کرونا نیوز؛

در فضایی امن، انتخاباتی سالم برگزار خواهد شد و دستگاه‌های متولی، برای برقراری امنیت، آمادگی کامل دارند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در نشست پیشگیری و برخورد با جرائم و تخلفات انتخاباتی گفت: در فضایی امن، انتخاباتی سالم برگزار خواهد شد و دستگاه‌های متولی، برای برقراری امنیت، آمادگی کامل دارند.

کرمی افزود: بر اساس اصل ۵۶ قانون اساسی که بر پیشگیری از وقوع جرم تأکید می‌کند، با تخلفات انتخاباتی و نصب بنرهای تنش‌زا در سطح استان، جلوگیری و برخورد قانونی می‌شود.

وی از روسا و فعالان در ستادهای انتخاباتی کاندیداها درخواست کرد، اشراف کامل به قانون‌های انتخابات داشته باشند و در چهارچوب قانون عمل کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در این نشست نیز با اشاره به اینکه با تشکیل ستاد مرکز کشور با عنوان پیشگیری و برخورد با جرائم و تخلفات انتخاباتی، گفت: تخلفات منجر به تنش‌ها و قتل در دور گذشته انتخابات در استان نداشتیم و تعداد پرونده‌های تخلف انتخاباتی نیز ده مورد بوده است.

الماس گشتاسبی افزود: تهدیدات امنیتی خارج از کشور و مخالفان و معاندان داخلی در مترصد به دست آوردن فرصتی برای برهم زدن امنیت و زیر سؤال بردن سلامت انتخاب هستند که مردم و مسئولان باید در این زمینه هوشیار باشند.

وی گفت: توهین و تخریب کاندیداهای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا جرم و استفاده از تصویر، نوشته‌ها و بنرهای خارج از انتخابات و عکس‌های رئیس‌جمهورهای سابق غیرقانونی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خطاب به مسئولان ستادهای داوطلبان پنجمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: برای دعوت از سخنرانان به دانشگاه‌ها و استان، هماهنگی لازم با مسئولان ذی‌ربط انجام گیرد.

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان