جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

تکمیل خطوط انتقال گاز از اولویتهای شرکت ملی گاز ایران است

ˈمحمدرضا غرویˈ روز شنبه در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: اگر امسال نتوانیم این پروژه ها را با مدیریت قوی بهره برداری کنیم طی دو سال آینده از نظر ناوگان حمل و نقل گاز در کشور دچار مشکل جدی خواهیم شد. وی گفت: تاکنون مشکل تولید گاز داشتیم اما

اختصاصی کرونا

کد خبر : 3768
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۴

کرونا :

تکمیل خطوط انتقال گاز از اولویتهای شرکت ملی گاز ایران است

تکمیل خطوط انتقال گاز از اولویتهای شرکت ملی گاز ایران است 4

ˈمحمدرضا غرویˈ روز شنبه در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: اگر امسال نتوانیم این پروژه ها را با مدیریت قوی بهره برداری کنیم طی دو سال آینده از نظر ناوگان حمل و نقل گاز در کشور دچار مشکل جدی خواهیم شد.

وی گفت: تاکنون مشکل تولید گاز داشتیم اما حال که تلاشها در رفع این مشکل در حال تحقق است باید زیربناهای لازم برای انتقال گاز به سایر نقاط کشور نیز انجام شود زیرا خط انتقال دامغان – کیاسر عملا مشکل انتقال گاز به شمال کشور را مرتفع می سازد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افزود: بر اساس برنامه ریزیها تا قبل از شروع فصل سرما 100 میلیون مترمکعب به تولید گاز در میدان پارس جنوبی افزوده می شود ضمن آنکه برای سال آینده هم برنامه ریزی شده این میزان به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه شود.

وی گفت: پارسال با سرمای 27 درجه زیر صفر در برخی استانها و درگیری تمام کشور با این سرما، از مرحله پالایش، انتقال و توزیع گاز بگونه ای مدیریت و سازماندهی شد که هیچ موردی از قطع گاز در کشور نداشتیم.

غروی ادامه داد: زمستان پارسال با وجود قطعی برق و آب در مناطقی از شمال کشور ˈشبکه توزیع و انتقال گازˈ فعال بود و این حماسه جز با تلاش کارکنان شرکت ملی گاز تحقق نیافت.

وی با تاکید بر اینکه امسال این شرایط دشوارتر است افزود: از سویی بر مبنای تبصره 22 قانون بودجه 93 و در اجرای اصل 44 قانون اساسی در بحث استفاده 100 میلیارد دلار از سرمایه گذاری خارجی، در پی جلب مشارکت و سرمایه بخش خصوصی هستیم تا برخی پروژه ها را به روش BOT اجرا کنیم.

استاندار: شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت به عنوان ضرورت اولویت تمامی برنامه ها قرار گیرد
دنبال کنید

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در کنار ایجاد زیرساختهای انتقال گاز که از جمله اولویتها در سال جاری است برنامه دیگری نیز همزمان با افزایش تولید و توسعه زیرساختها برای اجرای طرحهای توسعه ای در این شرکت پیگیری می شود.

وی افزود: هم اینک مطالعاتی در این مجموعه آغاز شده و در پی اتخاذ ساز و کارهایی برای صرفه جویی در این حوزه هستیم.

او بیان کرد: تجربه سالهای گذشته نشان داده هر چه بیشتر گاز تولید کرده ایم بیشتر هم مصرف نموده ایم لذا برای جلوگیری از بروز این مشکل طرح صرفه جویی پیگیری می شود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت : بر این مبنا تلاش می شود تا قبل از نیمه دوم امسال مطالعات در این حوزه به انجام رسیده و ساز و کارها و راهکارهای اعمال صرفه جویی در این زمینه اتخاذ و پیاده سازی شود تا بتوانیم مصرف بی رویه را در بخش خانگی و در مواردی در حوزه صنعت مهار کرده و بهینه سازی کنیم تا فاصله بین تولید و مصرف را کاهش دهیم.

2713/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
تکمیل خطوط انتقال گاز از اولویتهای شرکت ملی گاز ایران است 5 newsroom@irna.ir

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi