دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

اطلاعاتی کامل و جامع درباره بیش فعالی کودکان

بیش فعالی یکی از اختلالاتی می باشد که برخی از کودکان را درگیر می کند و موجب بروز مشکلاتی در رفتار و احساسات آنها خواهد شد. معمولاً والدین و یا معلم با دیدن نشانه هایی چون تحرک زیاد و حواس پرتی متوجه این مشکل می شوند. کودکان بیش فعال یک کار ثابت را حتی برای

اختصاصی کرونا

کد خبر : 65547
تاریخ انتشار : شنبه 8 آبان 1400 - 10:46

کرونا :

اطلاعاتی کامل و جامع درباره بیش فعالی کودکان

بیش فعالی یکی از اختلالاتی می باشد که برخی از کودکان را درگیر می کند و موجب بروز مشکلاتی در رفتار و احساسات آنها خواهد شد. معمولاً والدین و یا معلم با دیدن نشانه هایی چون تحرک زیاد و حواس پرتی متوجه این مشکل می شوند. کودکان بیش فعال یک کار ثابت را حتی برای یک مدت کوتاه نمی توانند انجام دهند و تمرکز کردن برای آنها کاری بسیار سخت می باشد. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با اینکه بیش فعالی چیست خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

بهترین دکتر بیش فعالی کودکان

بیش فعالی

بیش فعالی مشکلی می‌ باشد که معمولاً آن را میتوان در کودکی و قبل از سن مدرسه تشخیص داد. کودکان بیش فعال علائمی دارند که سبب می شود در صورت درمان نشدن در زندگی و عملکرد تحصیلی خودشان دارای مشکلاتی شوند. برخی از این کودکان حالت تکانشی دارند یعنی بدون اینکه فکر بکنند به طور ناگهانی دست به کاری می زنند.

البته داشتن چند علامت به تنهایی کافی نیست و باید مجموعه ای از علامت ها را در یک بازه طولانی مدت داشت تا بگوییم کودک بیش فعال می‌ باشد. کلینیک تخصصی دکتر حسینی سیانکی مجهز به ابزارها و تجهیزات پیشرفته و به روز برای درمان کودکان بیش فعال می باشد و پرسنل آن همگی تخصص های لازم در این زمینه را دارند. این مجموعه تمام تلاش خود را می کند که لبخند رضایت و آرامش را بر لبان والدین بنشاند و مشکلات کودکان را به کمترین حالت ممکن برساند.

 

کودکان بیش فعال در بزرگسالی

کودکانی که بیش فعال هستند با افزایش سن وضعیت بهتری پیدا می کنند اما برخی نیز در بزرگسالی نیز همچنان علائم خواهند داشت. اگر بیش فعالی در بزرگسالی همچنان ادامه پیدا کند علیرغم تخفیف پیدا کردن بیش فعالی با بدتر شدن علائمی مثل ضعف در تمرکز، رفتار تکانشی و ریسک پذیری روبرو خواهیم بود. این عوامل سبب می شوند ارتباطی که فرد با دیگران برقرار می کند، کار و یادگیری او دچار اختلال شود.

بزرگسالانی که بیش فعالی در آنها ادامه پیدا کرده است اعتماد به نفس پایینی خواهند داشت و به مشکلاتی مثل افسردگی، اضطراب و سوء مصرف مواد دچار خواهند شد. کلینیک تخصصی بیش فعالی کودکان تمام تلاش خود را خواهد کرد که با ارائه درمان های درست و به موقع مانع از ادامه دار شدن این اختلال در بزرگسالی شود و برای رسیدن به این منظور آگاهی های لازم را به والدین خواهد داد.

کلیک کنید  برای درمان کودکان بیمار مادر زادی در کهگیلویه و بویراحمد جراح اطفال نداریم

 

بیش فعالی چیست؟

علائم کودکان مبتلا به بیش فعالی

این کودکان توجهی به جزییات ندارند و دقت بسیار کمی دارند. کودکان بیش فعال حواسشان خیلی راحت پرت می شود. برای این کودکان خیلی دشوار می باشد که بخواهند به صحبت های دیگران گوش کنند از این رو صحبت های آنان را قطع می کنند و یا جملاتشان را تمام می کنند. کودکان مبتلا به بیش فعالی توانایی برقراری نظم در کارهایشان را ندارند و ممکن است چندین کار را با هم شروع کنند اما پایانی به آنها ندهند. جهت آگاهی از توجه و تمرکز در کودکان و مشکلات مربوط به آن می توانید از طریق پیوند ما را دنبال کنید.

این کودکان خیلی زود تحریک و عصبانی می شوند و در انجام کارها فکر نمی کنند. کودکان بیش فعال به دلیل اینکه فراموشکار هستند وسایلشان را گم می کنند و نمی دانند کجا گذاشته اند. این کودکان بی قرار و ناآرام هستند و استرس خود را نمی توانند کنترل کنند. کلینیک دکتر حسینی سیانکی برای ارائه خدمات خود به کودکان بیش فعال بخش های تخصصی و پیشرفته دارد از این رو به یکی از بهترین مراکز درمانی برای کودکان دارای اختلال بیش فعالی تبدیل شده است.

 

علت بیش فعالی کودکان چیست؟ 

علت ایجاد بیش فعالی در کودکان

اصلی ترین عاملی که سبب بروز بیش فعالی در کودکان می شود ژنتیک می‌ باشد چون بر اساس آمار در حداقل یک سوم از کودکانی که دچار بیش فعالی هستند یکی از والدین دارای علائم یکسانی می‌ باشند. اگر در زمان بارداری یا شیردهی نیز مادر دارای یک سری مشکلات شود احتمال ابتلای کودک به بیش فعالی بیشتر می شود. از جمله این مشکلات به مصرف برخی داروها در بارداری، عفونت مغزی، وزن کم نوزاد در زمان متولد شدن، استرس، استفاده از سموم و … میتوان اشاره کرد. ساختار مغز کودکان بیش فعال یا دیگران کمی فرق می کند اما عوامل محیطی نیز بی تأثیر نیستند و امکان بروز آن را بیشتر می کنند. رمز موفقیت این مجموعه ارتباط مؤثر و صمیمی با کودکان می باشد و از روش های مختلف برای بهبود روابط اجتماعی این کودکان استفاده می کند.

 

انواع بیش فعالی کودکان

 

نکاتی در مورد کودکان بیش فعال

کودکان بیش فعال ممکن است زندگی را برای والدین خسته کننده کنند اما با بالا بردن آگاهی والدین و کم کردن نشانه های این کودکان آرامش را به محیط خانه باز می گردانید. کلینیک تخصصی ارگوتراپیست حسینی سیانکی نکات تربیتی را به والدین می آموزد تا با برخورد درست و ادامه دار موفقیت بهتری در درمان حاصل شود. در این کودکان کمبودهایی در زمینه برنامه ریزی و سازماندهی وجود دارد و کارهایشان را تا انتها نمی توانند انجام دهند. والدین باید در محیط منزل به کنترل اوضاع بپردازند و همزمان که کودکان به کسب مهارت ها می پردازند او را راهنمایی کنند.

کلیک کنید  شادگان بهشتی که روی زمین جا خوش کرده است

برخی والدین از رفتارهای کودک بیش فعال خود عصبانی می شوند اما باید بدانند که این رفتارهای آزاردهنده و گوش ندادن به حرف ها عمدی نیست. این کودکان تمایل دارند به حرف والدین گوش دهند و حتی به مرتب کردن اتاقشان بپردازند اما نمی دانند چگونه.  با دریافت مشاوره های تخصصی از کلینیک تخصصی بیش فعالی کودکان و  دریافت خدمات درمانی از این مجموعه در بهبود رفتارهای کودک بیش فعال خود گام مهمی خواهید برداشت. این مجموعه با سال ها سابقه در زمینه ارائه خدمات درمانی به کودکان دارای اختلالات بیش فعالی بهترین انتخاب برای درمان این کودکان خواهد بود.

 

درمان بیش فعالی کودکان

بالا بردن مهارت در کودک بیش فعال

کودکان بیش فعال به راحتی قوانین و مهارت را آموزش نمی بینند. کلینیک جناب آقای حسینی سیانکی تمام تلاش خود را می کند که فرزندتان در گروه ها ارتباط بهتری برقرار کند و حالات و رفتار دیگران را درک کند. پس از ارزیابی دقیق کودک از جانب متخصصین این مجموعه آموزش هایی به خانواده داده می شود و از خانواده ها خواسته می شود برای تغییر فرزندشان صحبت های صادقانه و آرامی با آنها داشته باشند و کسی را برای هم بازی شدن با او انتخاب کنند که هم زبان باشد. والدین باید فضای مناسب ترتیب دهند تا کودک‌شان بازی کند و اگر رفتار خوبی داشتند به آنها پاداش بدهند. در کنار آموزش های لازم به والدین اقدامات درمانی مناسب نیز برای کودک انجام می شود که با توجه به وضعیت کودک فرق خواهد کرد. رفتار درمانی، بازی درمانی، دارو درمانی و … از جمله روش های درمانی این مجموعه می باشد. شما می توانید از طریق شماره های ۰۹۱۲۶۱۱۷۷۴۲-۰۹۳۵۶۱۱۷۷۴۲ با ما تماس حاصل فرمایید.

 

منبع: بهترین مرکز گفتاردرمانی و کاردرمانی تهران

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

محمدی شنبه , 8 آبان 1400 - 13:59

سلام و درود خدمت دکتر حسینی عزیز خداقوت
انشالا که همیشه سالم و تندرست باشید.
ممنون از زحماتی که برای ما کشیدید.