شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

مواضع دفتر نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به انتخابات

کرونا – ترنم بهنیا- تب انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد بالا گرفته و در سه حوزه انتخابیه این استان شاهد فعل و انفعالات انتخاباتی از سوی نامزدها و هواداران آنها هستیم. انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد همواره از حساسیت خاصی برخوردار بوده و همین موجب شده تا مشارکت مردم در این استان به نسبت سایر

اختصاصی کرونا

کد خبر : 106820
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱

کرونا :

مواضع دفتر نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به انتخابات

کرونا – ترنم بهنیا- تب انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد بالا گرفته و در سه حوزه انتخابیه این استان شاهد فعل و انفعالات انتخاباتی از سوی نامزدها و هواداران آنها هستیم.

انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد همواره از حساسیت خاصی برخوردار بوده و همین موجب شده تا مشارکت مردم در این استان به نسبت سایر استان‌ها بیشتر باشد و در طول بیش از چهار دهه از عمر انقلاب این استان در انتخابات‌ها همواره روی سکوهای اول تا سوم در زمینه مشارکت قرار گیرد.

به جز انتخابات در زمینه‌های دیگر استان کهگیلویه و بویراحمد با مسائل و مشکلاتی روبروست که این مسائل و مشکلات گاه ریشه در بحث قومیت‌ها داشته و البته بخشی از این مشکلات نیز به موضوع انتخابات برمی‌گردد هر چند انتخابات فرصت‌هایی را ایجاد کرده اما تهدیدهایی نیز در این میان وجود داشته که می‌بایست این تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

در همین خصوص برای پی بردن به مواضع دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان در حوزه‌های مختلف از جمله انتخابات با حجت‌الاسلام والمسلمین معین الدین دهقان رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد همکلام شدیم.
 

مواضع دفتر نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به انتخابات 4

از سوابق کاری خودتان بگویید؟

قبل از هر چیز این که به مدت ۲۰ سال در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل و تبلیغ و تلمذ در محضر علمای بزرگ دین بوده‌ایم سال‌های اولیه را در مدرسه علمیه گچساران از طرف حجت الاسلام والمسلمین مرحوم متقی کاشانی مدیریت داخلی مدرسه علمیه امام صادق را داشتیم مسئولیت مجمع نمایندگان طلاب استان هم بر عهده ما بوده آنجا نیز مسئولیت با انتخابات صورت می‌گیرد و نشان می‌دهد که در حوزه نیز دموکراسی حاکم است.

به مدت ۹ سال نماینده طلاب استان در حوزه علمیه و کانال ارتباطی میان جامعه مدرسین و طلاب بوده‌ایم و در دو دوره از انتخابات با ۹۰ درصد آرای طلاب خادم آن‌ها بوده‌ایم خوشبختانه از طرف علمای استان مورد حمایت قرار گرفتیم آیت الله ملک حسینی نماینده سابق ولی فقیه و همچنین نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان حمایت‌های بی‌بدیلی از فرزندان خودشان داشته و دارند مرحوم امیر احمد تقوی هم حمایت‌های خوبی کردند حضرت آیت الله حسینی بوشهری که از شاگردان ایشان بوده‌ایم نیز نسبت به ما محبت زیادی داشته و دارند و در زمان آیت الله اعرافی هم وقتی طلبه‌ای کاری داشت و ما به ایشان رجوع می‌کردیم هیچگاه بی‌ پاسخ نمی‌گذاشتند.

بعد از آن بود که در خدمت نماینده معزز ولی فقیه در استان آیت الله سید نصیر حسینی آمدیم که از قبل هم به ایشان ارادت داشتیم هر چند اینجا سختی کار هم زیاد است اما محبت و لطف آیت الله حسینی و برخورد عالمانه ایشان با موضوعات مختلف باعث شده تا سختی کار چندان بر ما غلبه نکند.

ارباب رجوع شما بیشتر از چه قشری هستند؟

اینجا ارباب رجوع زیادی به دفتر مراجعه می‌کنند اگر کسی از دادگاه و یا استانداری و یا اداره‌ای و سازمانی ناامید شود به سمت دفتر نماینده ولی فقیه می‌آید و ما وظیفه داریم که آنها را حرمت کنیم و هیچ کدام از آنها را بی پاسخ نگذاریم.

مردم ولی نعمت ما هستند باید قدردان آنها باشیم البته خود مردم هم انتظار نابجا و غیرقانونی ندارند فقط دنبال پاسخ هستند برای مثال مردم بیش از هر چیز می‌گویند فرزند ما بیکار است و از برخی بی‌عدالتی‌ها در بکارگیری‌ها هم گلایه زیادی دارند و مربوط به یک دوره هم نیست.

از سوی دیگر جامعه بزرگ ایثارگری هم به ما مراجعه می‌کنند بعضاً بسیاری از فرزندان آنها بیکار هستند و ما مکاتبات خود را در خصوص مشکلات مردم با ادارات و نهادها به صورت روزانه و گسترده و مستمر داریم.

در زمینه ایثارگری توقع داریم که ادارات همکاری بیشتری کنند به کارگیری فرزندان شهدا لذا باید از این بروکراسی اداری پرهیز شود البته ما به فرزندان شهدا هم تاکید زیادی داریم که باید در ادارات و سازمان‌ها خوب کار کنید و کم کاری از سوی شما پذیرفتنی نیست شما الگوی مردم و جامعه هستید انصافاً هر کجا هم که بوده‌اند کار خود را خوب انجام دادند برای مثال یک فرزند شهید در استان سراغ دارم که در یک مسئولیت قرار گرفته و تمام حقوق و مزایای مسئولیت خود را خرج آن اداره می‌کند و هر وقت هم ارباب رجوع داشته به خوبی آنها را تکریم کرده است.

کلیک کنید  اتمام فرصت ۱۵ روزه استاندار به مدیران برای پیگیری مصوبات زیلایی/کدام مدیران با دست پر به دیدار استاندار می روند؟

از نگاه شما چه ایرادی به مسوولان در دولت فعلی وارد است؟

البته انتظار از این دولت بیشتر از سایر دولت‌هاست و انتظار داریم دولت شعارهایی را که داده عملیاتی کند مهم‌ترین وظیفه دولت کنونی این است که در انتخاب مدیران دقت شود.

دفتر چه موضعی در عزل و نصب مدیران دارد؟

نماینده ولی فقیه در استان هیچگاه دنبال معرفی افراد برای مدیریت‌ها نیست اما گلایه‌هایی دارد و می‌گوید باید ثبات مدیریتی باشد چرا از اول فردی را انتخاب می‌کنید و بعد از ۶ ماه به دنبال مدیر دیگری می‌گردید زیرا اینگونه به اعتماد مردم خدشه وارد می‌شود.

اگر مدیر ضعیف است چرا او را می‌گذارید که مجبور شوید بعد از ۶ ماه او را تعویض کنید آیت الله حسینی یک روحیه مهربانانه و متواضعانه و خاشعانه دارند تلاش می‌کنند که با مهربانی و عطوفت با مردم و مسئولان برخورد کنند البته در موقعی که لازم باشد تذکرات سفت و سخت را هم می‌دهند و برای پیگیری‌ها همواره از ما می‌خواهند که پیگیر مشکلات مردم باشیم اگر در جایی مدیری خوب کار نکند تشر هم می‌زنند از طرف دفتر گاهاً به وزرا و روسای سازمان‌ها هم تذکر داده‌ایم اما برنامه ما این است که قبل از هر چیز با نصیحت و صحبت مشکلات برطرف شود.

بیشتر مشکلات مردم از سوی ارباب رجوعی است که به ما مراجعه می‌کنند و نگران هستند وعده‌های بی سرانجام و بی‌فرجام مدیران آن‌ها را عاصی کرده مدیری که در جلسه می‌گوید چشم تا یک ماه دیگر انجام می‌دهم اما سه ماه و چهار ماه می‌گذرد و هیچ کاری انجام نداده است چنین مدیرانی به اعتماد مردم ضربه می‌زنند و می‌بینیم که در رسانه‌ها هم از آنها انتقاد می‌شود.

چه راهکاری برای مدیران غیر پاسخگو و یا سهل‌انگار دارید؟ 

در خصوص مدیران علاوه بر نصیحت به آنها تذکر هم می‌دهیم و در صورت کم کاری با وزارتخانه هم مکاتبه می‌کنیم به صورت کامل مدیران را رصد می‌کنیم اما در کار آنها دخالت نمی‌کنیم ولی کم کاری را هم برنمی‌تابیم چرا که پای نظام و انقلاب در میان است.

برای مثال خود آیت الله حسینی سوال می‌کنند فلان پلی که دو سال پیش بر اثر سیل از بین رفته چه سرنوشتی پیدا کرده است لذا ما فقط به عملکردها نگاه می‌کنیم و به کل دخالتی در عزل و نصب‌ها نداریم چرا که در حیطه کاری ما هم نیست.

در خصوص نهادهای حاکمیتی هم نظارت کاملی هست و البته آنجایی که لازم باشد حمایت لازم را داریم هر ایرادی باشد خودمان می‌گوییم برای مثال در خصوص صدا و سیما که ما رضایت کاملی از مدیریت کنونی آن در استان داریم اما تذکرات را هم به موقع می‌دهیم.

بیشتر مشکلات مردم در چه حوزه‌ای است؟

بیشتر ارباب رجوع ما یا گرفتاری‌های مالی دارند یا بیکار هستند از دولتی‌ها و شخص آیت الله رئیسی می‌خواهیم که نسبت به وضعیت بیکاری جوانان استان ما توجه بیشتری داشته باشند در حالی که بسیاری از منابع و مخازن در کهگیلویه و بویراحمد است بسیاری کارگران غیر بومی هم در این استان کار می‌کنند اما چرا باید بچه‌های ما در عسلویه و در جاهای دیگر غیر بومی تلقی شوند.
 

مواضع دفتر نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به انتخابات 5

چه پیشنهادی به دولت دارید؟

بسیاری شهرستان‌های ما حتی یک کارخانه هم ندارند بعد از سال‌ها از عمر انقلاب در شهرهای ما حتی ۲ تا ۳ سرویس ایاب و ذهاب کارگران وجود ندارد که نشان می‌دهد در اشتغال چه وضعیتی داریم در خود شهر یاسوج تعداد سرویس‌هایی که کارگران را جابجا می‌کنند به اندازه انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.

پروژه‌های عمرانی هم گرفتاری‌های زیادی داریم جاده پاتاوه – دهدشت سال‌های سال معطل ماند اکنون هم این وضعیت را دارد اعتباراتی هم به استان می‌آید که تخصیص‌های آنها ناکافی است و راه به جایی نمی‌برد.

برای مثال یادم می‌آید طلبه پایه ۲ بودم که کلنگ پتروشیمی گچساران به زمین زده شد از آن وقت تا الان چقدر می‌گذرد؟ اما در استان چهارمحال و بختیاری و سایر استان‌ها یک پتروشیمی را در عرض تنها دو یا سه سال به سرانجام می‌رسانند.

کلیک کنید  آیت‌الله اراکی: جبهه استکبار از درون در حال فروپاشی است/ مسئولان از مدیریت جهادی دست برندارند

در زمینه زیرساخت‌های حوزوی با اینکه حضرت آیت‌الله مرحوم سید کرامت الله ملکی حسینی و آمیر احمد تقوی و متقی کاشانی زحمات بسیاری کشیدند اما باز هم باید توجه بیشتری در این حوزه شود.

برای مثال حوزه علمیه گچساران میز و صندلی هم ندارد حوزه علمیه یاسوج گرفتاری‌های زیادی دارد مدیران هم باید پای کار بیایند و به حوزه فرهنگ کمک کنند هر چند کارهای خوبی صورت گرفته است.

از استخدام‌ها و بکارگیری‌ها راضی هستید؟

در زمینه استخدام نیروها و به کارگیری‌ها هم در استان همیشه حرف و حدیث‌های زیادی بوده است باید به قانون عمل کنیم نباید فلان مسئول بدون مجوز و بدون آزمون کسی را وارد اداره کند که خوشبختانه وضعیت بهتر شده است البته در دو سال آخر دولت قبل هم آقای دکتر کلانتری و آقای جمالی معاون وی به جد پای کار بودند برای مثال یک مورد قرار بود کاری انجام شود که تماسی با آقای جمالی گرفتیم ورود پیدا کرد و اجازه نداد.

به انتخابات برگردیم؛ چه انتظاری از مسوولان دارید؟

مدیر باید هر جا که هست انقلابی عمل کند در خصوص انتخابات هم در دوره دو سال آخر دولت قبل کار خوبی صورت گرفت برای مثال در انتخابات مجلس می‌گفتند مدیرانی قصد دخالت دارند که نماینده ولی فقیه را در جلسه شورای تامین دعوت کردند و استاندار و معاون سیاسی هشدار دادند که اگر بخشدار یا فرمانداری دخالت کند سریع السیر ابلاغ او لغو خواهد شد.

نمونه بسیار بارز آن هم وقتی بود که آقای جمالی معاون سیاسی خودش شخصاً سکان انتخابات را در یکی از حوزه‌های انتخاباتی به دست گرفت و اکنون نیز آنچه را که استاندار محترم و فرمانداران می‌گویند برگزاری انتخابات سالم در استان است که همه امیدوار به برگزاری چنین انتخاباتی هستیم.

در زمینه رد و تایید صلاحیت‌ها چه مواضعی در دفتر داشتید؟

در خصوص تایید یا رد صلاحیت‌ها و مواضع نماینده ولی فقیه در استان باید بگویم که اولاً در رد هیچ فردی تحت هیچ شرایطی تاکنون از سوی نماینده ولی فقیه و دفتر قدمی برداشته نشده اما در مورد تایید افراد اگر مراجعه کرده‌اند و گفته‌اند که حق ضایع شده آن را انتقال داده‌ایم که باز هم در اینجا دخالت نکرده‌ایم.

برای مثال از سوی شورای نگهبان با ما تماس گرفتند که نقل کرده‌اند دفتر آقا گفته که فلانی را تایید کنید و ما هم به صراحت گفتیم که شورای نگهبان خودش مرجع قانونی بوده هیچ کسی هم بهتر از شورای نگهبان نمی‌تواند در تایید و رد صلاحیت‌ها نظر بدهد.

دفتر نماینده ولی‌فقیه در انتخابات در چه مسیری حرکت خواهد کرد؟

در خصوص مواضع انتخاباتی دفتر نماینده ولی فقیه هم گفته‌ایم و از مجموعه خواسته‌ایم که در هیچ موضوعی از انتخابات دخالت نکنند البته مردم را به مشارکت بیشتر دعوت کنند؛ دفتر نماینده ولی فقیه هم تریبون هیچ کاندیدایی نیست باید همه به امر سلامت انتخابات کمک کنیم دستور حضرت آقا هم نباید روی زمین بماند.

البته صدا و سیما هم کار بسیار خوبی انجام داده که آقایان می‌توانند بیایند و حرف‌های خودشان را بزنند و از هزینه‌های زیاد جلوگیری می‌کند و امیدواریم که این انتخابات باعث افتخار استان باشد در عرصه‌های مختلف درخشیده‌ایم در این انتخابات هم باید بدرخشیم.

چه انتظاری از منتخبین آینده مردم دارید؟

البته هر کسی که نماینده این استان شود باید بداند و دنبال کند که چرا بچه‌های استان ما در سایر استان‌ها غیر بومی هستند توقع از این دولت بسیار بیشتر است چرا که ما یک چهارم نفت صادراتی کشور را داریم بسیاری از آب‌های روان کشور از این استان است اما بچه‌های ما هنوز هم بیکار هستند و باید به عسلویه و شیراز بروند باید دولت به فکر رفع بیکاری و کمک به ایجاد زیرساخت‌های تولید و اشتغال در استان باشد.

پایان پیام/ض


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi