سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

حرکت قطار توسعه توسط دولت سیزدهم در گچساران

کرونا گچساران- ندا نعمتی- اقدامات و خدمات ارزنده نظام جمهوری اسلامی در جای جای مناطق مختلف کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این برکات بی نصیب نمانده است. در حال حاضر که دشمنان ایران اسلامی سعی در کم رنگ کردن تلاش های دولتمردان انقلاب اسلامی و مسئولان دولت

اختصاصی کرونا

کد خبر : 98257
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲

کرونا :

حرکت قطار توسعه توسط دولت سیزدهم در گچساران

کرونا گچساران- ندا نعمتی- اقدامات و خدمات ارزنده نظام جمهوری اسلامی در جای جای مناطق مختلف کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این برکات بی نصیب نمانده است.

در حال حاضر که دشمنان ایران اسلامی سعی در کم رنگ کردن تلاش های دولتمردان انقلاب اسلامی و مسئولان دولت سیزدهم دارند بهتر است با نقب به اقدامات ارزنده انجام شده در یک سال اخیر توسط دولت سیزدهم گوشه ای از این خدمات را بازگو کرد.

گچساران این شهر آب و آتش با دکل های برافراشته گاز و ذخایر نفت نیز از خدمات نظام جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم بی بهره نمانده هرچند تا آنگونه که خدمات ارزنده و بجا که حق و شایسته مردم این شهر گرمسیر و نفتی است، فاصله وجود دارد امید می رود با تلاش بیشتر مسئولان این فاصله برداشته شود.

در جای جای روستاها و نقاط گچساران در حوزه های مختلف توسط بنیادمسکن، جهادکشاورزی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداری دوگنبدان و مخابرات و دیگر دستگاه های اجرایی اقدامات خوبی در سال ۱۴۰۱ و امسال صورت گرفته است.

با نگاهی به اقدامات این دستگاه ها در سال گذشته مردم می توانند به بهترین شکل ممکن و بدور از هر گونه غرض ورزی و یا جانب داری اقدامات آنها را بررسی و ارزیابی کنند.

 با کمی توجه به اقدامات این دستگاه ها با گوشه ای از خدمات نظام و دولت سیزدهم آشنا خواهیم شد.

اجرای ۱۵۰ پروژه با بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال توسط بنیاد مسکن در گچساران

روانبخش دیهیم خوب در گفتگو با خبرنگار فارس در گچساران با اشاره به خدمات سال ۱۴۰۱ در این شهرستان توسط برخی دستگاه های اجرایی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۵۰ پروژه با اعتبار بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال توسط بنیاد مسکن در این شهرستان انجام شد.

وی بیان کرد: افزون بر ۱۷۰ هزار متر مربع آسفالت، ۵ پارک ، ۵ دهنه پل، ۱۱ هزار متر مربع سنگ فرش، ۷۰۰ متر طول دیوار حائل،۲ هزار مترمربع ساماندهی فضا، ۲ هزار متر مربع هدایت کانال هدایت سیلاب از جمله برخی اقدامات بنیاد مسکن در گچساران بوده است.

فرماندار گچساران با اشاره به اجرای اقدام ملی در این شهرستان تصریح کرد: فاز اول اقدام ملی در این شهرستان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی و اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان و فاز دوم این طرح نیز با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

دیهیم خوب عنوان کرد: در سال گذشته ۱۵۰ قطعه واگذاری زمین جهت ساخت مسکن روستایی، صدور ۱۵۰ فقره سند ساختمان روستایی، اجرای ۵۹ طرح هادی روستایی که از این تعداد ۵۲ طرح در روستای بالای ۲۰ خانوار و مابقی در روستای زیر ۲۰ خانوار بوده از دیگر اقدامات بنیاد مسکن در گچساران می باشد.

 وی گفت: در حوزه جهاد کشاورزی این شهرستان در سال گذشته اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

خبر خوش از طرح پلیمر گچساران
دنبال کنید

 فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: اجرای سیستم آبیاری بارانی و قطره‌ای در سطح ۵۷ هکتار با اعتبار ۴۰ میلیاردریال، احداث پل و جاده بین مزارع به طول ۵ کیلومتر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در مناطق اسلام آباد لیشتر ، ماهور باشت و رودبال از اقدامات جهاد کشاورزی گچساران بوده است.

 دیهیم خوب بیان کرد: از دیگر اقدامات می‌توان به احداث و مرمت ایستگاه‌های پمپاژ آب کشاورزی در گچساران در سطح یک هزار هکتار با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال در مناطق باباکلان ، شامبرکان، دیل، آرو و نیمدور، احداث ۲ کیلومتر کانال آبیاری کشاورزی با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد ریال در ۱۷ روستای گچساران، اجرای ۲۶ کیلومتر شبکه ۳ تامین آب کشاورزی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و تکمیل مجتمع‌های گلخانه‌ای ناصرآباد و ماهور باشت در سطح ۵۲ هکتار با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد.

وی افزود: درحوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گچساران نیز ۱۲ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، لکه‌گیری آسفالت ۲۷ هزار متر مربع با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، اجرای روکش آسفالت ۱۲ کیلومتر راه فرعی با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال، اجرای ۳۰ کیلومتر خط کشی با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در سال گذشته انجام داده است.

 فرماندار گچساران اظهار کرد: از دیگر اقدامات راهداری و حمل و نقل جاده گچساران می‌توان به اجرای ۱۰۰ عدد پایه گاردریل با اعتبار ۱ میلیارد ریال،اجرای ۴۵۰ عدد تابلوی جاده‌ای با اعتبار ۴میلیارد ریال، تعمیر و نگهداری و اجرای روشنایی جاده‌های چهار خطه به طول ۳۰ کیلومتر با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اجرا گردیده است.

 دیهیم خوب اضافه کرد: افزون بر ۲۰ هزار متر جدول گذاری با اعتبار ۱۴۰میلیارد ریال احداث و تکمیل کانال هدایت سیلاب به طول ۲۲۰۰ متر با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال، توسعه فضای سبز به طول ۴۵ هزار متر مربع با اعتبار ۱۵۰میلیارد ریال ، احداث سه دهانه پل با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال، احداث بلوار و بازگشایی معبر به طول ۶ کیلومتر با اعتبار ۹۰۰میلیارد ریال از اقدامات شهرداری دو گنبدان در سال گذشته می‌باشد.

وی افزود: ارتقا تکنولوژی سایت همراه اول از ۲Gبه ۴G شش مورد در روستاهای ماهوره باشت، اسپر،آرو، آبگرمو ، کمبل و پشه کان با اعتبار ۱۵۰میلیارد ریال ، راه‌اندازی سایت جدید همراه اول در دیل، شهرک نفت، پانصددستگاه با اعتبار ۱۲۰میلیارد ریال از اقدامات مخابرات گچساران است.

 فرماندار گچساران با اشاره به اینکه تمام این اقدامات در سال گذشته توسط مخابرات این شهرستان صورت گرفته تصریح کرد: اجرا و نصب دکل ۴۲ متری سایت همراه اول روستای خیرآباد، ناصرآباد با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال ، اجرای ۳۲ کیلومتر فیبر نوری با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات این دستگاه در این شهرستان است.

 دیهیم خوب اظهار کرد: در سال گذشته امور آب این شهرستان اجرای شبکه یک و ۲ تامین آب آبرزی در سطح ۲۵۰ هکتار با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال انجام داده است.

موافقت سازمان تامین اجتماعی با احداث بیمارستان جدید در دهدشت
دنبال کنید

 وی بیان کرد: در همین مدت زمان عنوان شده فاز دوم خان احمد با بیش از ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی، تعمیرات چهار دستگاه ایستگاه پمپاژ پاکو با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از دیگر خدمات انجام شده در سال گذشته توسط امور آب گچساران می‌باشد.

فرماندار گچساران با اشاره به لایروبی کانال رودبال با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱تصریح کرد: ساماندهی دره فصلی روستای پشه کان با اعتبار ۵میلیارد ریال و تعیین تکلیف طرح تامین آب اراضی دشت مور تا پایان شهریور انجام خواهد شد.

دیهیم خوب با اشاره به خدمات حوزه برق در گچساران عنوان کرد: در حوزه برق رسانی در یکسال گذشته در این شهرستان خدمات ارزنده ای انجام شد.

وی گفت: طرح توسعه و اصلاح شبکه برق شهری به طول بیش از ۵۱ کیلومتر با اعتبار ۴۳۵ میلیارد ریال در این مدت در این شهرستان انجام شد.

دیهیم خوب عنوان کرد: توسعه و اصلاح شبکه برق روستایی بطول ۲۷ کیلومتر با اعتباربیش از ۲۳۰ میلیارد ریال در این مدت انجام شد.

فرماندار گچساران تصریح کرد: اصلاح و توسعه آب شبکه شهری بطول سه هزارو ۹۴۰ متر با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال ، اصلاح و شبکه روستایی به طول ۲ هزارو ۶۵ متر با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال، اجرای خط انتقال آب شرب روستایی بطول ۱۲ هزار متربا اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال ، ساخت ۲ باب مخزن آب شرب روستاهایی بابا کلان و هشت پیمان با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال در دولت سیزدهم انجام شد.

 وی گفت: در حوزه شبکه بهداشت و درمان گچساران اقداماتی اعم از احداث پایگاه‌های سلامت فرهنگیان، شهید محلاتی با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال در سال گذشته انجام شده است. فرماندار گچساران با اشاره به اقدامات نوسازی مدارس در این شهرستان خاطرنشان کرد: احداث ۷ مدرسه در سطح این شهرستان (رزمندگان، جهادآباد، استثنایی، بهنیا، حضرت مریم، فضیلت ، خربل) با مساحت ۶۵۶۰ متر مربع و با اعتبار ۳۹۰میلیارد ریال در سال گذشته انجام شده است.

 دیهیم خوب بیان کرد: از دیگر اقدامات نوسازی مدارس در گچساران می‌توان به احداث ۱۲ چمن مصنوعی در مدارس سطح گچساران به مساحت ۶۵۴۰ متر مربع با اعتبار بیش از ۷۰ میلیارد ریال و احداث سالن ورزشی هنرستان طالقانی به مساحت ۸۹۰ متر مربع با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان اشاره کرد.

 وی افزود: احداث زمین چمن مصنوعی بلوار گلستان به مساحت ۵۸۵۰ متر مربع با اعتبار ۵۰میلیارد تومان، تعمیرات و اجرای آسفالت محوطه مدارس با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال توسط نوسازی مدارس در سال ۱۴۰۱ در این شهرستان صورت گرفت.

وی افزود: باید خدمات تظام و دولت به مردم اطلاع رسانی شود.

پایان پیام/ ۸۲۰۳۳


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi