کد خبر: 43416

تاریخ انتشار: خرد 1, 1397

قطعی 8 روزه آب روستای کزنگان و خان احمد به دلیل شکستگی لوله ها

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری باشت نیوز در رابطه با خبری مبنی بر قطع یک هفته ای آب در چند روستای باشت واکنش نشان داد. امین محمدی گفت :قطعی یک هفته ای آب در روستای کزنگان به دلیل فرسودگی و شکستگی لوله های آب بوده است.   وی […]

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری باشت نیوز در رابطه با خبری مبنی بر قطع یک هفته ای آب در چند روستای باشت واکنش نشان داد.

امین محمدی گفت :قطعی یک هفته ای آب در روستای کزنگان به دلیل فرسودگی و شکستگی لوله های آب بوده است.

 

وی افزود: مشکل این روستا هم اکنون حل شده و آبرسانی صورت می گیرد.در آبرسانی به روستاهای آبدهگاه و شاه بهرم و روستای اطراف باید هر روستا هشت ساعت زمان داده شود  که منبع آبی در روستاها پر شود و به همین دلیل آبرسانی هر3 الی4 روز یکبار صورت می گیرد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت گفت: طرح مطالعاتی آبرسانی به روستاهای خان احمد، کهسرک، دره باشت،آبدهگاه، بهره عنا، فتح،دلی رباط، پشت کوه،کهسرک و چند روستای دیگر انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن انجام می شود.

 

محمدی تصریح کرد: 50درصد اعتبار مورد نیاز طرح آبرسانی به این روستاها از محل اعتبارات بنیاد برکت تامین شده است.

وی بیان کرد: 18 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح آبرسانی به روستاهای خان اجمد شامل 20 کیلومتر خط انتقال و سه مخزن اختصاص یافته است.

امین محمدی عنوان کرد: 6 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای آبرسانی به مجمع کهسرک، سه میلیارد و 500 میلیون ریال به اجرای طرح پشتکوه، چهار میلیارد ریال جهت آبرسانی به روستاهای آبدهگاه و بهره عنا و یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای دره باشت تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این طرح ها بیش از یکهزار خانوار روستایی از نعمت آب سالم بهره مند خواهند شد گفت: اجرای این طرح ها هم اکنون در حال انجام مراحل قانونی مناقصه است.

محمدی اظهار کرد: آب آشامیدنی سه هزار و 500 خانوار روستایی این شهرستان از 16 حلقه چاه آهکی تأمین می‌شود.

وی در پایان از شهروندان خواست در بهینه مصرف کردن آب تلاش کنند تا روستاهای ما با کم آبی و قعطی مواجه نشوند.

 

همچنین افرادی در روستاها هستند که آب آشامیدنی را برای آبیاری درختان استفاده می کنند که طبق گفته امین محمدی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی اسامی این افراد به دادستان،فرماندار و مراکز قانونی داده شده و منتظر برخورد قانونی با این افراد هستند.

ارسال دیدگاه