چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد

نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد: دستگاه قضایی از ارکان، حفاظت از انقلاب اسلامی.  برخی فقط منتظر دستگاه‌ قضایی هستند! به مناسبت هفته قوه قضاییه رئیس کل و اعضای شورای قضایی استان کهگیلویه با نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بویراحمد دیدار کردند  به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری

اختصاصی کرونا

کد خبر : 76517
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹

کرونا :

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد

نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد: دستگاه قضایی از ارکان، حفاظت از انقلاب اسلامی.  برخی فقط منتظر دستگاه‌ قضایی هستند!

به مناسبت هفته قوه قضاییه رئیس کل و اعضای شورای قضایی استان کهگیلویه با نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بویراحمد دیدار کردند

 به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد و خبرنگار خبرگزاری میزان در استان، دکتر حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه شهر یاسوج از تلاش های ارزنده دستگاه قضایی در حفظ نظم و ایجاد امنیت و جلوگیری ازتعدیاتی که به بیت المال می شود تشکر کرد.

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد 7

 نماینده مقام معظم رهبری در استان گفت: قوه قضاییه در نظام جمهوری اسلامی ایران و نظام مدنی جایگاه ارزشمند و حیاتی  دارد که اجرای قوانین، محافظت از نظم و امنیت که یکی از عوامل این مسئله قوه قضاییه است به عنوان یک دستگاه خاص بر قوانین و اجرای آن و برخورد با خاطیان و اخلال گران است.

حسینی گفت: برخورداری قوه قضاییه در نظام جمهوری و در حکومت اسلامی را با سایر نظام های حقوقی و قضایی دنیا به خاطر بهره مندی از شأن و شایستگی اهل بیت در نظام اسلامی، متفاوت بیان کرد.

 امام جمعه شهر یاسوج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم بهشتی معمار دستگاه قضایی گفت: نظام اسلامی قضایی ایران باید در حد شأن و شخصیت شهید بهشتی که خون پاکش را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود، باشد.

حجت الاسلام حسینی در ادامه اظهار داشت: قوه قضائیه آثار و برکات زیادی را داراست و امروز در خدمت منافع عموم مردم و اسلام است.

وی گفت: کارهای خوبی در سال‌های اخیر در قوه قضاییه و در استان انجام گرفته که می‌توان به مبارزه با مفاسد و مفسدان در عرصه های مختلف اقتصادی نام برد.

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد 8

امام جمعه شهر یاسوج نظارت دستگاه قضایی را در همه عرصه های اقتصادی، اجتماعی،  فرهنگی لازم و ضروری دانست و افزود: دستگاه قضایی نظارت خودت را خودش را همیشه حفظ کند، می تواند جلوی بسیاری از تجاوزات و تعدیات را بگیرد.

 نماینده ولی فقیه در استان برخوردهای سازمان بازرسی در استان را خوب توصیف و بیان داشت: از سازمان بازرسی استان به خاطر تلاش های ارزنده ای که در برخورد با متخلفان داشته حمایت می کنم  و می خواهم که از برخورد با متخلفان هیچ واهمه ای نداشته باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار با اظهار اینکه برخی فقط منتظر دستگاه‌ قضایی هستند که پیگیری و نظارت کنند، با اظهار تأسف گفت: برخی دستگاه‌های نظارتی،نظارت نمی‌کنند و معامله می‌کنند و متأسفانه دستگاهی که باید نظارت کند بر رفتار و عملکرد مدیران، خودش وارد معامله شده است اگر دستگاه قضایی هم برخورد نکند و بنشیند و بگوید اگر کسی سراغ ما آمده ما هم یک حرفی می زنیم.

کلیک کنید  ۸۷درصدواحدهای تولیدی بتن آماده در استان غیر استاندارد هستند

 حسینی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران با خون هزاران انسان و شایسته تولد یافته است رنج ها و سختی های زیادی کشیده شده تا این انقلاب متولد شده و عده‌ای مفسد فی الارض تاخت و تاز بکنند این انقلاب ضربه خواهد خورد.

وی گفت: دستگاه قضایی یکی از ارکان حفاظت از انقلاب اسلامی و باید در راستای جلوگیری از تعدی و تجاوز به حقوق مردم و بیت المال، برخورد نماید.

 حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی امام جمعه یاسوج در ادامه این دیدار، از طرح های پیشگیری از وقوع جرم و ارتقاء امنیت اجتماعی در استان، از دستگاه قضایی تشکر کرد و در خصوص اجرای طرح فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و سازمان‌ها اظهار داشت: سازمان ها و ادارات این طرح را از خودشان شروع نمایند، برخی حجاب ها و عفاف ها شایسته ی زنان عشایری و لری و انقلاب و مردم استان مان نیست.

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد 9

وی تصریح کرد: بیگانگان در فضای مجازی، جنگ فرهنگی را بر علیه دختران و زنان مسلمان و شیعه ی ما و سالها قبل آن را شروع کرده‌اند و مورد هدف قرار داده اند.

حسینی در همین راستا افزود: از دادستان و مسئولین می‌خواهم که در برخورد با بدحجابی و بی‌حجابی حرکتی را با برگزاری عملیات میدانی در برخورد با عاملان بی حجابی و بدحجابی در کف میدان آغاز کنند که خیلی مؤثر و اثرگذار است.

وی گفت: دستگاه قضایی با سوء استفاده کنندگان از اموال بیت المال و منابع طبیعی برخورد قاطع و جدی انجام دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد اضمن انتقاد نسبت به برخی از استخدام های غیر مجاز و بدون مجوز و غیرقانونی در استان گفت: حراست های ادارات چکاره اند؟ و چه کار می کنند؟، وقتی حراست ها را مدیران منصوب می نمایند چه خاصیتی دارند که در ادارات باشند یا نباشند؟ و چه فایدهای و اثری دارد و چه کمکی به حراست و حفاظت از بیت المال می‌نمایند؟، بنابراین نباید از انقلاب اسلامی به صورت عادی حفاظت کرد.

دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در استان: آزاد سازی ۴۰ هکتار از بستر رودخانه ها در استان

در این نشست دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه در استان، گزارشی از اقدامات انجام گرفته در دستگاه قضایی استان، به برنامه‌های سال های اخیر قوه قضاییه در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم نکاتی را بیان کردند.

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد 10

 دکتر نگین تاجی تحول و تعالی قضایی در سال‌های اخیر را برای مردم ملموس خواند و اظهار داشت: تحول و تعالی قضایی در سال‌های اخیر برای مردم در دستگاه قضایی ملموس شده و از شعار و تبلیغات خارج شده است.

کلیک کنید  ۷۰۰ متقاضی طرح ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد حساب افتتاح کردند

وی در خصوص طراحی برنامه های عملیاتی در راستای تحول و تعالی قضایی اظهار داشت:  طراحی ۱۵ برنامه عملیاتی برای تحول بر اساس ویژگی های هر استان موجب اجتماعی شدن قوه قضاییه و ورود به دوران برون زدایی دستگاه قضایی شده است.

 دکتر نگین تاجی گفت: با تقویت رویکرد های تخصصی، هم اکنون هیچ پرونده مانده و رسوبی  مانده از سال ۱۳۹۸ و ماقبل آن در دادگستری استان وجود ندارد.

 رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در ادامه گفت: به منظور اجتناب از برخورد هیجانی و جنجالی و سطحی توسط دستگاه قضایی، با ایجاد قرارگاه راهبردی مبارزه با تجاوز به حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی و بستر رودخانه‌ها، آنرا را با حضور ‌دادستان و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، و ادارات و سازمانهای که در این زمینه نقشی برعهده دارند، ایجاد کردیم.

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد 11

مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اظهار اینکه هم اکنون قوه قضاییه در مسیر تحول و خدمت بیشتر به مردم قرار گرفته است گفت: در سال گذشته ۴۰ هکتار از بستر رودخانه های استان را رفع تصرف نمودیم.

 وی در خصوص استخدام های غیر مجاز و بدون مجوز در بعضی از دستگاههای اداری استان اظهار داشت: در سال گذشته با استخدام بیش از ۵۳۰ نفر از افرادی که خارج از ضوابط، شرایط برای جذب و استخدام را نداشتند برخورد کردیم.

آزاد سازی 40 هکتار از بستر رودخانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد 12

 دکتر نگین تاجی افزود: ۵۳۵ نفر از افرادی که در مراحل پایانی استخدام بودند، جلوی آنها گرفته شد و از یک بحران دیگر در بحث استخدام های غیر قانونی و بدون مجوز جلوگیری شد.

رئیس کل دادگستری استان فرهنگ بزرگنمایی در هنجار های اجتماعی را یک زخم خواند و گفت: حرکت ضد هنجار اجتماعی موجب ایراد خسارت فراوان به اقتصاد استان و مردم می‌شود که می‌تواند موجب عدم حضور سرمایه‌گذار کلان در استان باشد.

دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان گفت: دستگاه قضایی منتظر سایر نهادهای نظارتی خارج از این قوه نمی ماند و هیچ جریانی در دادگستری استان نمی تواند نفوذ کند.

 وی در برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از اسلحه در استان تأکید کرد: در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم و وامدار هیچ جریانی نیستیم، قانون و تبعیت از ولایت فقیه را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.

قاضی القضات دادگستری استان در پایان کمبود نیروی انسانی قضایی و اداری در استان را بیشتر از سایر نقاط کشور برشمرد و بیان کرد: همین امر موجب عدم توسعه شعب بیشتر در دادسراها و دادگاه ها و شعب تجدیدنظر شده و به نوعی از موارد اطاله دادرسی باشد.

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code