کرونا نیوز؛

حافظ باباپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نیروهای بنیاد مسکن بعد از وقوع زلزله روز گذشته در کنار سایر ادارات و نهادهای امدادی و خدمت رسان بلافاصله به منطقه اعزام شده و عملیات آواربرداری توسط ماشین آلات سنگین را شروع کردند، گفت: بعد از اتمام آواربرداری، عملیات ساخت وساز آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن متولی مقاوم سازی و نوسازی واحدهای مسکونی بعد از حوادث غیرمترقبه از جمله سیل و زلزله است، گفت: واحدهای تخریبی علاوه بر روستای ایوق در ۴ روستای دولان، ده دولان، بیرینج آباد و اسماعیل آباد از توابع بخش مهربان همچنین در شهر شربیان و دوزدوزان مشاهده شده که پس از ارزیابی کارشناسی همه واحدهای تخریب شده و کم دوام مقاوم سازی خواهد شد.
باباپور اعلام کرد: به دلیل نزدیک شدن فصل سرما و به منظور استفاده بهینه از فرصت مناسب هوایی و شرایط منابع خود بنیاد مسکن، کار مقاوم سازی این واحدها شروع می شود.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی قرض‌الحسنه برای نوسازی این واحدها اختصاص می یابد از روستائیان خواست با تشکیل سریع پرونده از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات مقاوم سازی و نوسازی واحدهای مسکن روستایی از ۱۲ سال قبل شروع شده و سالانه نزدیک به ۱۲ هزار واحد مسکونی کم دوام در استان مقاوم سازی می شود.
وی اظهار امیدواری کرد، این زلزله تجربه‌ای برای سایر روستاییان باشد تا نسبت به مقاوم سازی خانه‌های خود اقدام کنند.
ساعت ۳ و ۴۵ دقیقه بامداد دوشنبه ۶ شهریور ماه زمین لرزه ۴٫۹ ریشتری در عمق ۶ کیلومتری زمین، روستای ایوق در ۲ کیلومتری شهر شربیان از توابع بخش مهربان شهرستان سراب را به لرزه درآورد که علاوه بر تخریب واحدهای مسکونی و دامی موجب تلف شدن تعدادی از احشام روستائیان شد.
شهر شربیان در حدود ۱۰۰کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان‌ شرقی قرار دارد.
خبرنگار: پرویز انصاری** انتشار دهنده:محمد رستگار
۳۰۷۱/۶۱۸۳

انتهای پیام /*

ایرنا

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان