سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

خط انتقال آب شرب به منطقه کربال قطعی شد

نماینده مردم کوار، سروستان و خرامه در مجلس گفت:تکمیل پروژه خط انتقال آب سد درودزن به مخزن فتوح آباد و خط انتقال آب شرب به منطقه کربال در دستورکار ادارات آب منطقه ای و آبفای استان فارس قرارگرفت.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 102042
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹

کرونا :

خط انتقال آب شرب به منطقه کربال قطعی شد

عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت وگو با خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت   از قطعی شدن انتقال آب به کربال خبرداد و گفت:به منظور تامین پایدار آب شرب و کشاورزی منطقه کربال، تکمیل پروژه خط انتقال آب سد درودزن به مخزن فتوح آباد و خط انتقال آب شرب به منطقه کربال قطعی و در دستور کار ادارات آب منطقه ای و آبفای استان فارس قرار گرفت.

نماینده مردم کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی،افزود:عملیات اجرایی حدود ۳۰ کیلومتر باقیمانده خط انتقال آب سد درودزن به مخزن فتوح آباد تا پایان خرداد ماه سال آینده توسط آب منطقه ای استان فارس اجرا می شود و آب به این مخزن می‌رسد.

وی ادامه داد:به منظور برخورداری روستاهای شهرستان خرامه از آب شرب سالم، عملیات احداث خط انتقال آب شرب به ۳۳ روستای شهرستان خرامه از جمله منطقه کربال هفته آینده آغاز می شود و با توجه به کمبود آب آشامیدنی،این پروژه با حمایت های استانی به صورت ویژه در کمترین زمان ممکن عملیاتی می شود.

رحیمی مظفری ادامه داد:در همین راستا در جلسه‌ای با حضور بنده و فرمانداران شهرستان های کوار و خرامه و بخشدار کربال به میزبانی شرکت آب منطقه ای فارس در شیراز برگزار شد؛ ضمن بررسی مسائل حوزه کشاورزی و رهاسازی آب از سد درودزن، اصلاح جداول و سردهانه های معیوب، رهاسازی به موقع و منظم آب در بخش کربال، قرارگرفتن تعدادی از کشاورزان و دغدغه مندان حوزه کشاورزی در کنار تیم مشاور بررسی حقابه از سد درودزن، پیگیری خط انتقال آب شرب از سد درودزن و کشت های گلخانه ای مورد بررسی قرار گرفت.

رحیمی ادامه داد:همچنین در جلسه دیگری به میزبانی آبفا استان فارس،موضوع چگونگی آب‌رسانی به ۳۳ روستای خرامه و منطقه کربال و حفر چاه های آب شرب برای شهرستان کوار مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود:شهرستان خرامه و به ویژه منطقه کربال که زمانی نه چندان دور از قطب های کشاورزی استان فارس محسوب می شدند به دلیل سال ها خشکسالی متوالی درحال حاضر با معضل کمبود آب در بخش شرب و کشاورزی روبرو هستند و در همین راستا پروژه هایی برای انتقال آب از سد درودزن برای این شهرستان در دست اجرا قرار دارد.

افتتاح دو باب مدرسه روستایی در شهرستان کوار

رحیمی مظفری،مطرح کرد: دو باب مدرسه روستایی با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال در شهرستان کوار احداث و با حضور مردم و مسئولان استانی و محلی به بهره‌برداری رسید.
رحیمی مظفری،گفت:یکی از این مدارس، مدرسه سه کلاسه شهید حججی روستای موردراز است که به عنوان یکی از مطالبات مردمی، احداث آن در دست پیگیری قرار گرفت و با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان فارس و مشارکت خیران، با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال احداث و به بهره‌برداری رسید.
رحیمی مظفری، افزود: یکی دیگر از این مدارس، دبستان ۹ کلاسه شهید امیری روستای نوروزان است که با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور دانش آموزان، جمعی از مردم این روستا و مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

در تعیین مالیات اصناف و کسبه، اصل بر صحت ادعای مؤدی است
دنبال کنید

وی، با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۵۰ پروژه آموزشی در سطح حوزه انتخابیه تعریف و تعداد ۲۰ پروژه تا کنون به بهره‌برداری رسیده است، مطرح کرد: شهرستان کوار به لحاظ رشد دانش آموزی بعد از شهر جدید صدرا،رتبه دوم را در استان فارس دارد ،اما طی چهار سال گذشته با تمرکز بر بهسازی، نوسازی و توسعه فضاهای آموزشی، اقدامات موثری برای ارتقای امکانات آموزشی انجام شده است.

گفتنی است؛مراسم افتتاح این مدارس با حضور نماینده مردم شهرستان های کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی، میرزایی مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس و جمعی از مردم و مسئولان شهرستان کوار برگزار شد.

پل قصر احمد تا پایان سال به بهره‌برداری می رسد

نماینده مردم شهرستان های کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به بازدید میدانی از روند اجرای پروژه، گفت: طرح اولیه احداث این پل، سی سال قبل آغاز شد و ۱۵ سال پیش بخشی از پایه های پل اجرا شد اما متاسفانه به دلیل عدم تامین به موقع بودجه، ادامه کار متوقف شد.با توجه به اینکه احداث این پل یکی از مطالبات مردم روستای قصر احمد و روستاهای همجوان آن در منطقه فرمشگان است، فعال سازی این پروژه در دستور کار قرار گرفت و بلاخره پس از رایزنی های فراوان، ضمن تغییراتی در مشخصات فنی پروژه و تعریض پل، اعتبارات لازم جهت آغاز به کار مجدد این پروژه تامین شد.

