یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

اخبار سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر

بحری است بحر عشق که هیچش کناره نیست یکبار دیگر در بهار دل انگیز پیروزی انقلاب اسلامی گرد هم می آئیم برای برپایی جشنی شکوهمند. سینمای امروز ایران، در افق آسمان بیکران، شاهد پرواز سیمرغی سی و سه ساله است، که با رشادت و ایثار مردمانی با ایمان، اعتقاد و اعتماد، پر گشوده است تا

اختصاصی کرونا

کد خبر : 11283
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۰

کرونا :

اخبار سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر
بحری است بحر عشق که هیچش کناره نیست
یکبار دیگر در بهار دل انگیز پیروزی انقلاب اسلامی گرد هم می آئیم برای برپایی جشنی شکوهمند.
سینمای امروز ایران، در افق آسمان بیکران، شاهد پرواز سیمرغی سی و سه ساله است، که با رشادت و ایثار مردمانی با ایمان، اعتقاد و اعتماد، پر گشوده است تا با امید به فردای روشنتر به سوی بلندای آسمان بال بگشاید.
سیمرغ سینمای ایران مزین است به اندیشه ناب و عمیق و انسانی ایثار، عدالت، عشق، محبت و …که پیامبر رحمت و مهربانی به ما آموخت.
حال سیمرغ سی و سه ساله در سودای چشم اندازی دیگر، به قله های هنرمندانه دیگری می اندیشد تا میزبان چشم مردمانی باشد که با نگاهی نو به سینما می نگرند.
می رویم به سوی حضوری ناب با دل هایی مصمم.علیرضا رضاداد
دبیر جشنواره

 

اسامی فیلمهای بخش سودای سیمرغ (دوره ۳۳)

فهرست فیلمهای بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

معززی نیا با دعوت دبیرخانه در جلسه اعلام اسامی نهایی بخش سودای سیمرغ حاضر و به درخواست اعضای هیات انتخاب، اسامی فیلم های منتخب بخش سودای سیمرغ جشنواره توسط وی به ترتیب حروف الفبا بدین شرح اعلام شد:
۱- ارغوان (کیوان علیمحمدی/ امید بنکدار)
۲- اعترافات ذهن خطرناک من (هومن سیدی)
۳- ایران برگر(مسعود جعفری جوزانی)
۴- بوفالو (کاوه سجادی حسینی)
۵- بهمن (مرتضی فرشباف)
۶- تا آمدن احمد (صادق صادق دقیقی)
۷- تگرگ و آفتاب (رضا کریمی)
۸- حکایت عاشقی (احمد رمضان زاده)
۹- خانه دختر (شهرام شاه حسینی)
۱۰- خداحافظی طولانی (فرزاد موتمن)
۱۱- دوران عاشقی (علیرضا رئیسیان)
۱۲- رخ دیوانه ( ابوالحسن داودی)
۱۳- روباه (بهروز افخمی)
۱۴- شرفناز(حسن نجفی)
۱۵- شکاف (کیارش اسدی زاده)
۱۶- شیفت شب (نیکی کریمی)
۱۷- طعم شیرین خیال (کمال تبریزی)
۱۸- عصر یخبندان (مصطفی کیایی)
۱۹- مرگ ماهی (روح اله حجازی)
۲۰- مزار شریف (عبدالحسن برزیده)
۲۱- مشرف به کوچه بی نام (هاتف علیمردانی)
۲۲- من دیه‏گو مارادونا هستم (بهرام توکلی)
همچنین هیات انتخاب دو فیلم ذیل را به عنوان برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره بین المللی کودک اصفهان در این بخش را اعلام می دارد:
۲۳- قول (محمد علی طالبی / بهترین فیلم جشنواره کودک)
۲۴- فراز از قلعه رودخان (غلامرضا رمضانی/ بهترین کارگردانی جشنواره کودک)

کلیک کنید  جهانگیری: واکسیناسیون همگانی، عادلانه و با شتاب بیشتری باید انجام شود

اسامی فیلمهای بخش نگاه نو (دوره ۳۳)

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اسامی فیلم های بخش مسابقه نگاه نو (فیلم اول) به شرح زیر است:

۱/ آزادی مشروط (حسین مهکام)
۲/ احتمال باران اسیدی (بهتاش صناعی ها)
۳/ بدون مرز (امیرحسین عسگری)
۴/ جامه دران (حمیدرضا قطبی)
۵/ چاقی (راما قویدل)
۶/ چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت (وحید جلیلوند)
۷/ در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان)
۸/ دو (سهیلا گلستانی)
۹/ ماهی سیاه کوچولو (مجید اسماعیلی)
۱۰/ ناهید (آیدا پناهنده)
۱۱/ نزدیکتر (مصطفی احمدی)

شایان ذکر است؛ ۲ فیلم انیمیشن “مبارک” به کارگردانی محمدرضا نجفی امامی و “شاهزاده روم” ساخته هادی محمدیان از نظر هیات انتخاب شایستگی حضور در بخش مسابقه نگاه نو را دارند اما به دلیل اینکه داوری آثار انیمیشن با داوری سایر آثار منتخب هم سنخ نیست لذا هیات انتخاب پیشنهاد نموده ۲ فیلم مذکور به عنوان خارج از مسابقه نمایش داده شوند و به دلیل کیفیت بالا و مطلوبشان جداگانه مورد تقدیر قرار گیرند.

گفتنی است؛ رسول صدرعاملی، احمد امینی، حسین کرمی، محمدعلی باشه آهنگر، محمد احسانی، مجید رضابالا و بهنام بهزادی هیات انتخاب آثار بخش سینمای ایران را بر عهده داشتند.

اسامی فیلمهای بخش مستند (دوره ۳۳)

پیرو جلسه جمع بندی نهایی هیات انتخاب بخش سینما حقیقت (مسابقه آثار مستند سینمایی) سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اسامی فیلم های این بخش اعلام شدند.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اسامی فیلم های مسابقه این بخش به شرح زیر است:
۱/ آتلان (معین کریم الدینی)
۲/ آزاد راه (محسن خانجهانی)
۳/ بختک (محمد کارت)
۴/ پناهگاه (عباس سندی)
۵/ جای خالی (کمیل سوهانی)
۶/ زندگی پنهان (دلاور دوستانیان)
۷/ سفر به آمادای (فرشاد افشین پور)
۸/ سمفونی استیضاح (محمدعلی شعبانی)
۹/ فیه ما فیه (صادق داوری فر)
۱۰/ کربلا، جغرافیای یک تاریخ (داریوش یاری)
۱۱/ من می خوام شاه بشم (مهدی گنجی)
گفتنی است؛ جعفر صانعی مقدم، عزیزاله حاجی مشهدی، پیروز کلانتری، حامد شکیبانیا و محمدحسین مهدویان هیات انتخاب آثار بخش مستند را بر عهده داشتند.

کلیک کنید  حمایت از تولید داخلی زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم می کند

اسامی فیلمهای بخش هنر و تجربه

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اسامی آثار به شرح زیر است:
۱- احتمال باران اسیدی (بهتاش صناعی ها)
۲- خداحافظی طولانی (فرزاد موتمن)
۳- داره صبح می شه (یلدا جبلی)
۴- در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان)
۵- دریا، ماهی و پرنده (مهرداد غفارزاده)
۶- روز مبادا (فائزه عزیزخانی)
۷- مردی که اسب شد (امیرحسین ثقفی)
۸- من دیه گو مارادونا هستم (بهرام توکلی)
۹- موقت (امیر عزیزی)
۱۰- یحیی سکوت نکرد (کاوه ابراهیم پور)
۱۱- آتلان (معین کریم الدینی) مستند
۱۲- من می خوام شاه بشم (مهدی گنجی) مستند
یادآور می شود؛ شورای سیاست گذاری هنر و تجربه از میان این آثار از ۲ اثر تقدیر خواهد نمود.

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code