سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

تخریب ارزش ها و جعلی سازی / مرزبندی های جغرافیایی در فضای مجازی از بین رفته است

سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح استان که امروز صبح سخنران ویژه اولین همایش فعالان مجازی در دهدشت بود، با حقیقی خواندن فضای مجازی گفت؛ در آینده بیشتر متوجه اثر این فضا در زندگی اجتماعی مان خواهیم شد به طوری که یک اندیشمند غربی در این رابطه گفته است که زندگی در آینده بدون اینترنت ناممکن

اختصاصی کرونا

کد خبر : 48841
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 تیر 1398 - 11:22

کرونا :

تخریب ارزش ها و جعلی سازی / مرزبندی های جغرافیایی در فضای مجازی از بین رفته است

سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح استان که امروز صبح سخنران ویژه اولین همایش فعالان مجازی در دهدشت بود، با حقیقی خواندن فضای مجازی گفت؛ در آینده بیشتر متوجه اثر این فضا در زندگی اجتماعی مان خواهیم شد به طوری که یک اندیشمند غربی در این رابطه گفته است که زندگی در آینده بدون اینترنت ناممکن است.

سردار خرمدل با بیان نقل قولی از رهبر انقلاب در خصوص اهمیت مدیریت فضای مجازی گفت: رهبر معظم انقلاب عرض کردند که اگر رهبر این مملکت نبودم مسئولیت مدیریت فضای مجازی در کشور را برعهده می گرفتم که این سخن از ایشان نشان از اهمیت ویژه این فضا برای جامعه ما می دهد.

در ادامه فرمانده سپاه فتح استان به بیان فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی در خصوص جامعه ایرانی پرداختند.

گسترش فضای پیرامون ما

سردار خرمدل با اشاره به این موضوع که فضای مجازی فضای پیرامون ما را گسترش داد و از این به عنوان یک فرصت یاد کرد و افزود: امروز براحتی می توانیم با هر نقطه ای از دنیا ارتباط بگیریم و عملا مرزبندی های جغرافیایی در فضای مجازی از بین رفته است.

سرعت انتقال اطلاعات

خرمدل گفت؛ در گذشته رسانه های معدودی بودند اما الان با وجود این فضا هر نفر یک رسانه است و رسانه در ردیف دوم قرار گرفتند.

متنوع و جذاب

از جمله فرصت هایی که فرمانده جوان سپاه فتح در خصوص دنیای مجازی از آن یاد کرد، تنوع و جذابیت این فضا بود که هر کسی می تواند بنا به ذائقه اش مطلب مورد نظرش را در این فضا پیدا کند.

کلیک کنید  جزییاتی از طرح حمایت معیشتی از ۵۰ میلیون ایرانی

برچیده شدن انحصار رسانه ای

فرمانده سپاه فتح با اشاره به انحصار رسانه ای امریکا، گفت؛ در گذشته تنها چند رسانه آمریکایی منبع اخبار دنیا بودند اما امروز هر فردی در هر کشوری می تواند یک خبرگزاری باشد.

کاهش هزینه ها

سردار خرمدل از  کاهش هزینه ها به عنوان یکی دیگر از فرصت های فضای مجازی یاد کرد و گفت؛ در گذشته برای نوشتن یک نامه باید هم وقت و هم هزینه صرف می کردیم در حالی که الان براحتی می توان مطلب مورد نظر را با کمترین هزینه و براحتی انتقال داد.

سردار حمید خرمدل در ادامه سخنرانی خود به بیان تهدیدات فضای مجازی پرداخت و گفت؛ اولین تهدید در فضای مجازی تغییر سبک زندگی اجتماعی ما است که متاسفانه در همین استان شاهد هستیم که پوشش ها یک شکل و بین روستایی و شهری و حتی شهرهای دیگر نسبت به هم تفاوتی نیست و این زنگ خطر است.

تخریب ارزش ها و جعلی سازی

سردار خرمدل با اشاره به تخریب ارزش ها و جعلی سازی از سوی دشمن در فضای محازی، گفت؛ در این فضا براحتی ارزش ها تخریب و در عوض برای نسل امروز ما جعلی سازی می کنند تا جایی که جوان مسلمان ایرانی را با عنوان روز کوروش در مقابل ارزشها قرار می دهند و این جوان به این مقبره کوروش سجده می کند و طواف می کند تا این را در مقابل کعبه ما قرار دهند.

عدم برنامه ریزی و کنترل فرزندان در فضای مجازی

فرمانده سپاه فتح استان با اشاره به تربیت ناصحیح امروز برخی خانواده ها،یادآور شد که؛ در خانواده ها به محض اینکه بچه چشم و گوش  باز می شود، یک گوشی در اختیارش قرار می دهند و در این فضای مسموم رها رمز شوند در حالی که در غرب این گونه نیست.

کلیک کنید  همایش فعالان فضای مجازی بویراحمد در یاسوج برگزار شد

بخطر افتادن حریم خصوصی

ایشان با ذکر این نکته که در قدیم فاجعه بود که اگر کسی عکس خانوادگی اش به بیرون درز کند،گفت؛ متاسفانه می بینیم در ابن فضا تصاویر خصوصی خانواده ها در این فضا منتشر می شود که در بعضی مواقع به خودکشی و نابودی خانواده ها کشید.

جا به جایی واقعیت ها

سردار خرمدل در رابطه با انحراف افکار عمومی در این فضا گفت؛ به راحتی می توان در این فضا با جعل اخبار و دستکاری اطلاعات می توان افکار عمومی را در اختیار قرار گرفت و به سمت و سوی مطلوب خود بکشند.

سردار خرمدل در پایان با اشاره به آسیب های فضای مجازی، خاطرنشان کرد که؛ منافقین در گذشته خون ۱۷ هزار شهید را به ناحق ریختند اما امروز بیشتر از گذشته در حال ترور افراد جامعه ما هستند و در تصاویری که روز های گذشته از اردوگاه های منافقین منتشر شد دیدم که ابن منافقان در پشت کامپیوترهای خود وارد فضای مجازی می شوند و با حربه های منافقانه به تخریب و شایعه سازی می پردازند تا مردم ما بیشترین هزینه را بدهند و افکار مردم را بدست بگیرند، پس ما باید به مخاطرات این فضا آگاه باشیم.

همسو و مرتبط

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code