کرونا نیوز؛

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با آغوش باز پذیرای متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی استان هستیم .
موسوی افزود: ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی در استان داریم که از زیرساخت‌های لازم برخوردار هستند و با آغوش باز پذیرای متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرک‌ها و نواحی هستیم .

وی اظهارکرد: بیش از ۹۰ درصد واحد‌های تولیدی کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند که واحدهایی زودبازده هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شرایط جغرافیایی مناسب از جمله نزدیک بودن به بنادر، آب و هوای مناسب و تخصیص مناسب منابع آبی و قرار گرفتن در بین ۵ استان بزرگ ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد .
موسوی جهان آباد تعداد واحدهای تولیدی فعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان را ۱۹۶ واحد و تعطیل را ۱۲۰ واحد عنوان و تصریح کرد: پیگیر بهره‌برداری سریع‌تر طرح‌های در حال ساخت استان نیز هستیم. همچنین دنبال هستیم که واحدهای تولیدی و صنعتی استان که امکان بازشگت به چرخه تولید و بلند شدن ندارند را تغییر کاربری دهیم.

وی ادامه داد: برگرداندن واحد‌های تولیدی و صنعتی راکد به چرخه تولید از دیگر برنامه‌های شرکت  شهرک‌های صنعتی است و علاوه بر این پیگیر هستیم شرایط به‌ گونه‌ای فراهم شود که واحد‌های نیمه‌فعال ( دارای فعالیت با ۵۰ و ۷۰ درصد) ما بتوانند با تمام ظرفیت کار کنند .
کمبود نقدینگی علت تعطیلی ۶۵درصد واحدهای صنعتی شهرکهای استان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای توسعه صنعت استان باید از بخشی‌نگری خارج شده و نگاه جامع داشته باشیم، عنوان کرد: از ادارات و دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان و بانکها انتظار داریم که برای رونق صنعت در استان همکاری کنند .

موسوی تاکیدکرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر بحث رونق تولید و با توجه به شرایط حساس کشور به لحاظ اقتصادی، از مدیران بانک‌ها می‌خواهیم توجه ویژه به حمایت از تولید و رونق تولید استان داشته باشند.

وی اظهارکرد: ۶۵ درصد علت تعطیلی واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی استان کمبود نقدینگی، ۲۵ درصد فقدان بازار، ۵ درصد اختلافات شرکا، ۳ درصد ماشین الات و ۲ درصد نیز تامین مواد اولیه است.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید