سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳

خبرخوب| کابوس قطع عضو دیابتی‌ها با فناوری هسته‌ای پایان می‌یابد

گروه خبرخوب: این روزها خوبتر از هر خوبی، قرار گرفتن در آستانه ولادت حضرت زهرا (س) و حال و هوای عاشقانه مردمی است که به یمن ولادت مادر سادات در تب و تاب روز مادر به سر می‌برند و آخر هفته متفاوتی را برای عرض ارادت به مادران خود تدارکات دیده اند. روزی فاطمی که پیش

اختصاصی کرونا

کد خبر : 105439
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۹:۲۸

کرونا :

خبرخوب| کابوس قطع عضو دیابتی‌ها با فناوری هسته‌ای پایان می‌یابد

گروه خبرخوب: این روزها خوبتر از هر خوبی، قرار گرفتن در آستانه ولادت حضرت زهرا (س) و حال و هوای عاشقانه مردمی است که به یمن ولادت مادر سادات در تب و تاب روز مادر به سر می‌برند و آخر هفته متفاوتی را برای عرض ارادت به مادران خود تدارکات دیده اند. روزی فاطمی که پیش از هرچیز آن را به آقا صاحب الزمان (عج) تبریک می‌گوییم تا شاید سهمی در شادی خاندان اهل بیت و تمام کائنات داشته باشیم و چه خوب است که در این سه شنبه مهدوی و درست در شب میلاد بانوی دو عالم، همه با هم دعای فرج بخوانیم و ظهور مهدی موعود (عج) را از خود مادر طلب کنیم. 

خبرخوب| کابوس قطع عضو دیابتی‌ها با فناوری هسته‌ای پایان می‌یابد 5
انرژی هسته ای به کمک بیماران دیابتی می آید

درمان زخم بیماران دیابتی با پلاسماتراپی

آن‌هایی که با دیابت سر و کار دارند، به خوبی می‌دانند که این بیماری در مراحل پیشرفته می‌تواند تا قطع عضو بیماران پیش رود. به واقع، زخم‌های دیابتی از بزرگترین دغدغه‌های بیماران و خانواده‌هایشان است که گاهی مثل کابوسی تمام نشدنی، زندگی آن‌ها را هم به لحاظ روانی و هم مالی تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین وقتی می‌شنویم تلاش دانشمندان کشورمان برای درمان این زخم‌ها با شیوه‌های نوین به ثمر نشسته، گل از گلمان می‌شکفد. 

«پلاسمای سرد»؛ این نام درمانی برپایه فناوری هسته‌ای است که می‌تواند ناجی زخم بیماران دیابتی باشد. چه بسا که امروز دومین کلینیک جامع درمان زخم برپایه فناوری پلاسما در البرز افتتاح شد تا به کمک بیماران دیابتی آمده و زخم‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن درمان کند. به گفته اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی؛ یکی از اهداف سازمان، به خدمت درآوردن فناوری‌های نوین هسته‌ای در جامعه و بهره مندی از آن در حوزه سلامت است که برهمین اساس، علاوه بر دو کلینیک زخم راه اندازی شده در ورامین و البرز، سال آینده نیز ۵۰ کلینیک مشابه در کشور به بهره برداری می‌رسد. خوشبختانه نتایج درمان در نخستین کلینیک درمان زخم بر پایه پلاسما، نشان از اثریخشی این درمان و رضایت بیماران دارد. 

خبرخوب| کابوس قطع عضو دیابتی‌ها با فناوری هسته‌ای پایان می‌یابد 6
جهیزیه اهدایی رهبر انقلاب در آستانه ولادت حضرت زهرا(ُس)

اهدای ۳۱۳ جهیزیه به زوج‌های شیعه و سنی

خبر داریم چه خبری! خبری از جنس جشن و عروسی با یک چاشنی خاص تحت عنوان جهیزیه‌های اهدایی که خبر را شیرین‌تر هم می‌کند. متاسفانه امروزه بسیاری از جوانان ما با بهانه‌هایی مثل گرانی و سنگینی هزینه‌ها از بار ازدواج شانه خالی می‌کنند و کلا قید زندگی مشترک را می‌زنند، اما از طرفی هستند جوان‌هایی که پایبند به سنت پیغمبرند و تمام نمی‌شودها را کنار می‌گذارند تا با همان حداقل‌ها به خانه بخت بروند. البته خداوند هم روزی رسان است و درهایی را از جاهایی به روی آن‌ها باز می‌کند که شاید حتی تصورش را نیز نمی‌کردند. خوشبختانه در ایران ما، همواره ردپای خیران خاص و عام به چشم می‌خورد و خداوند درست سربزنگاه آن‌ها را می‌رساند تا باری از دوش بندگانش بردارند؛ چه بساکه این بار نوبت به دستگیری از زوج‌های جوان سیستان و بلوچستان است. 
خبر رسیده در آستانه ولادت حضرت زهرا (س)، ۳۱۳ سری جهیزیه مجموعا به ارزش ۱۰ میلیارد تومان از سوی رهبر انقلاب به زوج‌های جوان اهل سیستان و بلوچستان اهدا شده تا زندگی مشترک خود را آغاز کنند. جالب است بدانید که این جهیزیه‌های اهدایی بدون تبعیض، به زوج‌های شیعه و سنی تعلق گرفته و متولیان امر تمام تلاش خود را کرده‌اند تا این اقدام در نهایت حفظ کرامت انسانی به دست زوج‌های نیازمندی برسد که تحت پوشش هیچ ارگان حمایتی قرار ندارند. 

۱۹۵ تشکل مردم نهاد در استان نیمه فعال یا غیر فعال هستند
دنبال کنید

 

 

حرم علوی، فاطمی شد
گاهی حال خوب و خبرهای خوب فقط به چند تصویر و صدا خلاصه می‌شوند. به تصویرهایی از یک حرم که نامش علوی است و رنگ و رویش فاطمی. بله چندروزی است که آستان مقدس امیرالمومنین (ع) در تدارک ولادت مادر سادات است. پرچم ها، کتیبه‌ها و هزاران شاخه گل، مژده ولادت بانویی را می‌دهند که گرچه حرمی ندارند اما عاشقان ایشان هرساله بیستم جمادی الثانی، ولادتشان را جشن می‌گیرند تا ارادتشان به بانوی دوعالم را به تصویر بکشند. بهتر است سخن کوتاه کنیم تا دلتان را روانه نجف کنید و نظاره‌گر بخشی هرچند کوچک از حال وهوایی حرمی باشید که این روزها بوی فاطمه (س) می‌دهد. 

خبرخوب| کابوس قطع عضو دیابتی‌ها با فناوری هسته‌ای پایان می‌یابد 7
تلاش برای خداحافاظی با کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها

توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در نانوایی‌های پیشوا 

حضور پلاستیک در زندگی ما ایرانی‌ها طی چند دهه گذشته، به ناگهان آنقدر زیاد شد که خودمان هم نفهمیدیم، چطور پاکت‌های کاغذی میوه و شیرینی و کیسه‌های پارچه‌ای نان، جای خود را به نایلون‌ها دادند و حالا دیگر عضوی جدایی ناپذیر از خریدهای ما هستند. کیسه‌هایی که علاوه بر مضرات زیست محیطی، سلامت ما را نیز به خطر می‌اندازند و ابدا شوخی بردار نیستند، خصوصا در جایی مثل نانوایی‌ها که مستقیما در معرض حرارت نان قرار گرفته و مواد شیمیایی خطرناکی را به نان‌ها منتقل می‌کنند که قطعا تدابیر و اقدامات جدی از سوی متولیان امر می‌تواند راهگشا باشد. 
درهمین راستا نیز شاهد اتفاقی ارزشمند در شهر پیشوا بودیم و آن هم توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در برخی از نانوایی‌های سطح شهر بوده است. رییس اداره حفاظت از محیط زیست پیشوا، هدف از این کار را آموزش عمومی و فرهنگسازی محیط زیستی در راستای کاهش مصرف پلاستیک اعلام کرده است، زیرا نانوایی یکی از مهمترین مراکز مصرف کیسه‌های پلاستیکی هستند که می‌توانند پلاستیک را با مواد تجریه‌پذیر و دیگر ظروف جایگزین کرده و نقش مهمی در کاهش پیامدهای زیست محیطی ایفا کنند. 
به واقع، این اقدام ارزشمند اداره محیط زیست پیشوا می‌تواند الگو و مقدمه‌ای باشد برای جمع آوری تمام کیسه‌های پلاستیکی از سطح نانوایی‌های کشور و جایگزینی کیسه‌هایی که مضراتی برای سلامتی انسان ندارند. 
 

مجوز مرز هوایی برای فرودگاه یاسوج صادر می شود
دنبال کنید

مادرها منتظرند
فردا یک روز خاص است. روزی که همه مادرها چشم به در می‌دوزند تا عزیزانشان با لبخندی از راه برسند و این روز مبارک را در کنار آن‌ها سپری کنند. فرقی نمی‌کند که این مادران در قید حیات باشند و یا خفته در خاک؛ بالاخره یک دیدار و خیرات، تمام چیزی است که می‌تواند مادران زمینی و آسمانی را به وجد آورد، پس لطفا در دل تمام مشغله‌های زندگی که خودتان هم می‌دانید تمامی ندارند، وقتی برای عرض ادب باز کنید و نگذارید هیچ مادری چشم انتظار بماند. شاید باورش سخت باشد اما همین حالا که از روز مادر حرف می‌زنیم، خیلی‌ها به سبب اختلافات مادر و فرزندی، مدت هاست خبری از مادران خود نگرفته‌اند اما دیگر وقتش رسیده تا به برکت ولادت حضرت زهرا (س)، کدورت را کنار گذاشته و به آغوش مادرانی بازگردند که رضایتشان فرقی با رضای خدا ندارد.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi