کرونا نیوز؛

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با هیات پارلمانی ترکیه در حاشیه نشست کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی (APA) دیدار و گفتگو کردند.

 

APA

 

در این دیدار، سیده فاطمه ذوالقدر رئیس گروه APA مجلس شورای اسلامی با اشاره به محکومیت برخی کشورها از جمله ترکیه در خصوص برگزاری کنفرانس ورشو و تلاش های رژیم صهیونیستی در بی ثباتی در منطقه گفت : اینکه ترکیه برای این نشست نماینده ای اعزام نکرد مورد توجه جمهوری اسلامی ایران است و  نشان می دهد  برادری و دوستی بین  دو کشور همسایه عمیق و ریشه دار است . امیدواریم که کشورهایی که درصدد هستند  در روابط و مناسبات راهبردی ایران و ترکیه خلل ایجاد کنند،  ناکام بمانند.

 

APA

 

محسن کوهکن عضو هیأت APA نیز با اشاره به علاقمندی و عمق روابط جمهوری اسلامی ایران و ترکیه و نقش مهم رایزنی های فیمابین در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه افزود :  در زمان کودتا علیه رئیس جمهور ترکیه، ایران اولین کشوری بود که این اقدام را محکوم کرد و این نشان دهنده وحدت دو کشور و اشتراک نظر در خصوص برخی مسایل راهبردی است .

چنارانی از اعضای هیات پارلمانی نیز با تأکید بر مشارکت  پارلمانهای عضو مجمع مجالس آسیایی افزود: باید سعی نماییم خروجی مجمع مجالس آسیایی را به استانداردهای بین المللی نزدیک نماییم.

 

APA

 

در ادامه این دیدار، آسمان اردوغان رئیس APA پارلمان ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار خاطرنشان کرد: دو کشور بدلیل اشتراکات زیادی که بایکدیگر دارند باید ارتباطات قوی باهم داشته و با همفکری و همکاری عملی سعی نمایند جایگاه زنان مسلمان را در سیاست خارجی پررنگ نمایند./

پایان پیام/

 

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴

دیدار هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با هیات پارلمانی ترکیه هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با هیات پارلمانی ترکیه در حاشیه نشست کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی (APA) دیدار و گفت وگو کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201902107503036702.jpg دیدار,هیات,پارلمانی,جمهوری,اسلامی,ایران,با,هیات,پارلمانی,ترکیه Icana

خانه ملت

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید