خوانین و مباشران خان اجازه نخواهند داشت به انتخابات ورود کنند

حبیب‌الله نعمتی‌پور گفته بجز گروه‌های  که توسط شورای نگهبان اجازه ورود به انتخابات به آنها داده نمی‌شود؛ خوانین و مباشران خان کسانی که ظلم آنها بیشتر از صدها خان به مردم بوده و برای خودشان خان بوده‌اند نیز اجازه نخواهند داشت به انتخابات ورود کنند او همچنین تاکید کرده که عزم و اراده شورای نگهبان

اختصاصی کرونا

کد خبر : 48844
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 تیر 1398 - 12:39

کرونا :

خوانین و مباشران خان اجازه نخواهند داشت به انتخابات ورود کنند

حبیب‌الله نعمتی‌پور گفته بجز گروه‌های  که توسط شورای نگهبان اجازه ورود به انتخابات به آنها داده نمی‌شود؛ خوانین و مباشران خان کسانی که ظلم آنها بیشتر از صدها خان به مردم بوده و برای خودشان خان بوده‌اند نیز اجازه نخواهند داشت به انتخابات ورود کنند او همچنین تاکید کرده که عزم و اراده شورای نگهبان در این خصوص جدی و مصمم است.

سرپرست دفتر شورای نگهبان گچساران که روز جمعه در جمع نمازگزاران این شهرستان سخن می‌گفت گفته که محور همه تصمیمات در همه کشورها قانون اساسی است.

نعمتی‌پور گفته با حمایت‌های امام راحل و مدیریت‌های شهید آیت‌الله بهشتی با بیش از ۱۵ اصل به تصویب رسید اما سئوال اینجاست که چرا علیه نهادی که هنوز شکل نگرفته و تصویب نیز نشده بود هجمه‌های تخریبی گسترده صورت گرفت.

این مقام مسئول در دفتر شورای نگهبان گچساران افزود که چون بدخواهان تجربه تلخی از انقلاب مشروطه داشتند؛ در انقلاب مشروطه علمای تراز اول که ناظر بر مشروطه بودند و دایره اختیارات آنه از نظر کمی و کیفی کمتر از شورای نگهبان فعلی بود با همان محدودیت‌ها جلوی زیاده‌خواهی و خواسته‌های آمریکا و انگلیس را گرفتند.

نعمتی‌پور گفته که دشمنان متوجه شدند که شورای نگهبان با قانون اساسی و رهبری فقیه قوی‌تر عمل کرده و نهادی تاثیرگذار در تعیین سرنوشت کشور و حافظ و ضامن و مصونیت نظام است.

او یادآور شد که شورای نگهبان ۱۲ عضو دارد ۶ حقوق‌دان و ۶ فقیه که عزل و نصب آنها بر عهده رهبری است.

نعمتی‌پوز افزود که پس از تایید قانون اساسی که در سال ۵۸ به تصویب رسید امام راحل ۶ فقیه را در دور نخست تشکیل شورای نگهبان معرفی کرد که جنتی دبیر کنونی این شورا در همان دور نخست عضو فقه‌های شورای نگهبان بوده است.

او که سرپرستی چندین دوره دفتر شورای نگهبان در گچساران را برعهده داشته و دارد با اشاره به وظایف شورای نگهبان گفته نظارت بر مصوبات مجلس شورای اسلامی شاید مهمترین وظیفه این نهاد است.

کلیک کنید  خط قرمز فراکسیون امید باید مطهری باشد/ عارف اصلا لابی کردن بلد نیست چراکه فردی اخلاقی است

نظارت بر روند برگزاری انتخابات از دیکر وظایف شورای نگهبان است که نعمتی‌پور با بیان آن گفته نظارت امری پسندیده است که اما نظارت اثرگذار.

او گفته که نظارت شورای نگهبان نظارتی در راستای جلوگیری از تخلف، انحراف و اصلاح امور است.

نعمتی‌پور افزود که حرف از اصلاح امور که می‌آید بعضی داغ می‌کنند و آمپر می‌چسپانند و انتظارشان این است شورای نگهبان تنها تماشاگر باشد.

او از روند برخی بررسی صلاحیت‌ها گفت و افزود که برخی استعلام‌ها از برخی نهادها صورت می‌گیرد مثل ثبت احوال، دادگستری و نیروی انتظامی اگر فرضا استعلام از این نهادها صادر نشود دست شورای نکهبان خالی نیست که بگوید همه خوب و مثبت است و این نهاد در تمام نقاط کشور دارای ناظران باتجربه و آموزش دیده که منابع خبری شورای محسوب می‌شوند.

او در بخش دیگری از سخانش به گروهای اشاره کرد که شورای نگهبان از ورد آنها به انتخابات جلوگیری می‌کند

حبیب‌الله نعمتی‌پور گفته بجز گروه‌های که توسط شورای نگهبان اجازه ورود به انتخابات به آنها داده نمی‌شود؛ خوانین و مباشران خان کسانی که ظلم آنها بیشتر از صدها خان به مردم بوده و برای خودشان خان بوده‌اند نیز اجازه نخواهند داشت به انتخابات ورود کنند او همچنین تاکید کرده که عزم و اراده شورای نگهبان در این خصوص جدی و مصمم است.

او به  گروه دیگری که توسط شورای نگهبان اجازه ورود به انتخابات به عنوان کاندیدا نخواهند داشت اشاره کرد و گفته این شورا از ورود افراد فاسد به عنوان داوطلب نمایندگی جلوگیری می‌کند.

او دومین گروهی که امکان ورودشان به انتخابات توسط شورای نگهبان وجود ندارد را فتنه‌گران ۸۸ عنوان کرد و گفته فتنه‌گران کسانی هستند که در سال ۸۸ بیش از ۶ ماه آرامش و آسایش مردم را گرفتند.

کلیک کنید  تفاوت «رویداد سیاسی » با «پدیده ی سیاسی»

نعمتی‌پور یادآور شده که این افراد کسانی بودند که باورها و اعتقادات مردم را به سخره گرفته و برای شادی اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها در روز عزاداری به رقص و پایکوبی پرداختند.

او که از تریبون نماز جمعه و برای نمازگزاران گچسارانی سخن می‌گفت گفته سومین گروهی که توسط نهاد مقدس شورای نگهبان از ورودشان جلوگیری می‌‌شود؛ مقابله‌کنندگان با نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان گچساران افزود مقابله‌کنندگان با نظام کسانی هستند که وقتی پشت تریبون می‌روند حرف‌هایشان از حرف‌های اسرائیلی‌ها زهرآگین‌تر است؛ آنها مردم ایران را جنگ‌طلب می‌داتند و بعد می‌گویند ما در پی شفاف‌سازی هستیم.

نعمتی‌پور افراد سوء‌استفاده‌گر را دیگر گروهی عنوان کرد که شورای نگهبان از ورودشان به عنوان داوطلب در انتخابات جلوگیری می‌کند او گفته این افراد بیشتر مدیران میانی هستند که باید دید در دوران مدیریت خود برای مردم کار کرده‌اند یا اقوام و آشنایان و آیا از جایگاه خود سوء‌استفاده کرده است یا نه.

او دسته دیگری که توسط شورای نگهبان از ورود آنها به انتخابات جلوگیری می‌شود را نااهلان عنوان کرد و گفته نااهلان کسانی هستند که پول‌پرست بوده و همه‌چیز آنها پول و منافع آنهاست و برای هر کاری طلب پول دارند.

نعمتی‌پور گفته در حال حاضر ۱۴ نفر در گچساران کاندیدا شدند و در حال رایزنی هستند که تمام تحرکات و فعالیت‌های آنها با دقت رصد شده و به مرکز گزارش می‌شود.

او افزود که البته این تعداد تا قبل از انتخابات بیشتر خواهد شد و ما همه فعالیت‌های انتخاباتی آنها را به صورت کامل و جامع تحت نظر داشته و رصد خواهیم کرد.

کوروش رضایی

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code