یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ تهران در اولویت قرار می‌گیرد

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: فرمانداری تهران مکلف شد در زمینه رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ پیگیری لازم را از طریق سازمان نوسازی شهرداری تهران به جهت اولویت بندی انجام دهد.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 87902
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸

کرونا :

رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ تهران در اولویت قرار می‌گیرد

علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت، در تشریح نظارت میدانی از محله‌های خزانه، تختی و علی آباد به همراه اقبال شاکری و مجتبی رضاخواه دیگر نمایندگان تهران و با حضور معاون فرماندار تهران، شهردار منطقه ۱۶ و دیگر مسئولان ادارات دولتی و شهری و جلسه جمع بندی آن جهت پیگیری مطالبات مردمی در مسجد جامع علی آباد شمالی، گفت: در جلسه جمع بندی این نظارت میدانی مقرر شد در خصوص طرح اصلاح و بهبود روشنایی خیابان شهید همدانی و دیگر خیابان‌های این محلات ظرف مدت ۲ هفته از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گزارشی به مجمع نمایندگان استان تهران ارائه شود و با پیگیری فرمانداری تهران، شرکت توزیع باید تا پایان سال در جهت رفع این مشکل اقدام کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به اینکه کمیته مشترکی طی ۲۴ ساعت از سوی شرکت برق با حضور کلانتری و شهرداری منطقه ۱۶ با دبیری این شرکت برای پیگیری سرقت جریان برق از خطوط اصلی تشکیل می‌شود، ادامه داد: نماینده شرکت توزیع برق تهران بزرگ به همراه نماینده محله از کلیه معابر بازدید و مشکلات موجود را طی صورت جلسه‌ای به مجمع نمایندگان و فرمانداری تهران ارائه می‌کنند.

بازدید خضریان منطقه ۱۶

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به منظور کاهش حریم راه آهن در محله و رفع مسائل و مشکلات آن مقرر شد طرحی تهیه و شهرداری مکاتباتی با فرمانداری و مجمع نمایندگان استان انجام دهد، عنوان کرد: شهرداری منطقه ۱۶ مکلف شد تا طی یک هفته موضوع تعریض خیابان شهید همدانی را بررسی و مستندات و دلایل توضیحی را به مجمع نمایندگان استان تهران ارائه کند.

خضریان با بیان اینکه مقرر شد راهنمایی و رانندگی با توجه به ترافیک به وجود آمده در اطراف ایستگاه مترو خزانه توسط خودروهای حمل و نقل عمومی و مسافربران شخصی طی ۲۴ ساعت نسبت به تقویت حضور عوامل در محل اقدام کند، تصریح کرد: زمین ورزشی سهند واقع در محلات خزانه و علی آباد شمالی ظرف یک ماه آینده به صورت کامل بازسازی و آماده بهره برداری می‌گردد.

بازدید خضریان منطقه ۱۶

وی با تاکید بر اینکه طی دو هفته شهرداری منطقه ۱۶ تهران نسبت به کار توجیهی و کارشناسی در خصوص عدم نیاز به عقب نشینی املاک واقع در خیابان ابریشم را تهیه و جهت اقدامات آتی به راه و شهرسازی ارائه می‌کند، عنوان کرد: با توجه به ضرورت تقویت مسجد جامع علی آباد و قدمت ۶۰ ساله آن مقرر شد به منظور بازسازی و نوسازی مسجد جامع علی آباد شمالی، شهرداری منطقه ۱۶ با همکاری هیأت امنای مسجد ضمن بررسی کلیه جوانب نسبت به تهیه طرح درآمدزا در راستای تامین هزینه‌ها اقدام می‌کنند و مجمع نمایندگان نیز با انجام مکاتبات لازم این مجموعه را کمک می‌کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه مقرر شد اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۶ در خصوص ارتقای وضعیت تربیتی و فرهنگی مدارس در بازه زمانی یک ماه طرحی را در قالب برنامه‌ منسجم تربیتی، پرورشی و فرهنگی برای دانش آموزان ، آموزگاران و نیروی اداری مدارس تهیه و در ۳ سرفصل بهار، تابستان و سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تدوین کند، گفت: در راستای افزایش ظرفیت مشاورین مدارس از سوی آموزش و پرورش منطقه با همکاری دانشگاه فرهنگیان خصوصاً در مقطع تحصیلی متوسطه دوم مکاتبات لازم انجام گردد.

بازدید خضریان منطقه ۱۶

خضریان با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۱۶ موظف شده تا ظرف یک ماه نسبت به احصاء ظرفیت‌های موجود در نظام نامه مشارکت محله ای پیرامون سراهای محلات منطقه ۱۶ اقدام نموده و موارد موضوع دراختیار معتمدین محله، بسیج و نمایندگان ائمه جمعه قرار گیرد، ادامه داد: فرمانداری تهران مکلف شد در زمینه رفع معضلات و مشکلات بافت فرسوده منطقه ۱۶ پیگیری لازم را از سوی سازمان نوسازی شهرداری تهران به جهت اولویت بندی انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اعلام خرابی پل‌های مکانیزه شهرک شهید بهشتی به تختی و خزانه به ترمینال جنوب شهرداری مکلف شد در یک هفته نسبت به ترمیم و بازسازی و بهره‌برداری پل‌ها اقدام کند. اداره برق نیز ظرف مدت یک هفته در راستای تأمین روشنایی معابر اقدام می‌کند.

بازدید خضریان منطقه ۱۶

وی با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه ۱۶ با همکاری کلانتری نسبت به ساماندهی دستفروشان مستقر در مسیرهای منتهی به متروهای خزانه و علی آباد اقدام می‌کند، عنوان کرد: شهرداری منطقه ۱۶ با کلانتری در راستای واگذاری، صدور پروانه ساختمان و تحویل ۲ هزار متر مربع از اراضی واقع در محدوده کلانتری مساعدت می‌کند.

خضریان با بیان اینکه در خصوص حل معضل پارک خودرو در محدوده متروهای خزانه و علی آباد شهرداری مکلف است نسبت به استقرار پارکینگ طبقاتی در محل‌های اعلامی تا پایان سال آینده اقدام کند، گفت: با توجه به پارک غیرمجاز خودروهای شخصی در اطراف بلوار و مسیرهای منتهی به متروهای علی آباد و خزانه مقرر شد راهنمایی و رانندگی نسبت به احقاق حقوق قانونی شهروندان معترض و اعمال قانون متخلفین عمل نماید.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه ۱۶ تا پایان اردیبهشت سال آینده دو بازارچه میوه و تره بار به محلات بعثت و یاخچی آباد اختصاص می‌دهد، عنوان کرد: فرمانداری تهران نیز با هماهنگی و همکاری شهرداری و نیروی انتظامی ظرف یک هفته نسبت به انجام مکاتبات لازم در راستای جمع آوری معتادین متجاهر منطقه اقدام و رونوشت مکاتبات انجام شده را به مجمع نمایندگان جهت پیگیری اقدامات ارسال می‌کند.

بازدید خضریان منطقه ۱۶

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان این نظارت میدانی مقرر شد طی ده روز کاری امکانات و تجهیزات رفاهی مورد نیاز بوستان‌های منطقه را ارزیابی کند و زیباسازی و طرح استقبال از بهار را در اولویت امورات خود قرار دهد، تصریح کرد: شهرداری منطقه مکلف شد تا پایان سال ۱۴۰۲ ساختمان شهربانو در کنار بوستان بانوان را جهت ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان تجهیز و آماده سازی کند.

خضریان با تاکید بر اینکه یکی دیگر از تصمیمات اتخاذ شده در زمینه واگذاری خدمات و امکانات فرهنگی و ورزشی متعلق به شهرداری به مجموعه فرهنگی آرمان مسجد جامع علی آباد شمالی بود، ادامه داد: فرمانداری تهران در خصوص حل و فصل حریم دکل‌های برق خصوصا دکل‌های بوستان بازیافت نشستی را با سازمان نوسازی شهر تهران و برق منطقه‌ای برگزار می‌کند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi