چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

163 منتخب را نمایندگان ادوار تشکیل می‌دهند/ راه‌یابی 117 نماینده دور یازدهم به دوازدهمین دوره مجلس

نامزدهای مجلس دوازدهم که توانستند اکثریت آراء را کسب کنند و به عنوان منتخب تلقی می شوند با سابقه های مختلف در حوزه های متفاوت هستند و آنچه در این میان قابل تامل است اینکه ۱۶۳منتخب را نمایندگان ادوار مجلس شامل می شوند.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 110673
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۸:۵۲

کرونا :

163 منتخب را نمایندگان ادوار تشکیل می‌دهند/ راه‌یابی 117 نماینده دور یازدهم به دوازدهمین دوره مجلس

کرونا به نقل از خانه ملتسرویس سیاسی: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برای تعیین نمایندگان دوازدهمین دوره مجلس برگزار و با پایان شمارش آرا و تعیین تکلیف نامزدهای انتخاباتی، ترکیب مجلس دوازدهم نیز بیش از پیش نمایان تر شد. براساس نتایج اعلام شده ستاد انتخابات کشور، مجموع آرای اخذ شده در دور اول انتخابات ۲۴٬۸۶۱٬۵۴۲ رأی بود که مشارکت ۴۰٫۶٪ را ثبت نمود.

۲۴۵ کرسی نمایندگان دور دوازدهم مجلس در دور نخست مشخص شد که افرادی از گروه‌های سیاسی مختلف را شامل می‌شود، اصولگرایان در این دوره با چهار فهرست در انتخابات شرکت داشتند و بر اساس نتایج بیشترین سهم کرسی‌ها را به خود اختصاص دادند البته منتخبان اصلاح طلب و دارای هویت مستقل نیز تعداد کرسی های بیشتر از دوره قبل را به خود اختصاص دادند، ۵ کرسی نیز به اقلیت‌های دینی اختصاص یافت.

تکلیف ۴۵ کرسی از ۲۱ حوزه انتخابیه نیز در دور دوم انتخابات تعیین شد، در دور دوم شاهد رقابت ۹۰ نامزد انتخابات دوره دوازدهم مجلس در مرحله دوم بودیم. بیشترین کرسی که تعیین تکلیف آن به مرحله دوم موکول شد، مربوط به حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بود که در آن ۳۲ نامزد برای کسب ۱۶ کرسی به رقابت پرداختند.

در همین راستا و بر اساس ماده ۹ و ۱۰ قانون انتخابات، منتخبانی که در مرحله اول انتخابات حداقل بیست درصد از کل آرا را کسب نکردند به مرحله دوم راه یافتند و بر همین اساس مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسامی ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار و تکلیف کرسی‌های باقی مانده تعیین شد.

به گزارش خانه ملت و بر اساس اظهارات سخنگوی شورای نگهبان ۲۷۵ نماینده مجلس یازدهم برای انتخابات دوره دوازدهم مجلس ثبت نام کرده بودند که از این میان ۲۷ نماینده صلاحیت‌شان تأیید نشد و در نهایت ۱۱۷ نفر از نمایندگان دور یازدهم توانستند با کسب آراء مورد نیاز به دور دوازدهم مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند.

نتایج این دور از انتخابات مجلس نکته قابل تامل دیگری نیز داشت؛ بر اساس نتایج انتخابات و تکلیف کرسی‌های مشخص شده در مرحله اول و دوم، ۱۶۳ نماینده ادوار در دوازدهمین دوره مجلس حضور خواهند داشت و ۱۲۷  نماینده جدید نیز برای نخستین بار به پارلمان راه پیدا کردند.

نمایندگان ادوار مجلس دوازدهم را هم نمایندگانی از مجلس اول، سوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم و یازدهم شامل می شود و تعداد قابل توجهی از این نمایندگان سابقه حضور در ادوار مختلف را داشته‌اند که به شرح زیر است:

 

استان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

سوابق

آذربایجان شرقی

تبریز

مسعود پزشکیان

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

آذربایجان شرقی

تبریز

روح الله متفکر آزاد

نماینده دوره یازدهم

آذربایجان شرقی

تبریز

علیرضا منادی سفیدان

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

آذربایجان شرقی

تبریز

علی جعفری آذر

فرماندار تبریز

آذربایجان شرقی

تبریز

رضا صدیقی

فرماندار شهرستان اهر

آذربایجان شرقی

تبریز

علیرضا نوین

شهردار تبریز

آذربایجان شرقی

اهر هریس

بیت الله عبدالهی

نماینده دوره دهم

آذربایجان شرقی

بستان آباد

غلامرضا نوری قزلجه

نماینده دوره های نهم، یازدهم

آذربایجان شرقی

بناب

محمد باقری

نماینده دوره های نهم، یازدهم

آذربایجان شرقی

سراب

مجید نصیرپور

نماینده دوره هشتم

آذربایجان شرقی

میانه

    مهدی اسماعیلی

نماینده دوره یازدهم

آذربایجان شرقی

شبستر

  محمود طاهری

دکترای داروساز

آذربایجان شرقی

کلیبر و خداآفرین

بهنام رضوانی

فعال جهادی

آذربایجان شرقی

مراغه و عجب‌شیر

سیدفرید موسوی

نماینده دوره دهم

آذربایجان شرقی

مرند و جلفا

عزت الله حبیب زاده

فعال اقتصادی

آذربایجان شرقی

ملکان

زهرا خدادادی

مدیر بودجه شرکت نفت

آذربایجان شرقی

میانه

مریم عبدالهی

مدرس دانشگاه

آذربایجان شرقی

هشترود و چاراویماق

فرامرز شاهسواری

کاردار ایران در بغداد

آذربایجان شرقی

ورزقان

رضا علیزاده

نماینده دوره های هشتم، دهم

آذربایجان غربی

ارومیه

سید سلمان ذاکر

نماینده دوره های هشتم، یازدهم

آذربایجان غربی

ارومیه

حاکم ممکان

حقوقدان

آذربایجان غربی

ارومیه

شهین جهانگیری

حقوقدان

آذربایجان غربی

بوکان

محمدقسیم عثمانی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم

آذربایجان غربی

سردشت و پیرانشهر

کمال حسین پور

نماینده دوره یازدهم

آذربایجان غربی

خوی و چایپاره

عادل نجف زاده

نماینده دوره یازدهم

آذربایجان غربی

سلماس

یعقوب رضازاده

نماینده دوره یازدهم

آذربایجان غربی

ماکو

عمر علیپور اقدم

فرهنگی بازنشسته

آذربایجان غربی

مهاباد

سلام ستوده

مجری صدا و سیما مهاباد

آذربایجان غربی

میاندوآب

علی احمدی

کارشناس اقتصادی

آذربایجان غربی

شاهین دژ و تکاب

محمد میرزایی

عضو هیات مدیره منطقه آزاد ماکو

آذربایجان غربی

نقده و اشنویه

عبدالکریم حسین زاده

نماینده دوره های نهم، دهم

اردبیل

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

علی نیکزاد ثمرین

نماینده دوره یازدهم

اردبیل

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

صدیف بدری

نماینده دوره های دهم، یازدهم

اردبیل

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

احد بیوته

فعال فرهنگی و هنری

اردبیل

خلخال و کوثر

وحید کنعانی

مدیر فرهنگی و فعال سیاسی

اردبیل

گرمی

محمد خوش سیما

فعال اجتماعی و سیاسی

اردبیل

مشکین شهر

بابک رضازاده

مدیر حوزه بهداشت و درمان اردبیل

اردبیل

پارس آباد

ابراهیم فهیمی

مشاور نمایندگان طی سنوات متمادی

اصفهان

اصفهان

مهدی طغیانی

نماینده دوره یازدهم

اصفهان

اصفهان

امیرحسین بانکی پور

نماینده دوره یازدهم

اصفهان

اصفهان

حامد یزدیان

استاد دانشگاه

اصفهان

اصفهان

عباس مقتدایی

نماینده دوره های نهم، یازدهم

اصفهان

اصفهان

رسول بخشی

استاد دانشگاه

اصفهان

اردستان

احمد بخشایش

نماینده دوره نهم

اصفهان

لنجان

   اکبر پولادی باغبادرانی

عضو شوری شهر باغ‌بهادران

اصفهان

شاهین شهر

حسینعلی حاجی دلیگانی

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

اصفهان

خمینی شهر

محمدتقی نقدعلی

نماینده دوره یازدهم

اصفهان

شهرضا و دهاقان

حبیب قاسمی

شهردار شهرضا

اصفهان

فریدن و چادگان

اسماعیل سیاوشی

امام جمعه فریدون شهر

اصفهان

فلاورجان

رمضان رحیمی

کارشناس فقه و مبانی اسلامی

اصفهان

کاشان

مصطفی معینی

کارشناس سیاسی

اصفهان

گلپایگان و خوانسار

سیدمسعود خاتمی

نماینده دوره یازدهم

اصفهان

مبارکه

زهرا سعیدی

نماینده دوره دهم

اصفهان

نائین شهر

الهام آزاد

نماینده دوره یازدهم

اصفهان

نجف آباد و تیران

ابوالفضل ابوترابی

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

اصفهان

نطنز و بخش قمصر

حسین عبدلی

پزشک

اصفهان

سمیرم

رحیم کریمی

استاد دانشگاه

البرز

کرج و اشتهارد

علیرضا عباسی

نماینده دوره یازدهم

البرز

کرج و اشتهارد

 علی شیرین زاد

مدرس دانشگاه

البرز

طالقان و نظرآباد

علی حدادی

نماینده دوره یازدهم

ایلام

ایلام

سارا فلاحی

نماینده دوره یازدهم

ایلام

ایلام

فریدون همتی

استاندار قزوین و هرمزگان

ایلام

دهلران و آبدانان

اسدالله چراغی

معاون درمان بیمارستان اهواز

بوشهر

بوشهر

جعفر پورکیگانی

عضو شورای شهر بوشهر

بوشهر

دشتس و تنگستان

غلامحسین زارعی

فرماندار دشتستان

بوشهر

دشتستان

ابراهیم رضایی

نماینده دوره یازدهم

بوشهر

کنگان، دیر، جم و عسلویه

موسی احمدی

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سیدمحمود نبویان

نماینده دوره های نهم و یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

امیرحسین ثابتی

مجری صدا و سیما

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

حمید رسائی

نماینده دوره های هشتم و نهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

محمدباقر قالیباف

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

رضا تقی پور انوری

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

روح الله ایزد خواه

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مرتضی آقاطهرانی

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

منوجهر متکی

نماینده دوره های اول و هفتم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

اسماعیل کوثری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مهدی کوچک زاده

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سیدعلی یزدی خواه

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

علی خضریان

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مالک شریعتی نیاسر

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

کامران غضنفری

سیاستمدار

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

بیژن نوباوه وطن

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

محمد سراج

رییس کمیسیون معاملات شرکت فولاد کاوه جنوب

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

ابوالفضل ظهره‌وند

سفیر ایران در ایتالیا و افغانستان

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

حسین صمصامی

دبیر کمیسیون اقتصادی دولت نهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

زهره سادات لاجوردی

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

 احمد نادری

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

ابراهیم عزیزی

نماینده دوره های پنجم، یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

 سمیه رفیعی

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

  پیمان فلسفی

معاون وزیر کشاورزی در دولت‌های نهم و دهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

   ابوالقاسم جراره

نماینده دوره نهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سید مرتضی محمودی

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید ایوانکی

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مجتبی رحمان دوست

نماینده دوره نهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

عبدالحسین روح‌الامینی

نماینده دوره یازدهم

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مجتبی زارعی

معاون سیاسی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

زینب قیصری

مشاور مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

علیرضا سلیمی

نماینده دوره‌های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

تهران

پاکدشت

فرهاد بشیری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

تهران

دماوند و فیروز کوه

شاهرخ رامین

نماینده دوره هشتم

تهران

بهارستان و رباط کریم

حسن قشقاوی

نماینده دوره های چهارم و ششم

تهران

شهریار، قدس و ملارد

حسین حق وردی

نماینده دوره یازدهم

تهران

ورامین، پیشوا و قرچک

علی خزائی

فعال سیاسی

چهارمحال و بختیاری

شهرکرد

احمد راستیه

نماینده دوره یازدهم

چهارمحال و بختیاری

اردل و فارسان

حمیدرضا عزیزی

نماینده دوره نهم

چهارمحال و بختیاری

بروجن

غلامرضا میرزایی

نماینده دوره هفتم

چهارمحال و بختیاری

لردگان

سیدروح الله موسوی

فعال جهادی

خراسان جنوبی

بیرجند

   سید حسن هاشمی

وکیل دادگستری

خراسان جنوبی

نهبندان و سربیشه

مصطفی نخعی

نماینده دوره یازدهم

خراسان جنوبی

قائنات و زیرکوه

سلمان اسحاقی

نماینده دوره یازدهم

خراسان جنوبی

فردوس، طبس و سرایان

محمد نصیری

شهردار طبس

خراسان رضوی

مشهد و کلاته

نصرالله پژمانفر

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

خراسان رضوی

مشهد و کلاته

میثم ظهوریان

مدیر توسعه و تحول آستان قدس

خراسان رضوی

مشهد و کلاته

علی اصغر نخعی راد

عضو شورای شهر مشهد

خراسان رضوی

مشهد و کلاته

حسنعلی اخلاقی امیری

عضو شورای شهر مشهد

خراسان رضوی

تربت جام و تایباد

عثمان سالاری

قاضی دادگستری

خراسان رضوی

تربت حیدریه

محسن زنگنه

نماینده دوره یازدهم

خراسان رضوی

چناران و طرقبه و شاندیز

حسین امامی راد

مسئول دفتر نماینده

خراسان رضوی

خواف و رشتخوار

امیر توکلی رودی

سیاستمدار

خراسان رضوی

درگز

حسین محمدزاده

نماینده دوره نهم

خراسان رضوی

سبزوار

محمدرضا محسنی ثانی

نماینده دوره های هشتم، نهم

خراسان رضوی

سبزوار

بهروزی محبی نجم آبادی

نماینده دوره یازدهم

خراسان رضوی

فریمان و سرخس

سید احسان قاضی زاده هاشمی

نماینده دوره های دهم، یازدهم

خراسان رضوی

قوچان و فاروج

علی آذری

نماینده دوره یازدهم

خراسان رضوی

کاشمر و خلیل آباد

جواد نیک بین

نماینده دوره یازدهم

خراسان رضوی

گناباد و بجستان

هادی محمدپور

رئیس آموزش و پرورش گناباد

خراسان رضوی

نیشابور و فیروزه

محمد رستمی

مدیر انجمن تولیدکنندگان موتورهای ژنراتور ایران

خراسان رضوی

نیشابور و فیروزه

سید یحیی سلیمانی

فرماندار زبرخان

خراسان شمالی

اسفراین

هادی قوامی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم

خراسان شمالی

شیروان

عباس قدرتی

استاد دانشگاه

خراسان شمالی

بجنورد

سیدمحمد پاکمهر

نماینده دوره یازدهم

خراسان شمالی

بجنورد

محمدمهدی شهریاری

نماینده دوره هشتم

خوزستان

اهواز

مجتبی یوسفی

نماینده دوره یازدهم

خوزستان

اهواز

سیدمحسن موسوی زاده

رئیس آموزش و پرورش باوی

خوزستان

اهواز

محمد امیر

سیاستمدار

خوزستان

آبادان

جلیل مختار

نماینده دوره های دهم، یازدهم

خوزستان

آبادان

     جواد سعدون زاده

نماینده دوره‌های هفتم، نهم

خوزستان

آبادان

   سید محمد مولوی

نماینده دوره یازدهم

خوزستان

اندیمشک

جهانبخش قلاوند

مدیر کل استانداری خوزستان

خوزستان

ایذه و باغ ملک

فرشاد ابراهیم پور

معاون آموزش و پرورش

خوزستان

بندر ماهشهر و امیدیه

امیر حیات مقدم

استاندار خوزستان

خوزستان

بهبهان و آغاجار

محمد طلا مظلومی

نماینده دوره یازدهم

خوزستان

خرمشهر

مصطفی مطورزاده

نماینده دوره های پنجم، هفتم، هشتم

خوزستان

دزفول

عباس پاپی زاده

نماینده دوره نهم، دهم

خوزستان

دشت آزادگان و هویزه

مجید داغری

عضو شورای شهر

خوزستان

شادگان

هاشمه خنفری

مدیریت شهری

خوزستان

شوش و کرخه

محمد کعب عمیر

نماینده دوره یازدهم

خوزستان

شوشتر و گتوند

سیدمحمد سادات ابراهیمی

نماینده دوره های هشتم، نهم

خوزستان

مسجد سلیمان و لالی

علی عسگر ظاهری

نماینده دوره دهم

خوزستان

رامهرمز و رامشیر

امیرحسین نظری

رئیس سازمان صمت خوزستان

زنجان

زنجان

مصطفی طاهری

نماینده دوره یازدهم

زنجان

زنجان

نبی اله محمدی

مدرس دانشگاه

زنجان

ابهر و خرمدره

منصور علیمردانی

پزشک

زنجان

ماهنشان و ایجرود

سیدجمال موسوی

مدیر اداره ورزش ماهنشان

زنجان

خدابنده

احمد بیگدلی

نماینده دوره دهم

سمنان

سمنان و مهدی شهر

عباس گلرو

نماینده دوره یازدهم

سمنان

دامغان

علی اکبر علیزاده برمی

نماینده دوره یازدهم

سمنان

شاهرود

احمد عجم

استاندار قزوین

سمنان

گرمسار و آرادان

یاسر عربی

شهردار سابق گرمسار

سیستان و بلوچستان

زاهدان

حسینعلی شهریاری

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم

سیستان و بلوچستان

زاهدان

فداحسین مالکی

نماینده دوره یازدهم

سیستان و بلوچستان

ایرانشهر

رحمدل بامیری

فرماندار ویژه چابهار

سیستان و بلوچستان

چابهار

محمدانور بیجارزهی

فرماندار سراوان

سیستان و بلوچستان

خاش

علی کرد

نماینده دوره دهم

سیستان و بلوچستان

زابل و زهک

فرهاد شهرکی

عضو هیات مدیره و استاد دانشگاه

سیستان و بلوچستان

زابل و زهم

محمد سرگزی

نماینده دوره یازدهم

سیستان و بلوچستان

سراوان

محمدنور دهانی

مدرس دانشگاه

فارس

شیراز و زرقان

روح الله نجابت

نماینده دوره یازدهم

فارس

شیراز و زرقان

جعفر قادری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

فارس

شیراز و زرقان

سید اسماعیل حسینی

عضو هیات علمی دانشگاه شیراز

فارس

شیراز و زرقان

   ابراهیم عزیزی

نماینده دوره یازدهم

فارس

آباده

رحیم زارع

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

فارس

نیریز و استهبان

فرهاد طهماسبی

نماینده دوره یازدهم

فارس

اقلید

مسلم صالحی

نماینده دوره یازدهم

فارس

جهرم

محمدرضا رضایی کوچی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

فارس

مرودشت، پاسارگاد

  اسفندیار عبداللهی

فعال جهادی

فارس

داراب و زرین شهر

محمدجواد عسکری

نماینده دوره یازدهم

فارس

سپیدان

اردوان اکبرپور

استاد دانشگاه

فارس

سروستان

غلامرضا توکلی

فعال جهادی

فارس

فسا

حسنعلی محمدی

رئیس شورای شهر فسا

فارس

فیروز آباد

محمدمهدی فروردین

نماینده دوره یازدهم

فارس

کازرون

غلامرضا دهقان

نماینده دوره هشتم

فارس

لارستان

علاءالدین بروجردی

نماینده دوره های ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم

فارس

لامرد

سید موسی موسوی

پزشک

فارس

ممسنی

امید نصیبی

فعال جهادی

قزوین

قزوین

سالار ولایتمدار

فعال جهادی

قزوین

قزوین

فاطمه محمدبیگی

نماینده دوره یازدهم

قزوین

بوئین زهرا

روح الله عباس پور

نماینده دوره یازدهم

قزوین

تاکستان

عباس بیگدلی

فعال سیاسی

قم

قم

مجتبی ذوالنوری

نماینده دوره های دهم، یازدهم

قم

قم

محمدمنان رئیسی

عضو هیات علمی دانشگاه

قم

قم

قاسم روانبخش

مشاور استاندار قم

کردستان

سنندج

سالار مرادی

نماینده دوره دهم

کردستان

سنندج

محسن فتحی

نماینده دوره یازدهم

کردستان

بیجار

علیرضا زندیان

نماینده دوره یازدهم

کردستان

سقز و بانه

محسن بیگلری

نماینده دوره های نهم، دهم

کردستان

قروه و دهگلان

محمدرسول شیخی زاده

مدیر کمیته امداد کردستان

کردستان

مریوان

امید کریمیان

نماینده دوره نهم

کرمان

کرمان و راور

شهباز حسن پور

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

کرمان

کرمان و راور

مجید دوستعلی

حقوقدان

کرمان

بافت

یاسر سلیمانی

استاد دانشگاه

کرمان

بم و ریگان

موسی غضنفرآبادی

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم، یازدهم

کرمان

جیرفت و عنبرآباد

بهنام سعیدی

مدیر کل استانداری کرمان

کرمان

رفسنجان و انار

احمد انارکی

نماینده دوره دهم

کرمان

زرند و کوهبنان

عبدالحسین همتی

هیات علمی دانشگاه

کرمان

سیرجان و بردسیر

محمد معتمدی زاده

شهردار هماشهر

کرمان

شهربابک

غلامرضا نویدی

سرپرست فرماندار

کرمان

کهنوج و منوجان

منصور شکرالهی

نماینده دوره یازدهم

کرمانشاه

کرمانشاه

محمد رشیدی

نماینده دوره یازدهم

کرمانشاه

کرمانشاه

    عبدالرضا مصری

نماینده دوره‌های هفتم، نهم، دهم، یازدهم

کرمانشاه

کرمانشاه

 فضل الله رنجبر

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری کرمانشاه

کرمانشاه

اسلام آباد

مجتبی بخشی پور

نماینده دوره یازدهم

کرمانشاه

پاوه و جوانرود

رستگار یوسفی

فرماندار سابق جوانرود

کرمانشاه

سنقر

سیدجواد حسینی کیا

نماینده دوره یازدهم

کرمانشاه

قصرشیرین

فتح الله حسینی

نماینده دوره نهم

کرمانشاه

کنگاور و صحنه

وحید احمدی

نماینده دوره سوم، نهم

کهگیلویه و بویر احمد

بویراحمد و دنا

محمد بهرامی

شهردار یاسوج

کهگیلویه و بویر احمد

کهگیلویه و بهمئی

سیدمحمد موحد

نماینده دوره های چهارم، پنجم، ششم، هفتم، هشتم، یازدهم

کهگیلویه و بویر احمد

گچساران و باشت

غلامرضا تاجگردون

نماینده دوره های نهم، دهم

گلستان

گرگان

رمضانعلی سنگدوینی

نماینده دوره یازدهم

گلستان

گرگان

عبدالغفور امان زاده

کارشناس سیاسی

گلستان

رامیان

جمشید قاوم مقام

معاون فرماندار

گلستان

گنبد کاووس

عبدالحکیم آق‌ارکاکلی

رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی و بازرگانی مهان بنیان قابوس گنبد

گلستان

علی آباد کتول

رحمت الله نوروزی

نماینده دوره های نهم، یازدهم

گلستان

کردکوی

عبدالجلال ایری

نماینده دوره یازدهم

گلستان

مینودشت

سید نجیب حسینی

نماینده دوره های ششم، هشتم

گیلان

رشت و خمام

محمدرضا احمدی

نماینده دوره یازدهم

گیلان

رشت و خمام

جبار کوچکی نژاد

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

گیلان

رشت و خمام

مهدی فلاح

پزشک

گیلان

آستارا

ولی داداشی

نماینده دوره دهم

گیلان

آستانه اشرفیه

ابراهیم نجفی

نماینده دوره یازدهم

گیلان

بندر انزلی

احمد دنیامالی

نماینده دوره یازدهم

گیلان

رودبار

مهرداد گودرزوند چگینی

نماینده دوره یازدهم

گیلان

رودسر

محمد علیجانی

معلم

گیلان

صومعه سرا

سعید رحمت زاده

حقوق دان

گیلان

طوالش و رضوانشهر

یاسر اسلام دوست

حقوق دان

گیلان

فومن و شفت

سید کریم معصومی

حقوق دان

گیلان

لاهیجان و سیاهکل

سلمان زارع

کارشناس حقوق

گیلان

لنگرود

مهرداد بائوج لاهوتی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم

لرستان

خرم آباد و چگینی

    هادی هاشمی نیا

فعال سیاسی

لرستان

خرم آباد و چگینی

  رضا سپه وند

مشاور نمایندگان مجلس

لرستان

الیگودرز

حمیدرضا گودرزی

مشاور وزیر کشور

لرستان

بروجرد

فاطمه مقصودی

نماینده دوره یازدهم

لرستان

بروجرد

عباس گودرزی

نماینده دوره های دهم، یازدهم

لرستان

پلدختر

حمیدرضا کاظمی

نماینده دوره های دهم، یازدهم

لرستان

دلفان

محمدحسین محمدی

استاد دانشگاه

لرستان

دورود

روح الله لک علی

مدرس دانشگاه

لرستان

کوهدشت

علی امامی راد

نماینده دوره های چهارم، ششم، هفتم

مازندران

ساری

علی بابایی کارنامی

نماینده دوره یازدهم

مازندران

ساری

عالیه زمانی

پزشک

مازندران

قائمشهر و سوادکوه

عمران عباسی کالی

معاون سیاسی فرمانداری قائمشهر

مازندران

قائمشهر و سوادکوه

علی کشوری

معاون مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما

مازندران

آمل

رضا حاجی پور

نماینده دوره یازدهم

مازندران

بابل

حسن حسن نتاج صلحدار

پزشک

مازندران

بابل

احمد فاطمی

وکیل

مازندران

بابلسر

علی اصغر باقرزاده

نماینده دوره یازدهم

مازندران

بهشهر و نکا

غلامرضا شریعتی

نماینده دوره یازدهم

مازندران

تنکابن

سید شمس الدین حسینی

نماینده دوره یازدهم

مازندران

نور و محمود آباد

عبدالوحید فیاضی

نماینده دوره دهم

مازندران

نوشهر و چالوس

کامران پولادی

فرماندار کلاردشت

مرکزی

اراک، خنداب و کمیجان

سیدمحمد جمالیان

پزشک

مرکزی

اراک، خنداب و کمیجان

نادرقلی ابراهیمی

رئیس جهاد کشاورزی

مرکزی

تفرش

ولی الله بیاتی

نماینده دوره یازدهم

مرکزی

خمین

محمد بیات

رئیس شورای شهر

مرکزی

ساوه

محمد سبزی

نماینده دوره یازدهم

مرکزی

شازند

هوشنگ هادیان پور

مدیر جهاد کشاورزی

مرکزی

محلات و دلیجان

محمد جمالی

مدیر کل منابع طبیعی استان

هرمزگان

بندر عباس و قشم

فاطمه جراره

رئیس شورای شهر بندعباس

هرمزگان

بندعباس و قشم

احمد مرادی

نماینده دوره یازدهم

هرمزگان

بندعباس و قشم

محمد آشوری تازیانی

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم

هرمزگان

بندرلنگه

احمد جباری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

هرمزگان

میناب

سید عبدالکریم هاشمی

نماینده دوره نهم

همدان

همدان

عباس صوفی

شهردار همدان

همدان

همدان

حمیدرضا حاجی بابایی

نماینده دوره پنجم، ششم، هفتم، هشتم، دهم، یازدهم

همدان

اسدآباد

اکبر رنجبرزاده

نماینده دوره هشتم، دهم

همدان

بهار و کبودرآهنگ

فتح الله توسلی

نماینده دوره یازدهم

همدان

تویسرکان

محمدمهدی مفتح

نماینده دوره های چهارم، پنجم، هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم

همدان

رزن و درگزین

سید ابوالحسن مصطفوی

کارمند دانشگاه

همدان

ملایر

احد آزادی خواه

نماینده دوره های دهم، یازدهم

همدان

ملایر

    احمد آریائی نژاد

نماینده دور نهم

همدان

نهاوند

علیرضا نثاری

مدیر بنیاد مسکن نهاوند

یزد

یزد و اشکذر

محمدصالح جوکار

نماینده دوره یازدهم

یزد

اردکان

مصطفی پور دهقان

شهردار اردکان

یزد

مهریز و بافق

محمدرضا صباغیان

نماینده دوره های دهم، یازدهم

یزد

تفت و میبد

سید جلیل میرمحمدی

نماینده دوره یازدهم

اصفهان

مسیحیان ارمنی شمال ایران

آرا شاوردیان

نماینده دوره یازدهم

اصفهان

مسیحیان ارمنی جنوب ایران

گغارد منصوریان

سیاستمدار

تهران

زرتشتیان

بهشید برخوردار

سیاستمدار

تهران

کلیمیان

همایون سامه یح

نماینده دوره یازدهم

تهران

مسیحیان آشوری و کلدانی

شارلی اونیه تکیه

نماینده دوره یازدهم

باید غبار سفر پیاده روی اربعین بر چهره زائر امام حسین(ع) بنشیند/سفرهای زیارتی باید با حزن و اندوه و به قصد زیارت باشد
دنبال کنید

 

پایان پیام

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi