کرونا نیوز؛

دکتر سهراب صیدی رئیس شبکه بهداشت گچساران گفت : شروع برنامه “بسیج ملی کنترل فشار خون ” در استان همزمان با سراسر کشور در ۲۷اردیبهشت شروع و تا ۱۵تیر ادامه دارد.

وی افزود: در استان حدود۴۲ هزار بیمار پر فشار خون داریم که حدود ۳۱هزار نفر آنها در سامانه سیب ( سامانه یکپارچه بهداشت )ثبت شده که ماهانه توسط بهورزان و مراقبین سلامت کنترل می شوند .

دکتر سهراب صیدی گفت: همچنین حدود ۶۵٠٠٠ نفر جمعیت بالای سی سال در شهرستان وجود دارد که با توجه به هدف برنامه پنجاه درصد آنها (تقریبا بالای٣٢۵٠٠ نفر) باید طی این مدت غربالگری و از این تعداد حداقل بایستی حدود ٧٠٠٠ نفر ( شیوع بیماری ۲۱.۴%)بیمار شناسایی گردد.

وی تصرح کرد : امیدواریم که با همت و همکاری تمام دست اندرکاران بتوانیم اکثریت افراد بالای سی سال و همه زنان باردار و بیماران کلیوی را غربالگری کنیم .

صیدی بیان کرد: قابل ذکر بوده میزان شیوع بیماری برابر آمارهای موجود در مناطق روستایی استان بالای ۱۸%و در مناطق شهری حدود ۱۰% بوده اما طبق آمارهای کشوری میزان شیوع فشار خون بالا در استان ۲۱.۴% و میانگین شیوع بیماری در کل کشور ۲۷% می باشد.

رئیس شبکه بهداشت گچساران گفت: آمارها نشان دهنده این است که مشکل اساسی ما در شناسایی ،ثبت و مراقبت بیماران در مناطق شهری است و از همه همکاران عزیز انتظار دارم تمام جمعیت بالای ۳۰سال را هدف قرار بدهند تا انشا الله هیچ بیماری نباشد که از بیماری خود اطلاع نداشته باشد .

وی در آخر افزود: از همه دست اندرکاران و نهاد ها و ادارات شهرستان بخصوص فرماندار محترم که در اجرای این طرح اعلام آمادگی و همکاری نموده اند کمال تشکر و قدردان را دارم.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید