سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی

امروز صورت گرفت بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی سرویس بین الملل بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی در پی برگزاری نشست اعضای این اتحادیه صادر شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی که امروز صبح (دوشنبه ۲۷ آذرماه) برگزار شد. گفتنی

اختصاصی کرونا

کد خبر : 40079
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷

کرونا :

بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی
امروز صورت گرفت

بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی

سرویس بین الملل
بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی در پی برگزاری نشست اعضای این اتحادیه صادر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی که امروز صبح (دوشنبه ۲۷ آذرماه) برگزار شد.

گفتنی است این نشست به دنبال موضوع انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی و سفارت آمریکا به بیت المقدس برگزار شد تا پیامدهای اقدام دولتمردان آمریکایی را بررسی و تصمیم واحدی به نمایندگی از پارلمان های کشورهای اسلامی اتخاذ کنند. لذا بیانیه ای در پایان این نشست تهیه و صادر شد:

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اجلاس فوق العاده کمیته دائمی فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در تاریخ ۲۰۱۷/۱۲/۱۸ در تهران تشکیل جلسه داد تا پیامدهای اقدامات دولت آمریکا در مورد شهر قدس را مورد بررسی اعضای این اجلاس قرار دهد.

با توجه به مبانی و اهداف میثاق سازمان همکاری اسلامی و اساسنامه اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی؛ و با استناد به قطعنامه های صادر شده از کنفرانس های اتحادیه و همه اجلاس های اسلامی در مورد مسئله فلسطین و به طور ویژه شهر قدس؛ و با تاکید بر محوری بودن مسئله فلسطین و شهر قدس به عنوان پایتخت ابدی آن برای امت اسلامی؛ تاکید می کنند که با استناد به قطعنامه ۴۷۸ سال ۱۹۸۰ شورای امنیت سازمان ملل متحد همه اقدامات و تلاش های رژیم صهیونیستی با هدف تغییر وضعیت قانونی و تاریخی شهر قدس و اماکن مقدسه اسلامی و مسیحی و هویت و ترکیب جمعیتی آن تماما باطل و ملغی است.

این اجلاس مقرر داشت:

۱ – تاکید بر محوری بودن مسئله فلسطین و قدس برای امت اسلامی، به گونه ای که ضرورتا همه دولتها و مجالس و سازمانهای غیردولتی باید افزون بر همکاری با یکدیگر در کلیه نشستها و گردهم آیی های بین المللی و منطقه ای به طور هماهنگ تلاش لازم را برای حمایت از مسئله فلسطین و دفاع از فلسطینیان و یاری رسانیدن به ایشان به عمل آورند؛ باشد تا حقوق قانونی و غیرقابل چشم پوشی و معامله ملت فلسطین محقق شود. تحقق حقوق حقه ملت فلسطین در بازگشت همه آوارگان و آزادی از بند اشغال و برپایی دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس تجلی یابد.

کلیک کنید  هشت پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه شهری یاسوج به بهره برداری می رسد

۲ – تاکید مجدد بر اینکه شهر قدس بخش لاینفکی از سرزمین فلسطین است و لذا به شدت تعدیات مکرر رژیم صهیونیسى به کلیه مقدسات در شهر قدس را شدیداً محکوم نموده و اقدامات رژیم صهیونیستی و رفتارهای غیرقانونی آن دولت اشغالگر که برخلاف همه قوانین بین المللی در شهر قدس با هدف یهودی سازی و از بین بردن مقدسات اسلامی و مسیحی به عمل آورده را محکوم می کنند.

۳- تصمیم رئیس جمهور آمریکا در مورد شهر قدس را به صورت قاطع و غیرقابل گفت وگو رد می کنند و آن را یک تجاوز آشکار به حقوق غیرقابل چشم پوشی ملت فلسطین به شمار می آورند و همچنین آن را امری باطل می دانند که تنش در منطقه را عمیق تر کرده و خشم ملتها را بر می انگیزد و منطقه را به سمت خشونت و هرج و مرج بیشتر سوق می دهد.

۴- مجددا تاکید می کنند که دفاع از شهر مقدس قدس وظیفه قطعی همه مسلمانان و اعراب است.

۵- تاکید بر حمایت از انتفاضه ملت فلسطین از همه راههای ممکن و حمایت از آن از سوی جهان اسلام به گونه ای که همه مسلمانان به میزان توانمندی خود احساس حمایت از این انتفاضه عادلانه داشته باشند. انتفاضه ای که هدف آن مقاومت علیه ظلم و تجاوز رژیم صهیونیستی است.

۶- تاکید جدی بر اینکه مقاومت در همه ابعاد آن حق مشروع و قانونی ملت فلسطین در جهت تحقق حقوق آنان و به ویژه حق بازگشت همه آوارگان و برپایی دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس در سرزمین فلسطین است.

کلیک کنید  اصابت ۱۰ موشک به روستاهای خداآفرین

۷- تاکید بر ضرورت فعال کردن کلیه صندوقهایی که برای قدس تأسیس شده اند ، در جهت تحکیم پایداری ملت فلسطین در مقابله با نیروی اشغالگر از طریق تأمین کمکهای مالی و برآورده ساختن نیازهای روزانه این ملت مقاوم.

۸- همه تلاشهای اسلامی باید در مسیر در اختیار قرار دادن همه امکانات در مسیر دستیابی ملت فلسطین به حقوق خود قرار گیرد و در این مسیر باید از هرگونه اختلافات جانبی پرهیز شود.

۹- کشورهایی که هنوز دولت فلسطین را به رسمیت نشناخته اند ترغیب شوند تا به مسئولیت تاریخی خود در قبال ملت فلسطین و حق آن در برقراری دولت مستقل عمل کنند و از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست می شود تا اقدام لازم برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد را به عمل آورد.

۱۰- تسریع در اجرای توافقنامه آشتی ملی فلسطینیان امری ضروری است، باشد تا با تحکیم وحدت ملی و بسیج همه امکانات با خطرهای پیش روی مسئله فلسطین مقابله شود.

۱۱- تاکید بر فعال سازی همه قطعنامه های مربوط به عدم متعامل رژیم صهیونیستی وعدم نقض قوانین تحریم و رد هرگونه اقدامات عادی سازی با این رژیم.

۱۲- خالصانه ترین مراتب تشکر و قدردانی به خاطر دعوت کریمانه و میزبانی این اجلاس به حضور مقام معظم رھبری، ملت و مجلس شورای اسلامی ایران تقدیم می گردد.

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷

بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی در پی برگزاری نشست اعضای این اتحادیه صادر شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712103680794250.jpg بیانیه,کمیته,فلسطین,اتحادیه,بین,المجالس,کشورهای,اسلامی Icana

خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code