وی،تاکید کرد: در ابتدا قرار بود این پل برای تسهیل رفت و آمد کشاوزران روستای قصر احمد به زمین های کشاورزی خود، احداث شود اما با تغییر مشخصات فیزیکی پروژه و تعریض پل، به عنوان یکی از مسیرهای اصلی تردد جاده های بین روستایی مورد استفاده مردم منطقه قرا می گیرد.

رحیمی مظفری درباره ضرورت احداث این پل،تاکید کرد:در فصول بارندگی، مردم مجبور بودند حدود ۴۰ کیلومتر مسیر را به دلیل عدم امکان عبور از عرض ۱۰۰ متری رودخانه طی کنند که با احداث این پل، مشکلات تردد چندین روستا برطرف می‌شود.

وی ضمن تشکر از وزارت راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس در اجرای پروژه‌های حوزه راه در سطح سه شهرستان حوزه انتخابیه، مطرح کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی این پل توسط پیمانکار اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس در حال انجام است و تا دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می رسد.

اجرای ۵۰ پروژه آموزشی در سه شهرستان کوار، سروستان و خرامه

نماینده مردم کوار،خرامه و سروستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:طی سه سال گذشته با هدف بهسازی و توسعه زیرساخت های آموزشی، ۵۰ پروژه آموزشی در سه شهرستان کوار، سروستان و خرامه اجرا شده است.

وی افزود:از مجموع ۵۰ پروژه فعال آموزشی در سطح سه شهرستان کوار، سروستان و خرامه، تعداد ۲۰ پروژه به بهره‌برداری رسیده است و مابقی نیز در مرحله ساخت و ساز و یا برگزاری مناقصه هستند.

شرکت فولاد پاسارگاد مسئولیت احداث ۱۳ مرکز آموزشی را در کوار برعهده گرفته است

رحیمی در ادامه تاکید کرد:شرکت فولاد پاسارگاد در قالب حمایت‌های اجتماعی، مسئولیت احداث ۱۳ مرکز آموزشی را در شهرستان کوار برعهده گرفته است که برخی از آنها به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز در دست اجرا قرار دارند.

آیین تشییع پیکر پاک شهید «سجاد فراهانی» برگزار شد
دنبال کنید

از جمله پروژه های در دست اجرای شرکت فولاد پاسارگاد می توان به استخر دانش آموزی کوار، هنرستان کوار، مدرسه خشت‌های بهشتی، مدارس محمود آباد، مظفری، سرود، آباده آبگرم، باغان، طسوج، قنات، قصر احمد و… اشاره کرد که برخی از آنها به صورت غیرانتفاعی توسط این شرکت اداره می شود و مابقی نیز به آموزش و پرورش تحویل می شود.سایر پروژه های آموزشی نیز توسط اداره کل نوسازی مدارس استان فارس در حال اجرا است و با توجه به انتظارات مردم در زمینه توسعه امکانات آموزشی با بهره‌برداری از این ۵۰ پروژه شاهد جهشی در بخش امکانات و ظرفیت های آموزشی سه شهرستان کوار، سروستان و خرامه خواهیم بود.

وی افزود: در آخرین مرحله جذب اعتبار نیز، هفته گذشته مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید  جذب شد که با تزریق آن تعدادی از پروژها که در مراحل پایانی کار قرار دارند به بهره‌برداری می‌رسند.

افتتاح بخشی از روشنایی مسیر کوار به فیروزآباد

افتتاح بخشی از روشنایی مسیر کوار به فیروزآباد با هدف افزایش ایمنی رانندگان و کاهش حوادث جاده ای، بخشی از روشنایی مسیر جاده کوار به فیروزآباد افتتاح شد.

این بخش از پروژه به طول ۱۷۰۰ متر با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در سه راهی فرمشگان به پایان رسیده است اما این پروژه تا گردنه موک که یکی از نقاط حادثه خیز جاده کوار به فیروزآباد و بالعکس است؛ ادامه پیدا می کند. مراسم افتتاح این بخش از پروژه  با حضور نماینده مردم شهرستان های کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی، میرزایی مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس و مسئولان شهرستان کوار برگزار شد.

افتتاح زمین چمن مصنوعی فوتبال روستای ارباب سفلی شهرستان کوار

با هدف ایجاد زیرساخت های ورزشی زمین چمن مصنوعی فوتبال برای روستای ارباب سفلیط در شهرستان کوار احداث و راه‌اندازی شد. این زمین چمن مصنوعی با پیگیری رحیمی مظفری و با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال احداث و افتتاح شد.همچنین بخشی از پروژه سالن ورزشی این روستا نیز اجرا و با تامین اعتبار، این سالن ورزشی نیز جهت گذران اوقات فراغت مردم این روستا به بهره‌برداری می رسد.

دیدار نماینده مردم با مردم روستاهای دهداری و جلال‌آباد

با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه احداث سد کوار و دغدغه‌های مردم روستاهای بالا دست در خصوص جابجایی این روستاها،  رحیمی مظفری با حضور در جمع مردم دو روستای دهداری و جلال‌آباد که در مرحله اول و دوم ابگیری سد به زیر آب می روند، دیدار و گفتگو کرد.
طولانی شدن پروژه احداث سد کوار طی چهار دهه گذشته،مشکلاتی را برای احداث زیرساخت‌ها و توسعه روستاهای حریم سد به وجود آورده است که با جابجایی روستاها این مشکلات مرتفع می شود./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi