کرونا نیوز؛

امام جمعه گچساران گفت: از همه مسئولان این شهرستان خواهشی دارم که در طول این سال به همدیگر نپریم باید تلاش برای رفع مشکلات مردم باشد پارتی بازی ممنوع،ظلم ممنوع،بد اخلاقی ممنوع , زمینه بدحجابی فراهم کردن ممنوع.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به عید مبعث ،گفت: در جمله ای از حضرت امیرالمومنین علیه السلام روایت شده است که وقتی که پیامبر (ص) مبعوث شدند مردم آب گل آلود می خوردند و هیچ منطق انسانی وجود نداشت و بربریت و خونخواری موج می زد اما خداوند متعال به بشریت عنایت کرد که انسان ها در مسیر درست قرار بگیرند تا دنیا و آخرتشان آباد شود.

وی در ادامه با اشاره به دیدار جمعی از مسئولین و مردم با رهبر انقلاب به مناسبت عید مبعث افزود:در این دیدار حضرت آقا  فرمودند که بعثت انبیاء برای ایجاد یک تمدن است ،یعنی اینکه مدنیت ، زیست اجتماعی ، اخلاقی و انسانی به مردم یاد بدهد و در تمدن است که علم ، اخلاق و سبک زندگی وجود دارد.

حجازی بیان کرد:لذا یک مملکت متمدن قاعدتا باید اهل علم باشند و باید همه تلاش کنیم که به سمت کسب علم گام برداریم و برای مملکت و ملت زمینه کسب علم فراهم شود و خاصه نسل جوان اهل علم و اخلاق تربیت شوند.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:سبک زندگی ،یعنی اینکه یک مسلمان باید الگویش را ائمه اطهار علیهم السلام قرار بدهد و زندگی اش را اینگونه تطبیق بدهد،و امروز هم باید مسائلی که نه با عقل منطبق است و نه با شرع، از این شهرستان هم برداشته شوند.

خطیب جمعه گچساران گفت:”مقام معظم رهبری باز فرمودند که اسلام نیامده است که جنگ را به طور کلی از بین برد و بنا شده است که جنگ ظالمانه را از بین ببرد”.چرا گاهی اوقات مشاهده می شود که برخی افراد در درون مملکت حرف های شیرین می زنند و می گویند جنگ ممنوع و مرگ ممنوع؟!،اما دستور پروردگار این است که مرگ بر ظالم و مستکبر باشد.

وی افزود:ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس جانانه جنگیدند و از این مملکت به خوبی صیانت کردند چرا که باید در مقابل دشمنان می جنگیدند بنابراین هر موضوعی باید سر جایش باشد رافت و مهربانی در جای خود و جنگ با ظالم هم در جای خودش.

حجازی در ادامه با اشاره به کمک رسانی مردم به سیل زدگان اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند:” ملت عزیز ما بخاطر سیل دچار گرفتاری و خسارت است که امید داریم که مسئولین با پشتیبانی عظیم مردمی بار سنگین این حادثه را از مردم ایران بردارند و تلاش مردمی بسیار خوبی است و این روح مردمی و حالت بسیج مردمی در دنیا استثنایی است و کارهای اصلی بعد از این است و باید این مشکلات جبران شوند”.

امام جمعه گچساران در ادامه گفت:ما مسلمان هستیم و هم نوع و هم وطن هستیم و شیعه و الگوی ما ائمه اطهار علیهم السلام هستند، اولا نزول رحمت الهی را باید شاکر باشیم و بلایای طبیعی هم حادث می شوند که وظیفه داریم که همه و همه دست به دست هم بدهیم و کارهای بزرگی انجام بدهیم و کمک کنیم تا بخشی از آلام و دردهای هم وطنان مان را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد:به عنوان یک طلبه خواهشی دارم که شهر گچساران در این زمینه آبرومندانه بدرخشد و در اجرای منویات مقام معظم رهبری سهیم باشیم و کمک شایانی به هموطنان مان انجام بدهیم.

حجازی بیان کرد:این مسائل الان باید درس شود آقای پیمانکار، و آقایان مدیران پروژه و آقایان ناظر،باید تقوا و خلوص در کارهایتان داشته باشید که این بناها و پروژه ها با دقت و مستحکم و به روش صحیح احداث شوند تا خدای ناکرده با کوچکترین اتفاقی دچار ویرانی نشوند.

خطیب جمعه گچساران اظهار کرد: انتظار دارم اول سال است ،از همه مسئولان این شهرستان خواهشی دارم که در طول این سال به همدیگر نپریم و در مسیر قرآن و عترت جلو برویم این حکومت یک حکومت اسلامی است و خون بهای هزاران شهید است تا مسیر این انقلاب مسیر قرآن و اهل بیت باشد.

وی گفت:باید تلاشها برای رفع مشکلات مردم باشد پارتی بازی ممنوع،ظلم ممنوع،بد اخلاقی ممنوع بدحجابی ممنوع،زمینه بدحجابی فراهم کردن ممنوع،زمینه کشف حجاب فراهم کردن ممنوع و مجوز دادن به جلساتی که نباید باشد ممنوع ؛ در مسیر اخلاق اهل بیت علیهم السلام باشیم و به قصد قربت کار کنیم.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید