کرونا نیوز؛

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیات پارلمانی ایران با هیات پارلمانی عراق در حاشیه نشست کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی ملاقات و درباره راههای توسعه و تقویت روابط دو کشور گفتگو و رایزنی کردند.

سیده فاطمه ذوالقدر رئیس گروه APA مجلس شورای اسلامی در این ملاقات با اشاره به اهمیت گفتگوهای پارلمانی دو کشور گفت: همانگونه که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش در کنار عراق بود، انتظار داریم عراق هم از ایران در شرایط تحریم های ظالمانه آمریکا حمایت کند. وی در ادامه خواستار رایزنی های مستمر هیات های پارلمانی دو کشور در مجامع و نهادهای منطقه ای و بین المللی پارلمانی شد.

دیدار هیات پارلمانی ایران با هیات پارلمانی عراق

محسن کوهکن ریزی عضو هیات پارلمانی ایران نیز به اشتراکات عمیق فرهنگی ملت های ایران و عراق اشاره کرد و افزود: برخلاف ارتباطات موجود با دیگر کشورها، رابطه بین ایران و عراق ریشه در اعتقادات طرفین دارد.

عضو APA ایران با بیان اینکه  ایران در حوزه امنیت و همینطور شناسایی اموری که مربوط به امنیت می شود تجارب زیادی دارد، پیشنهاد داد ارتباط بین رؤسای کمیسیونهای سیاست خارجی مجالس شورای اسلامی طرفین بیش از گذشته مستحکم‌تر شود، چرا که این امر به نفع طرفین است.

دیدار هیات پارلمانی ایران با هیات پارلمانی عراق

هاجر چنارانی نیز عضو دیگر APA پارلمان ایران اظهار داشت: با توجه به بحران هایی که کشور عراق پشت سر گذاشته و همین شرایط پسا تحریم ایران باید روابط پارلمانی دو کشور عمیق تر و پایدارتر شود.

دیدار هیات پارلمانی ایران با هیات پارلمانی عراق

ملحان المگوطر رییس APA هیات عراق ضمن استقبال از تداوم رایزنی های فیمابین اظهار داشت: تلاش‌هایی برای خدشه دار شدن روابط دو کشور صورت گرفت ولی موفقیت آمیز نبوده است. عراق همواره خواهان توسعه و تقویت مناسبات با ایران می باشد. وی ابراز امیدواری کرد طرفین از ظرفیت پارلمان برای حل مسائل بر جای مانده از جنگ گذشته استفاده کنند. ملحان اضافه کرد، برای حل مشکلات موجود، بایستی به دنبال نکات مثبت در تعاملات و ارتباطات فیمابین باشیم. وی ضمن تشکر از اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در از بین بردن داعش تاکید کرد گرچه داعش از لحاظ فیزیکی از بین رفته، لیکن اثار به جای مانده از آن همچنان در اذهان مردم عراق زنده است./

پایان پیام

جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹

دیدار هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با عراق هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با هیات پارلمانی عراق در حاشیه نشست کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201902108092962835.jpg دیدار,هیات,پارلمانی,جمهوری,اسلامی,ایران,با,عراق Icana

خانه ملت

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید