کرونا نیوز؛

صبح امروز نشست شورای اداری شهرستان گچساران با حضور فرماندار جدید این شهرستان، مدیر کل استاندارد و دیگر اعضای شورای اداری برگزار شد.

مدیر کل اداره استاندارد استان گفت:سازمان استاندارد در خصوص کنترل و کیفیت کالاها هم در سطح کارخانجات و هم در بازار عرضه کالا اقدام می کند، در سطح استان در سال جاری بالغ بر ۶ هزار بازرسی از بازار عرضه کالا داشتیم که سهم گچساران بالغ بر ۲هزار بازرسی بوده است.

رحمتی اظهار کرد:علاوه بر کنترل تولیدات واحدهای تولیدی ،در بازار هم در خصوص عرضه کالاها به مصرف کننده هم کنترل می شود که در بازرسی ها موارد لازم در خصوص کنترل کالاهای مورد نظر گرفته می شود و اگر کالایی غیر از استاندارد باشد از سطح بازار جمع آوری خواهد شد.

وی افزود:۳۵واحد تولیدی در گچساران مشمول مقررات استاندارد داریم که ۱۸واحد تولیدی مشمول استاندارد و ۱۷واحد تولیدی هم هنوز نتوانستند گواهی استاندارد لازم را کسب کنند، از ۵۰ واحد تولیدی شن و ماسه در سطح استان قبلا ۲۰واحد مشمول گواهینامه استاندارد بودند که در برخی موارد مجبور به پلمب موقت برخی از کارخانجات در سطح استان شدیم.

رحمتی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۳۳ واحد از کارخانجات فعال شن و ماسه استان داری استاندارد لازم هستند که در اجرا و تقویت نظام استاندارد همکاری سایر دستگاه ها و نهادها را می طلبد.

وی افزود:قطعه زمینی در گچساران برای نمایندگی اداره استاندارد در شهرستان گچساران اختصاص داده شده است و انتظار این است در بحث استاندارد سازی سایر دستگاه ها به ما نیز کمک کنند، در موضوع بحث آسانسورها استدعا از شهرداری ها دارم که هیچ پایانه کاری بدون تایید از شرکت های تولیدی بدون مجوز اداره استاندارد اخذ نشود.

رحمتی اظهار کرد:کارنامه های استاندارد با کاربردی سه ساله است و شرایط کسب پروانه واحد تولیدی کیفیت است و مرتبا مراجعات اداره استاندارد از خط تولید کارخانجات نمونه برداری می شود که در صورت مغایرت در بحث کیفیت پروانه لغو می شود.

رییس دادگستری گچساران نیز در ادامه این نشست گفت: در جلسه ای که رئیس اداره باید بیاید اما نماینده اش را بفرستد شرکت نخواهم کرد مگر اینکه مورد خاصی بوجود بیاید.

غریب پور افزود:از جمله افرادی هستم که شخصا برای خرید به سطح بازار می روم چند روز پیش گوشت کیلویی ۹۰ هزار تومان خریدم،آقایان مسئولی که وظایفتان در خصوص بازار است بحث گرانی و گرانفروشی یک بحث است و موضوع دیگر نیز عمل کردن شایسته به وظیفه است و ما را مجبور نکنید ورود به حوزه سهل انگاری برخی روسای ادارات را داشته باشیم.

وی گفت:جهت گیری کلی شهرستان باید رو به جلو باشد که البته اینگونه است اما مسئولان شهرستان باید اختلافات را کنار بگذارند، تنها بحث گرانی برخی از اقلام نیست به هرحال در برخی از موارد احساس این است که کوتاهی هایی در این خصوص انجام می شود در حالی که در یاسوج گوشت حدود ۱۰هزار تومان از گچساران ارزانتر بود.

غریب پور تصریح کرد: به هرحال ادارات و نهادهای مرتبط به این مشکلات باید به احسن وجه رسیدگی کنند و چند بار هم گفته ایم که خودتان با همراهی و هماهنگی دادستان به سطح بازار بروید و واقعا هم خرید کنید.

وی گفت: در بحث اراضی ملی هم مواردی می بینیم که گاهی اوقات از سر ناچاری ورود می کنیم، به هرحال باید این موضوعات را جدی گرفت و مسئولیت سنگینی برای فرد رئیس داشته باشند، رسانه ها هم موارد را بر اساس قانون ورود کنند و منتقل کنند و در راستای حسن انجام وظیفه به مردم خدمت کنند.

غریب پور اظهار کرد:اگر عزیزانی در این جلسه فکر کنند که دزدی و مشکلات نداریم سخت در اشتباه خواهیم بود و لازم است بخشهای حقوقی در ادارات فعال شوند.

وی افزود:اگر در آینده سراغ دوستان و برخی از همکاران اداری خودمان در نهادها و دستگاه های اجرایی رفتیم و پاسخ خواستیم از ما نیز گلایه نداشته باشند.

در ادامه این نشست فرماندار گچساران گفت: خوشحالم که در اولین جلسه شورای اداری این شهرستان در جمع عزیزان حضور دارم.

وی افزود: همه باید سعی و تلاش داشته باشیم که در خدمت مردم باشیم، مردم مشکلات بسیاری دارند که باید مشکلات مردم را پاسخگو باشیم و هیچ منتی هم بر گردن مردم نداشته باشیم.

خوانپایه اظهار کرد: باید تعامل مطلوبی بین ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان شکل بگیرد و اگر اختلافاتی هم وجود دارد باید رفع شود، بخشی از مشکلات هم متاسفانه نتیجه سوء مدیریت است که مسئولین باید فکر و مطالعه کنند و مشکلات مردم را به صورت تخصصی حل کرد.

وی تصریح کرد:مسئولین باید اختلافات را کنار بگذارند و قرار هم نیست که مردم قربانی اختلافات مسئولین شهرستان شوند و به جد تذکر می دهم و روسای دستگاه های اجرایی را به تعامل بیشتر دعوت می کنم و اگر فردی و یا افرادی را به عنوان فرد عامل اختلاف در اداره ای مشاهده کنم با شدیدترین شکل برخورد خواهد شد.

فرماندار گچساران افزود:مدیران باید پای کار باشند و در خصوص بازار هم مشکلات تنظیم بازار از مشکلات اساسی مردم است که باید دستگاه های متولی پای کار بیایند چرا که گرانی ناشی از اقتصاد یک بحث است و گرانفروشی نیز بحث دیگری است که باید نظارت و کنترل در بازار را با جدیت پیگیری کرد.

وی افزود:مشکلات کارگری از دیرباز در این شهرستان مطرح بوده است و در خصوص سد چمشیر و پتروشیمی گچساران کارگران مطالبات معوقی دارند که با جدیت پیگیر این موضوعات هستیم.

خوانپایه گفت: کارگری که ۱۲ماه حقوق دریافت نکرده است حق مطالبه و حرف زدن دارد و باید در قبالشان احساس مسئولیت داشته باشیم و ادارات مرتبط پیگیر مصوبات و حل مشکلات کارگران در این خصوص باشند.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید