دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

نمایندگان در بحث عزل و نصب دخالت نکنند

امام جمعه موقت شهر لیکک حجت الاسلام صالح ویسی در جمع نمازگزاران این شهر با اشاره به دوران انتقال قدرت از بنی امیه به بنی عباس گفت: دوران امام صادق(ع) دوران انتقال قدرت از بنی امیه به بنی عباس بود. بنی عباس کسانی بودند که در جلسات سری امام صادق(ع) شرکت می کردند(جز عموزادگان امام

اختصاصی کرونا

کد خبر : 74858
تاریخ انتشار : شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱

کرونا :

نمایندگان در بحث عزل و نصب دخالت نکنند

امام جمعه موقت شهر لیکک حجت الاسلام صالح ویسی در جمع نمازگزاران این شهر با اشاره به دوران انتقال قدرت از بنی امیه به بنی عباس گفت: دوران امام صادق(ع) دوران انتقال قدرت از بنی امیه به بنی عباس بود. بنی عباس کسانی بودند که در جلسات سری امام صادق(ع) شرکت می کردند(جز عموزادگان امام صادق(ع) بودند) وقتی بر جامعه اسلامی مسلط شدند بسیار بیشتر از بنی امیه بر معصومین سخت گرفتند. دو نفر از سرکردگان قیام بنی عباس(ابومسلم خراسانی و ابوسلمه خلال) که با شعار الرضا من آل محمد سر کار آمدند، در بین مردم این را تداعی کردند که ما رهبری را به دست کسی میدهیم که آل محمد از آن رضایت داشته باشند. خدمت امام صادق(ع) نامه نوشتند که شما بیا رهبری جامعه اسلامی را بپذیر امام بدون اینکه نامه را باز کنند در آتش سوزاندند و به قاصد فرمودند نه زمانه زمانه ما است نه این کسی که نامه را نوشت افراد ما است.
بعدها مشخص شد این نامه فقط برای این بود که امام صادق(ع) را سیبلی قرار بدهند برای دشمنی بنی عباس و بنی امیه. تطبیق بدهیم به زمان حال حاضر در دوران جنگ و اشغال کویت توسط عراق بعضی از نمایندگان مجلس ما گفتند که باید به همکاری عراق برویم تا بتوانیم با همکاری عراق ،اسرائیل را بگیریم.

وی افزود:
مقام معظم رهبری : جنگ باطل با باطل است.
مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس (۴ خرداد) : مجلس را به عنوان یکی از اضلاع و ضلع مهمی در مدیریت کشور عنوان کردند. مدیریت کشور خصوصا در اوضاع کنونی بسیار سخت است.
توصیه های مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس :
۱)ساده زیستی خودتان قبل از نماینده شدن را رعایت کنید.
۲)مسئولیت پذیر باشید.
۳)مردمی باشید.
۴) به دنبال حل مسائل اساسی کشور باشید.
عزل و نصب فلان مسئول یک مسئله کاملا جزئی است.
قرار نیست که هر نماینده ای خودش ،وقتش ،هزینه و اعتماد مردم را صرف کارهای جزئی کند.
۵) اجتناب پذیری از تبعیض و فساد
۶) پایبندی به قانون اساسی

امام جمعه شهر لیکک حجت الاسلام صالح ویسی در جمع نمازگزاران این شهر با اشاره به دخالت نمایندگان در بحث عزل و نصب گفت: تبیین مسئله اصلی برای نماینده ها باشد(چون مسائل سری کشور را می داند ،قدرت اجرایی و مدیریتی کشور را می داند.)
مقام معظم رهبری : نمایندگان در بحث عزل و نصب دخالت نکنند.
من شما(نمایندگان) را دوست دارم اما این به صلاح شما نیست که در عزل و نصب ها شرکت کنید.
چرا به صلاح شما نیست؟
چون یک قانون اساسی و مسئله تفکیک قوا به راحتی روشن کرده است که وظیفه هر کسی چیست.
دوما : اگر شما در عزل و نصب ها شرکت کنید، فرمانداری یا استانداری را مامور به خدمت کنید، فردا روزی اگر تخلف کرد مردم می توانند یقه چی کسی را بگیرند؟

کلیک کنید  خاطره خواندنی سید فرزاد نجات‌نیا از مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی

چند نکته راجب شهرستان :
خواهش میکنیم برخی از مسئولین نسبت به اعتراضات و خواسته های مردم پافشاری کنند که ان شا الله اینها را حل کنند.
یکی از مسائل بحث کسادی کسب و کار مردم در رابطه با قطع فیبر نوری و اینترنت است.
دوم :
دستگاه های خدمت رسان شهرستان با همدیگر ارتباط مستمر داشته باشند.
سوم : بحث سیستم پوسیده و قدیمی آبرسانی شهری است. سیستم را عوض کنید مردم که نمی توانند منتظر باشند. مسئولان استانی اگر قرار است در رابطه با آب سد کوثر کاری انجام بدهند ، اول بیایند شهر را درست کنند.

امام جمعه موقت شهر لیکک حجت الاسلام صالح ویسی در ادامه خطبه ها گفت: تقوا در تمامی مراحل زندگی فردی و اجتماعی ما یک نیاز ضروری است.
تقوا مراحل مختلفی دارد :
۱)اجتماعی
۲)فردی : گناه شان خیلی کمتر از مراحل اجتماعی است.
تقوای سیاسی گناه یک عده جمعیت است(شدت و ضعف دارد).تقوای سیاسی یک مسئول در مورد یک شهرستان است یا تقوای سیاسی یک مسئول در مدیریت کلان کشور است ،این تقوا اگر رعایت شود خیلی از معضلات در کشور حل خواهد شد.
سوره مبارکه اعراف آیه ۹۶ :
وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَىٰ آمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَیْهِمْ بَرَکَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ وَلَٰکِنْ کَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُمْ بِمَا کَانُوا یَکْسِبُونَ
ترجمه :
و چنانچه مردم شهر و دیارها همه ایمان آورده و پرهیزکار می‌شدند همانا ما درهای برکاتی از آسمان و زمین را بر روی آنها می‌گشودیم و لیکن (چون آیات و پیغمبران ما را) تکذیب کردند ما هم آنان را سخت به کیفر کردار زشتشان رسانیدیم.

شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت را خدمت همه ی عزیزان تسلیت عرض میکنم.
زندگی امام صادق(ع) یک زندگی بسیار حائز اهمیت برای زندگی کنونی ما است.
نقل شده است :
امام صادق(ع) در مدینه دیدند که گرانی گندم اتفاق افتاده است ، الان چطور شده است که گرانی گندم در تمام جهان یک معضل شده است، امام صادق(ع) در مدینه به خادمشان دستور دادند که اگر میبینی گندم گران شده است چه واکنشی باید داشته باشیم؟ حضرت فرمودند ما برای یک سال آینده مان گندم ذخیره داریم یا نداریم ؟ خادم گفت برای چند ماه آینده ذخیره داریم.
حضرت فرمودند همین را به بازار ببرید و بفروشید ما هم مثل بقیه مردم گندم نیازمان را روزانه تهیه میکنیم.
یک نمونه از الگوگیری حضرت در ارتباط با مباحثی که در مسائل کشور خصوصا مسائلی همچون آرد ،گندم ،نان ،روغن و مسائل این چنینی پیش آمده است.
نمونه دوم الگوگیری از زندگی امام صادق(ع) :
حضرت بخاطر زیادی عائله شان به خادمشان دستور دادند به فکر تجارت باشید ،هزار دینار به خادمشان دادند و از ایشان خواستند برای تجارت به کشور های دور سفر کنند و سود درآمد از این تجارت را به زخم زندگی بزنند.خادم می گوید ما کالایی تهیه کردیم و روانه کشور مصر شدیم در بدو ورود دیدیم یک کاروان در حال خروج از مصر است از آنها سوال کردیم که الان در مصر مردم بیشتر به چه کالایی نیاز دارند؟ گفتند همین کالایی که کالایی که شما خریداری کردین ،هم قسم شدن که کالایشان را به صد در صد سود بفروشند ،خادم خدمت امام صادق(ع) رسید دو کیسه(دو هزار دینار) جلوی ایشان قرار داد حضرت فرمود من هزار دینار به تو داده ام چطور شد که دقیقا سود شما هزار دینار شد ؟ جریان را که تعریف کرد ،امام فرمودند شما بازار سیاه راه انداختید؟
مردم را در سختی قرار دادید؟ حضرت فقط هزار دینار خودشان را برداشتند و دست به باقی دینارها نزدند.
الان وضعیت بازار و معیشت ما در گرو یک عده سیاست مدار و کسانی که به دنبال احتکار و سود شخصی هستند.
امام صادق(ع) فرمودند :
انصاف ضرورت معیشت و اقتصاد است.
هم چنین فرمودند :
گرانی باعث بداخلاقی اجتماعی میشود و امانت، آرامش و امنیت را در بین مردم از بین میبرد.
از مسئولین تقاضا میکنیم که فکری به حال بازار کنند. از کسبه هم تقاضا میکنیم که افسارگسیختگی چند قیمتی را آن اندازه ای که سود بازار است استفاده کنید.
شرایط اقلیمی کشور ما به خاطر خشکسالی باعث شده است که قضیه گندم به صورت چالش اتفاق بیافتد.
جنگ روسیه و اوکراین باعث دامن زدن به قیمت گندم شده است.
هدفمندی حامل های انرژی و کالا های استراتژی در بیشتر کشورها اتفاق افتاده است.

کلیک کنید  فرماندار:مردم از مسئولان انتظار بیشتری میرود/امام جمعه:مسئولان پاسخگو باشند!

وی افزود: یکی از مهمترین توصیه های رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس بحث جهاد تبیین است. آنها از توان داخلی و مشکلات کشور اطلاع دقیق دارند باید تبیین کنند. نماینده های محترم مجلس نباید در عزل و نصب ها دخالت کنند. رهبر انقلاب بیش از پنج مرتبه این مورد را توصیه کردند. نماینده محترم ومسولین استان در عزل و نصب‌ها کاری نکنند که مردم بوی انتخابات آینده را استشمام کنند.

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi