام و دولت عملیاتی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افزایش بهره‌وری در دستگاه ها مورد تاکید است چرا که جایگاه استان در این زمینه قابل قبول نیست و بهره‌وری در حوزه های مختلف باید نمود بیشتری داشته باشد.

 احمدزاده خطاب به دستگاه ها با بیان اینکه مولدسازی در دستگاه های استان چندان جدی گرفته نشده است، گفت: قانون مولدسازی در کهگیلویه و بویراحمد جدی گرفته شود و بانک ها و دستگاه ها املاک مازاد خود را اعلام کنند.

وی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست با همکاری سایر دستگاه ها مشکلات آینده استان را پیش بینی و در این زمینه برنامه ریزی کنند که دستگاه ها در زمان بحران غافلگیر نشوند.

احمدزاده خاطرنشان کرد: دستگاه ها از هم اکنون برای ایام تابستان، پاییز و زمستان برنامه ریزی اجرایی و عملیاتی داشته باشند تا برای مثال با یک بارش چند سانتی متری برف دستگاه ها غافلگیر نشوند و مردم در سختی و تنگنا قرار نگیرند.

تلاش همه دستگاه‌ها برای تامین امنیت سفرهای نوروزی و راهیان نور
دنبال کنید

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مواردی که بیان می شود توصیه نیست بلکه تکلیف است و دستگاه ها مکلف به اجرای آن هستند، گفت: مدام بر جهادی بودن مدیران تاکید داریم برای کار جهادی باید نگاه انقلابی که یک ضرورت است وجود داشته باشد، مدیران استان بر این اساس ارزیابی شوند.

دستگاه‌ها برای مردمی‌سازی تحول در کهگیلویه بویراحمد راهکار دهند 8

 

وی در ادامه بر استفاده از جوانان و نخبگان در انجام کارها تاکید کرد و گفت: کارهای دانش بنیان مورد حمایت قرار گیرند و بر روی اقتصاد مقاومتی کار شود و برنامه ریزی صورت گیرد چرا که اگر کار نکنیم استان زمین می خورد.

احمدزاده با بیان اینکه همه نگاه مدیران برای توسعه استان به تهران نباشد، افزود: باید خودمان به فکر ایجاد تحول و رشد در استان باشیم و رشد و توسعه کهگیلویه و بویراحمد را معطوف به جای دیگری ندانید.

کسب رتبه اول هوش مصنوعی جهان اتفاق بزرگی است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به استعدادها و قابلیت های فرزندان این استان گفت: بچه های دانش آموزان همین استان در هوش مصنوعی که یک علم جدید است موفق شدند در مسابقات جهانی ترکیه مقام اول جهان را کسب کنند که اتفاق بزرگی برای استان به شمار می رود.

وی عنوان کرد: استعداد و توان مردم استان در حدی است که فرزندان ما در یک مسابقات در سطح جهان این چنین افتخار آفرینی می کنند بنابراین نباید به ما بگویند استان محروم کهگیلویه و بویراحمد.

 احمدزاده به فرموده مقام معظم رهبری که هر جا مردم وارد شدند موفق عمل کردیم اشاره کرد و گفت در جنگ زمانی که مردم پای کار آمدند پیروز شدیم.

  وی عنوان کرد: حالا می خواهیم استان را به کمک مردم متحول کنیم و اقتصاد استان را سر و سامان بدهیم بنابراین حوزه اقتصادی و سازمان برنامه ریزی و حوزه عمرانی موظف هستند برای مواردی که از سخنان مقام معظم رهبری و رئیس جمهور جهت مردمی سازی تحول در استان احصا کردیم برنامه ارائه دهند چرا مدیران با این موارد ارزیابی می شوند.

دستگاه‌ها برای مردمی‌سازی تحول در کهگیلویه بویراحمد راهکار دهند 9

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش پایانی سخنان خود خطاب به مدیران گفت: اگر بخواهیم در اذهان ملت باقی بمانیم باید استان را متحول و به مردم خدمت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید در سال انتخابات مردم را به حضور در پای صندوق های رای ترغیب کنیم، زمانی مردم پای صندوق می آیند که متوجه شوند خادمان آنها پای کار هستند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi