جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

تکمیل گردنه ناقاره خانه بخش پشتکوه، به زودی به پایان می‌رسد/احداث بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی در صفاشهر فارس/افتتاح خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز در سال جاری

اعضای مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی ضمن سرکشی به حوزه‌های انتخابیه و بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود برگزار کردند.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 91592
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰

کرونا :

تکمیل گردنه ناقاره خانه بخش پشتکوه، به زودی به پایان می‌رسد/احداث بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی در صفاشهر فارس/افتتاح خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز در سال جاری

به گزارش خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت؛ اعضاء مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی ضمن سرکشی از حوزه‌های انتخابیه و بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود برگزار کردند.

 تکمیل گردنه ناقاره خانه بخش پشتکوه، به زودی به پایان می‌رسد 

فرهاد طهماسبی نماینده مردم استهبان، نی ریز و بختگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت، به آغاز عملیات تکمیل گردنه مهم نقاره خانه بخش پشتکوه پس از سال‌ها تاکید کرد و گفت: تکمیل گردنه ناقاره خانه بخش پشتکوه، گردنه‌ای که با احداث آن طول مسیر بخش پشتکوه  تا نی‌ریز ٣٢ کیلومتر کوتاه تر خواهد شد و این موضوع مهمترین خواسته مردم بخش پشتکوه خصوصا شهر مشکان از دیرباز بوده و هست، چون عملا کدی برای این پروژه اختصاص داده نشده بود و لذا بودجه‌ای نیز اختصاص نمی‌یافت و اتفاق خاصی برای تکمیل این پروژه قابل تصور نبود.

فرهاد طهماسبی

وی در ادامه افزود: از حدود دو سال قبل با پیگیری‌های مدام و جلسات متعدد در تهران با وزارتخانه راه و شهرسازی موفق شدیم کد اختصاصی برای این پروژه و ایمیدرو را متقاعد کنیم که نسبت به سرمایه‌گذاری و تکمیل آن اقدام نمایند که به‌زودی اخبار خوبی از این پروژه شنیده خواهد شد.

عملیات عمرانی آسفالت معابر روستای خواجه جمالی آغاز شد

نماینده مردم استهبان، نی ریز و بختگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکمیل عملیات عمرانی آسفالت معابر روستای خواجه جمالی؛ یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات عمرانی آسفالت معابر روستای خواجه جمالی به متراژ ۸۷۰۰ متر مربع در دستور کار قرار گرفت، همچنین آغاز عملیات عمرانی آسفالت معابر روستای خواجه جمالی محور مواصلاتی شهرستان بختگان به شهرستان سرچهان، اجرای پل و کانال روستای دهزیر با اعتبار قریب به ۶۰۰ میلیون تومان، بهره‌مندی از اینترنت اپراتور همراه اول برای اهالی شریف روستاهای چاه سوار آغا و چاه گز در دستور کار قرار گرفته است.

آبرسانی به مردم روستای ریزآب شهرستان نی ریز از سر گرفته شد

طهماسبی با بیان اولین فیلتر دستگاه بزرگ پکیج تصفیه آب پروژه آبرسانی روستاهای بخش قطرویه ، تاکید کرد: آبرسانی به مردم روستای ریزاب شهرستان نی ریز از سر گرفته شد، با تعویض الکتروپمپ و رفع اتفاقات تاسیسات سرچاهی چاه شماره  یک روستای ریزاب بخش قطرویه ی شهرستان نی ریز، آبرسانی به مشترکین آب شرب این روستا از سر گرفته شد.

وی ادامه داد: پس از فعالیت‌های بی وقفه ماموران رفع اتفاقات آب امور آبفای شهرستان با تعویض الکتروپمپ و تعویض تاسیسات سرچاهی چاه شماره یک روستای ریزآب بخش قطرویه شهرستان نی ریز ، آبرسانی بیش از ۸۵۰ مشترک آب شرب این روستا پس از وقفه‌ای کوتاه به حالت عادی بازگشت.

سرمایه گذاری مجتمع فولاد غدیر نی ریز آغاز شد

نماینده مردم نی ریز استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هزینه کردن منابع فولاد غدیر نی ریز در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در مواردی که کارآمدی بیشتری داشته باشند بر پرهیز از درخواست‌های ریز و بی فایده تاکید کرد و افزود : اقدامات فولاد غدیر باید منسجم و برنامه ریزی شده در راستای حل مشکلات مردم قطرویه و شهرستان نی‌ریز صورت پذیرد.

آغاز عملیات اجرایی فرودگاه شمال فارس با تخصیص اعتبار از سال جاری

رحیم زارع نماینده مردم خرم بید، بوانات، سرچهان و آباده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت، گفت: موضوع احداث و استقرار فرودگاه‌های شمال استان فارس برای پوشش شهرستان‌های آباده، اقلید، خرم‌بید و بوانات از سال‌های گذشته با پیگیری‌های مسئولان مصوب شده بود و طرح مطالعات این فرودگاه در استان فارس انجام شده است و همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان موظف به همکاری با مجموعه فرودگاهی استان فارس هستند.

رحیم زارع سخنگوی تلفیق

نماینده مردم خرم بید، بوانات، سرچهان و آباده در مجلس شورای اسلامی خشکسالی‌های نزدیک به یک دهه اخیر را یکی از مسائل بحرانی استان دانست و افزود: متاسفانه فارس در سه حوزه کشاورزی، صنعت و به‌ ویژه آب آشامیدنی دچار مشکل است و با تدابیر انجام شده توسط دولت سیزدهم و تلاش‌های جهادگونه‌ وزارت نیرو، تأمین آب آشامیدنی در روستاها و شهرهای استان در دستور کار قرار گرفته‌ و با سرعت پیش می‌رود.

 تکمیل اعتبارات فاضلاب شهرهای ایزدخواست، بوانات، بهمن و خرم بید 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: طرح مطالعاتی فاضلاب شهرهای ایزدخواست، بوانات، بهمن و خرم بید در دستور کار گرفته است، اعتبارات تکمیلی برای فاضلاب آباده و شهید آباد نیز صورت گرفته است که با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. 

احداث بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی در صفاشهر فارس

نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: خوشبختانه بیمارستان‌های صفاشهر و قادر آباد در ردیف ملی قرار گرفتند که جای امیدواری بسیاری برای مردم است، با پیگیری‌های به عمل آمده برای احداث بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی صفاشهر بیمارستان ۶۴ تختخوابی و بیمارستان قلب در این شهر افتتاح شده است، همچنین دو درمانگاه تشخیص سرطان در شمال استان فارس وجود دارد که یکی از آن‌ها ۱۰ تختخوابی در شهر ایزدخواست می‌باشد، این پروژه‌ها خیرساز بود و با کمک دولت به مرحله بهره برداری خواهد رسید و کارهای مطالعاتی بیمارستان سرچهان نیز انجام شده است.

۸۰ درصد کارخانه تولید فولاد پیشرفت فیزیکی دارد

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت، گفت: کارخانه تولید فولاد ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اولین خط مونتاژ کامیونت این گروه نیز پروانه بهره برداری را اخذ و آماده افتتاح است، عملیات احداث سالن‌های خط رنگ و بدنه نیز آغاز شده است.

جعفر قادری

 

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه خط رنگ و بدنه احداثی این گروه می‌تواند مشکل دو مجموعه دیگر خودروسازی را مرتفع کند، نمایندگان شیراز برای تامین نقدینگی به این سرمایه گذار قول مساعد دادند. قرار شد برای حل مشکل سرمایه گذار جلساتی با مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شود.

تفویض اختیار برای بافت تاریخی شیراز مربوط به دولت است

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی درباره درخواست وزیر مبنی بر لغو تفویض اختیار بافت استان فارس یادآور شد: آنچه که مسلم است و ما اطلاع داریم و قوانین می گوید در این امر دولت تصمیم گیرنده است، شورای عالی شهرسازی و معماری زیر مجموعه هیات دولت است و حق تصمیم گیری برای دولت را ندارد تنها می تواند نظر خود را به دولت ارائه دهد و تصمیم گیری نهایی در اختیار دولت است.

***** پیگیری جهت رفع مشکل آب کشاورزی روستاهای زرقان

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: به منظور رفع نگرانی و دغدغه تامین آب گندم زارهای کشاورزان بخش رحمت آباد و دهستان بندامیر شهرستان زرقان، جلسه دو ساعته ای در شرکت آب منطقه ای شیراز با حضور ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان، بدری مدیرعامل آب منطقه ای فارس، دهقانپور مدیرکل جهاد فارس و  خازن فرماندار شهرستان زرقان تشکیل گردید و با طرح دغدغه ها و نگرانی‌های کشاورزان مناطق یادشده، سازوکارهای لازم برای حل مشکل کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت.

استقرار ناحیه ۵ آموزش و پرورش فارس در صدرا

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از تاسیس ناحیه ۵ آموزش و پرورش فارس در شهر جدید صدرا خبر داد و گفت: با توجه به رشد کلان شهر شیراز و توسعه شهر جدید صدرا و نیاز این شهر به توسعه زیرساخت‌های آموزشی و اداری مقرر شد ناحیه ۵ آموزش و پرورش فارس در شهر صدرا ایجاد گردد. 

افتتاح خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز در سال جاری

قادری با بیان راه اندازی خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز طی سه ماه نخست سال جاری یادآور شد: خط دوم انتقال آب از سد درودزن با حضور ریاست جمهوری و در ماه‌های اول سال آینده افتتاح می‌شود، با توجه به اینکه بیش از ۲۰۰ نفر در شرکت‌های مرتبط با انتقال آب به فارس در حال فعالیت هستند این طرح تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره برداری نهایی خواهد رسید این در حالی است که طرح آب شیرین کن نیز در استان فارس ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است./

پایان پیام

 

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi