کرونا نیوز؛

معلول محمد حشمتی‌فر گفت: کتاب «زندگی و تارها» را نوشتم تا مستقل باشم.

محمد حشمتی‌فر اظهار کرد: تمام تلاش خود را برای نوشتن مطلوب کتاب “زندگی و تارها” که اولین مجموعه داستانم است، به کار گرفته‌ام‌.

‌این نویسنده گفت: زندگی و تارها کتاب صد درصد مطلوبم نیست، اما تمام تلاش خودم را کردم تا اثر خوبی خلق کنم و مجموعه داستانی عامه پسند ارائه دهم.

حشمتی‌فر اضافه کرد: سه دفتر داستانی به نام های «دفترجامعه»، «دفترحوا»، «دفتر روزگار» نیز از آخرین مجموعه داستان‌هایی است که نوشته‌ام.

اقدام و عمل

‌وی ادامه داد: اما در این بین با وجود همه محدودیت‌ها و مشکلاتی که بر سر راه انتشار این کتاب قرار داشت، اما باز هم توانستم بدون هیچ حمایتی از سوی هیچ سازمان و نهادی بعد از دو سال این کتاب را منتشر کنم.

‌حشمتی فر افزود: برای انتشار کتاب زندگی و تارها با توجه به اینکه انتظار حمایت از سوی اداره‌ی بهزیستی خراسان رضوی را داشتم، اما هیچ توجه و حمایتی نکردند.

‌این نویسنده معلول خاطرنشان کرد: متاسفانه این عدم حمایت نه تنها مشکل من بلکه مشکل بسیاری از همنوعان من است و ما امیدواریم که در آینده شاهد تغییر جدی رویکردها در این زمینه باشیم.

 

در گفتگویی با این معلول متوجه شدیم امسال در حال نوشتن کتاب دیگری است تا فرهنگ اقدام و عمل عملی کند :

محمد حشمتی‌فر گفت : حقیقت اینه که من دوست دارم هر روز بنویسم و ذهن هم توی چهاردیواری خونه قدرت تخیل پروری نداره. چون کم دیده کم شنیده کم با مردم بوده.

‌حشمتی فر افزود: با شرایط کتابخوانی و نشر توی کشور ما، کتاب سودی نداره. اما من عاشق این حرفه شدم.

وی افزود: اکنون  رمانی رو طرح ریختم که در یک محیط روستایی است و در حال شخصیت سازی و تحقیقات هستم.

این نویسنده معلول خاطرنشان کرد: من با محیط بیرون از خونه کم آشنام و این برای کسی که میخواد از مردم بنویسه درد است.

 

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان