دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

به نام دانش آموزان شین آباد به کام وکیل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان نیوز ؛ هنوز صدای جیغ و فریادشان، در گوش کودکانه شان هلهله ای برپا می کند. ترسی که از شعله های آتش بخاری دارند را از دیو سیاه قصه های مادربزرگ ندارند. دخترکان گل به گونه انداخته دیروز و آتش به جان خورده امروز که در رفت و

اختصاصی کرونا

کد خبر : 15386
تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 خرداد 1394 - 3:52

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان نیوز ؛ هنوز صدای جیغ و فریادشان، در گوش کودکانه شان هلهله ای برپا می کند. ترسی که از شعله های آتش بخاری دارند را از دیو سیاه قصه های مادربزرگ ندارند. دخترکان گل به گونه انداخته دیروز و آتش به جان خورده امروز که در رفت و آمدهای شان به این سازمان و آن سازمان، برای شنیدن تنها یک هم کلامی خسته و وامانده شده اند.

همان هایی که دیروز جلوی آیینه اتاق شان شانه بر مو می زدند و امروز رغبتی به آویختن آن هم ندارند.

چروک های صورت شان، یادآور اتفاق تلخ دیروز است. تقصیر ما نیست که افکار عمومی همیشه فراموشکار است. اتفاقات و فجایع را به دست فراموشی می سپارد. بهتر است هرازگاهی سرکی بکشیم به تمام باورهای سوخته این دختران که آینده شان در میان شعله های آتش دیروز کلاس درس شان در میان غفلت ها و غفلت ها، به بازی روزگار گرفته شد.
@مستمری مادام العمر دانش آموزان شین آباد
چندین روز پیش بود که خبری از استاندار آذربایجان غربی منتشر شد مبنی بر پرداخت مستمری به دانش آموزان آسیب دیده در حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد پیرانشهر. سعادت در گفتگویی اظهار کرده بود که با توجه به پیگیری ها و دستورات اکید دکتر روحانی رییس محترم جمهوری مبنی بر حل مشکلات و برقراری مستمری به این دانش آموزان، اکنون به نظر می رسد این تلاش ها به ثمر نشسته و دایر شدن مستمری برای این دانش آموزان در دستور کار قرار گرفته است. وی در ادامه صحبت هایش اظهار کرده بود: خوشبختانه برابر اعلام رئیس محترم امور اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، با تصویب بودجه سال ۹۴، اعتبار لازم در اختیار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفته است و بر همین اساس از اول فروردین ماه سال جاری، پرداخت مستمری به دانش آموزان شین آبادی آغاز شده است. استاندار آذربایجان غربی همچنین اضافه کرده بود: با اختصاص این اعتبار دانش آموزان روستای شین آباد زیرپوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرار گرفته و به صورت مادام العمر از مزایای مستمری این اعتبار بهره مند می شوند. در بحث مستمری مادام العمر هر سال ردیف بودجه ای مشخص می شود که از فروردین امسال این عزیزان مستمری خود را دریافت می کنند و امیدواریم شاهد حل برخی مشکلات کودکان شین آبادی در سال ۹۴ باشیم. برخی… کلمه ای که نقش خود را به خوبی ایفا می کند. پرداخت مستمری چقدر می تواند از درد این کودکان و خانواده های شان بکاهد؟ سعادت اضافه کرده بود: امیدواریم با پیشگیری و بررسی های به موقع دیگر شاهد مسائل و مشکلات مختلف از جمله مشکل مدرسه شین آباد پیرانشهر نباشیم.
@محاسبات مستمری از فروردین
و اما خبری که روز گذشته منتشر شد، حکایت از پرداخت مستمری به کودکان سوخته شین آباد، از تیرماه داشت. دکتر رسول خضری، نماینده آذربایجان غربی مجلس شورای اسلامی در این رابطه در گفتگو با خبرنگاران می گوید: این مستمری از فروردین ماه پرداخت نشده است. بلکه محاسبات آن با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، صورت گرفته و قرار است از تیرماه سال جاری، به هر دانش آموز بین ۶۰۰- ۵۰۰ هزار تومان تخصیص پیدا کند. وی در مورد مستمری مادام العمری این دانش آموزان افزود: در حال حاضر مبلغ ۸ میلیارد تومان، برای مستمری مادام العمری این دانش آموزان تصویب شده است. تمامی معوقات از ابتدای فروردین ماه محاسبه شده و در دستور پرداخت قرار گرفته است.
@زمزمه های خلع از وکالت وکیل
پرداخت ها صورت گرفته یا نگرفته یا صورت خواهد گرفت در میان زمزمه های دیگر گم می شود. زمزمه هایی که حکایت از ناگفته ها و ناشنیده هایی در مورد وکیل دانش آموزان شین آباد دارد. صحبت های ضد و نقیضی که در مورد بودن یا نبودن وکیل این پرونده، رد و بدل می شود. مصاحبه هایی که وکیل این پرونده، حسین احمدی نیاز کماکان با رسانه های مختلف به عمل می آورد در صورتی که رجوع به مصاحبه منتشر شده در اسفندماه سال گذشته که پدر یکی از دانش آموزان شین آباد با خبرآنلاین داشته، پرده از این شک و تردیدها برداشت. مرادی پدر یکی از دخترکان شین آبادی به خبرنگار خبرآنلاین گفته بود: ما از نحوه‌ کار وکلایمان گلایه داریم و به همین دلیل به شکل رسمی اعلام می‌کنیم که از این به بعد بدون استفاده از این دو وکیل پیگیر پرونده‌ فرزندانمان خواهیم بود. شاکو شادکام پدر سیما در این خصوص تاکید کرده بود: ما تصمیم داریم خودمان روند پرونده را پیگیری کنیم چرا که وکیل ما تاکنون به شکلی که انتظار داشته‌ایم در دادگاه حاضر نشده و از سوی دیگر باعث رنجش خانواده‌ها هم شده است. تا امروز تصور می‌کردیم وکیل ما به صورت افتخاری این پرونده را پذیرفته اما با توجه به مشکلات پیش‌آمده و با گلایه‌هایی که از ایشان داریم ترجیح می‌دهیم خودمان مشکلات مان را پیگیری کنیم.
اولیا از وکیل ناراضی بودند
با توجه به اعلام رسمی اولیای دانش آموزان شین آباد، مصاحبه روز گذشته حسین احمدی نیاز با خبرگزاری ایسنا، این شبهه را ایجاد کرد که آیا واقعا وکالت وی در پرونده دانش آموزان شین آباد ادامه دارد یا خیر؟ دکتر رسول خضری در این باره به خبرنگار روزنامه ابتکار می گوید: من هم از اولیا شنیدم که خلع از وکالت وکیل پرونده را رسما اعلام کرده اند. چون از ابتدای امر، مساله از طرف دولت، وزارت بهداشت و آموزش و پرورش و کار و تعاون در میان بودند و طلب بودجه از طرف وکیل پرونده، ادعایی خارج از عرف بوده است. برای ما هم این موضوع جالب بود و در مجموع اولیا، نارضایتی خود را از حضور وی اعلام کردند و خلع از وکالت وکیل را خواستار شدند.
تراژدی بی پایان
دخترکان، یکی پس از دیگری در راه بیمارستان فاطمه زهرا(س) به رفت و آمد مشغولند. رفت و آمدی که جوانه هایی از امید را در دل کوچک شان به بار می نشاند. این رفت و آمدها به امید از بین رفتن ذره ای از چروک های قلب شان، از چندین سال قبل تا امروز ادامه دارد. تمامی تجمعات، تمامی درددل ها، تمامی تصاویر، تمامی نگاه ها به آیینه های ترک خورده با شنیدن خبر پرداخت مستمری، شاید التیام پیدا کند. ۲۹ دانش آموز شین آباد، بیش از دو سال است که زهرخند آن روز سرد پاییز را به خوبی به یاد دارند. این آینده نزدیک که در هر مصاحبه یا خبری عنوان شده، به زودی می رسد. تیر ماه و دریافت مستمری ۶۰۰-۵۰۰ هزار تومانی… تنها مرهم درد سوزناک این دانش آموزان است. تراژدی که با تکرار آذر و آذرها، مرور می شود و هیچ پایانی نخواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی

کلیک کنید  رونمایی از نرم‌افزار تلفن‌همراه KHAMENEI.IR

بوکان نیوز

برچسب ها : ، ،

همسو و مرتبط

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

رضا یکشنبه , 28 آذر 1395 - 18:23

سلام امین جان
اخبار آذربایجان غربی رو از سایت بوکان پرس بردار

آدرس سایت: http://bokanpress.ir/