چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج

به گزارش کرونا از سی سخت، جلسه هم اندیشی رئیس دادگستری دنا، امام جمعه شهر سی سخت، معاون قضایی دادگستری استان و رئیس شوراهای حل اختلاف استان، فرماندار دنا با صلح یاران بخش مرکزی دنا در محل دادگستری شهرستان دنا برگزار شد. غلامی پور رئیس دادگستری دنا گفت: امسال برای ۳۰ نفر از معتمدین و

اختصاصی کرونا

کد خبر : 101327
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱:۲۷

کرونا :

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج

به گزارش کرونا از سی سخت، جلسه هم اندیشی رئیس دادگستری دنا، امام جمعه شهر سی سخت، معاون قضایی دادگستری استان و رئیس شوراهای حل اختلاف استان، فرماندار دنا با صلح یاران بخش مرکزی دنا در محل دادگستری شهرستان دنا برگزار شد.

غلامی پور رئیس دادگستری دنا گفت: امسال برای ۳۰ نفر از معتمدین و ریش سفیدان شهرستان دنا ابلاغ صلح یاری زدیم که با در خشکاندن ریشه اختلاف و درگیری کمک زیادی به شوراهای حل اختلاف کردند.

غلامی پور اظهار داشت: بحث صلح یاران در بیانیه گام دوم انقلاب دیده شده است با این مضمون که مردم کمک یار دستگاه قضا باشند، خوشبختانه صلح یاران دنا توانستند  پرونده سال ۸۳ را با رای های مختلفی که باعث اختلافات و حتی درگیری بود حل و فصل و منجر به صلح و سازش کنند، همچنین صلح یاران ما در آسیب های اجتماعی مانند طلاق نفوذ بسیار خوبی دارند و مثمر ثمر واقع شدند در بحث سازش در پرونده ها شهرستان دنا  بیشترین آمار سازش را در استان دارد که این مهم نشان از درایت، هوشیاری مجموعه  صلح یاران شهرستان دنا دارد.

یکی از صلح یاران دنا گفت: گروهی هستیم که با همکاری شما توانستیم پرونده های زیادی را حل و فصل کنیم بخصوص پرونده ای که وکلای زیادی از حل و فصل آنها عاجز بودند، از دید ما صلح یاران  موضوعی که در این پرونده ها وجود دارد  و مشکل ساز است وکلا هستند که گاها نمی‌گذارند یا نمی خواهند پرونده ها به صلح و سازش برسد.

صلح یار دیگری اظهار داشت: ما صلح یاران  برای حل و فصل پرونده های بلاتکلیف و حساس حاضریم خیلی از وقت خود را بگذاریم و به هر نقطه ای سفر کنیم، حاضریم بیش از ۱۰ بار مراجعه کنیم تا صلح وسازش انجام گیرد.

صلح یار دیگری لب به سخن گشود و گفت: گاهی مواقع صلح یار برای حل پرونده ای  باید از مفاد پرونده مطلع شود که نیاز است صلح یار با قاضی پرونده ملاقات کند تا پرونده در اختیار او قرار گیرد و در صورت امکان اطاقی در محل دادگستری دنا برای صلح یاران در نظر گرفته شود تا پرونده ها بهتر رسیدگی شوند.

حجت الاسلام واهبی زاده امام جمعه شهر سی سخت گفت: شما که خدا توفیق صلح وسازش را به آنها عطا کرده است بدانند این موهبتی است که نصیب هر کسی نمی گردد پس قدر این موهبت را بدانید.

واهبی زاده اظهار داشت: مطالب زیبا و دقیقی از صلح یاران شنیدیم که واقعا جای تشکر و قدردانی دارد، حدیثی از امام حسن عسکری داریم که می فرمایند اگر کسی بتواند سه ویژگی را پیشه خودش قرار دهد نتیجه این سه ویژگی و برجستگی اخلاقی و ایمانی ازدیاد دوستان خوب می شود و اگر کسی با این فرد دشمنی کند دشمنان زیادی پیدا خواهد کرد اول کسی که خلق خوی و پرهیزکاری داشته باشد یعنی اینکه خیلی از مطالب را نباید بگوید، خیلی از جاها نباید برود، خیلی از صحبت ها را نباید بگوید، دوم منش و کرامت داشته باشد بزرگوار باشد بخشنده باشد، سوم اینکه صبور و بردبار باشد و در مقابل سختی ها و نگرانی ها استقامت کند.

کلیک کنید  وزیر کار: نرخ بیکاری در هرمزگان کاهش چشمگیری داشته است

وی عنوان کرد: برادر مومن گاهی غفلت می کند به هر واسطه ای گاه به واسطه محیط اطراف و گاه  به واسطه شیطان اینجاست که ما نباید بنشینیم و  واجب است ورود کنیم و هر چه سریعتر بین آنها صلح وسازش کنیم، اگر می خواهید  به تقوا برسید باید سازش کنید از همینجا از همه صلح یاران تقدیر و تشکر میکنم چرا که دل خانواده های بسیاری را شاد می کنند.

امام جمعه سی سخت با اشاره به  نامه ۴۷ امیر المومنین  و آخرین وصیتش به فرزندانش گفت: وصیت می کنم به حسن و حسین و تمام فرزندانم و هر کسی خودش را اهل علی بداند و به کسی که نوشته من او می رسد، اول اینکه از خدا بترسید، خود سازی کنید، اهل نظم باشید، دنبال صلح و سازش وحل اختلافات باشید، من از جدم پیامبر شنیدم صلح وسازش شماها برتراست از تمام نماز و روزه های تمام عمر.

واهبی زاده اظهار داشت:در بحث انتخابات بایدگفتمان امام انقلاب و چهار اصل مشارکت،رقابت،امنیت و سلامت را ترویج دهیم و  این چهار اصل را سرلوحه کارمان جهت برگزاری انتخاباتی سالم  و حضوری حداکثری قرار دهیم.

پارسا شعبانی فرماندار دنا با محکوم کردن حملات ددمنشانه رژیم غاصب و کودک کش  اسرائیل و تبریک میلاد امام حسن عسکری ع گفت: اصل مسئولیت پذیری را از شما بزرگان یاد گرفتم وهمواره شما را الگوی خودم  قرار دادم ،امروز جلسه صلح یاران است، ما در جلسات اداری و وشورای تامین با توجه به گزارشات به برکت وجود شما  و انجام دادن شرح وظایفتان خوشبختانه مشکل حادی نداشته ایم و شهرستانمان سبز است و هیچ گونه  مشکلات امتیتی نداریم.

نماینده دولت در دنا موهای سفید صلح یاران را نشان از تجربیات بالای آنها دانست و گفت: باید از این موهای سفید و تجربیات بالای شما پندآموزی کنیم نکته ای لازم میدانم که بگویم تعامل بین صلح یاران و شوراهای حل اختلاف است که  باید دوچندان شود،ما باید سه اصل اساسی را  در هرجایگاهی که هستیم سرلوحه کارمان قرار دهیم اول آگاهی بخشی که اگر قرار است صلح یار ورود کند باید آگاهی پیدا کند که این مهم همت قاضی ها و شورای حل اختلاف را می طلبد،دومین اصل پیشگیری است که اگر قرار است موارد امنیتی اتفاق بیافتد به همت شما جلوگیری می شود اصل سوم پیگیری است که اگر اتفاقی رخ دهد پیگیری شما بزرگان است که باعث ختم به خیر می شود،هر کدام از شما پایه ای هستید برای استان و افتخارات ما هستید و هر کجا لازم باشد از ظرفیت شماها استفاده خواهیم کرد.

فرماندار دنا گفت: در بحث انتخابات پیش رو باید چهار اصل رهبر معظم را مد نظر قرار دهیم،تمام سعی و تلاش ما باید برای مشارکت بالا در انتخابات باشد و ما هم به عنوان خادم شما قول می دهیم که سلامت و امنیت انتخابات را تامین خواهیم کرد.

کلیک کنید  برگزاری پویش «بوی ماه مدرسه» از 14 فروردین

سید حسن مرتضوی معاون قضایی دادگستری استان  ورئیس شوراهای حل واختلاف استان گفت: از شما بزرگان که برای خدمت به مردم جهت برگزاری عدالت پیش قدم شده اید بسیار سپاسگذاریم،قدر خود و موقعیتی که خداوند نصیب شما کرده است را بدانید که امام کاظم ع در باره شما می گوید مقربان درگاه خداوند کسانی هستند که بین دو برادر را صلح می دهند که پاداشی بس عظیم دارد،امام علی در این باره می گوید:بنده مصلح قبل از اینکه در زمین مصلح باشد در آسمانها مصلح است،جبرئیل با مقام و عزمتش از‌خداوند می خواست  و آرزو داشت که از بنی آدم باشد تا بتواند بین دو برادر را صلح دهد،کلمه صلح بیش از ۸۰ بار در قرآن آماده است و نشان از اهمیت بالای آن است.

این مقام قضایی می گوید: پیامبر درباره صلح یاران می فرماید کسی که حرکت می کند برای صلح بین دو نفر تمام ملائکه ها  بر او صلوات می فرستند که اینها همه منزلت صلح یاران را نشان می دهد.

مرتضوی اظهار داشت: به همت صلح یاران و شوراهای حل و اختلاف از سال ۹۸ تا کنون ۷۰۰ پرونده قتل در کل کشور صلح وسازش شده است که ۲۸ پرونده سهم استان ما بوده است که کاربزرگ و باعظمتی است،شما آرامش را به جامعه تزریق می کنید،اگر در جامعه آرامش نباشد هیچ چیزی سرجایش نیست و هرج و مرج به وجود خواهد آمد.

مرتضوی عنوان کرد: حضرت آقا در مورد ارزش صلح و سازش فرموده است در صلح وسازش هر دو طرف راضی هستند و کینه ای نیست ولی در رای دادگاه یکی راضی هست و دیگری ناراضی و اینجاست که شما صلح یاران باید اهمیت و ارزش کارتان را بدانید.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان با اشاره به حادثه ناگواری که چند روز اخیر باعث قتل عام یک خانواده شد گفت: اختلافی بود که کسی نبود مدیریت کند و باعث قتل عام خانواده ای شد که اینجا غفلت صورت گرفت اگر اینجا ریش سفیدان، معتمدین و صلح یاران ورود می کردند قطعا این اتفاق نمی افتاد، شماها باید اصل بی طرفی را رعایت کنید که اگر غیر از این معلوم شود که بنفع دیگری کار می کنید قطعا باعث لغو حکم شما خواهد شد، نباید کاری کنید که لطمه به کار و آبرویتان وارد شود، شما باید الگوی دیگران شوید، در شعب  پرونده ها را می‌گیریم و به شوراهای حل اختلاف می دهیم که بعضی مواقع شورا توانایی حل و فصل ندارد و تحویل صلح یاران خواهیم داد، صلح یاران درصورتی که کارشان خوب باشد و پرونده های متعددی را به صلح برسانند قطعا به درجه صلح یار کشوری ترفیع خواهند گرفت.

در پایان این نشست شوراهای حل اختلاف برتر و صلح یاران برتر شهرستان دنا از سوی مسئولین دادگستری و دیگر مسئولین تجلیل شدند.

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج 8

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج 9

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج 10

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج 11

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج 12

تقدیر از صلح‌یاران دنا و یک دلیل برای حادثه قتل 5 عضو خانواده در یاسوج 13

 

 


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi