کد خبر: 44070

تاریخ انتشار: تیر 22, 1397

بازیگر گچسارانی و تسخیر لانه جاسوسی

محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار ایکنا با بیان این که بسیاری از تبلیغات دشمن نشئت گرفته از کم کاری خودمان است، اظهار کرد: هر از گاهی ما شاهد تولید فیلمی در سینمای آمریکا هستیم که در آن یا به مسلمانان توهین شده یا این که انقلاب اسلامی مورد […]

محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار ایکنا با بیان این که بسیاری از تبلیغات دشمن نشئت گرفته از کم کاری خودمان است، اظهار کرد: هر از گاهی ما شاهد تولید فیلمی در سینمای آمریکا هستیم که در آن یا به مسلمانان توهین شده یا این که انقلاب اسلامی مورد هجمه قرار گرفته است.

در این گونه مواقع اعتراضات مختلفی از سوی بخش های مختلف صورت می گیرد، اما این اعتراضات تنها در حد محکوم شدن باقی نمی ماند و هیچگاه منجر به ساخت فیلم یا سریالی نمی شود.

برای همین به نوعی ما ذهن جوانان خود را باز گذاشته ایم تا با تماشای کارهای غربی از آنها ایده و رهنمود بگیرند!

وی افزود: گواه بارز این ادعا را در فیلم «آرگو» می توان مشاهده کرد. این فیلم توانست جایزه اسکار را به خود اختصاص دهد و در جهان نیز بازتاب بسیاری داشته باشد، اما نکته تاسف آور این بود که قصه فیلم درباره رویدادی بود که به صورت وارونه بازگو شده بود؛ یعنی اشغال لانه جاسوسی آمریکا و فرار چند نفر از کارکنان سفارت. این موضوع نیز همسو با سیاست های کاخ سفید تعریف می شد.

این کار به اندازه ای مورد حمایت کاخ سفید قرار گرفت که زمان اعلام نام فیلم به عنوان اثر برگزیده، همسر رئیس جمهور وقت آمریکا به طور مستقیم و از طریق تماس ویدیویی نام فیلم برگزیده را اعلام کرد.

این تهیه کننده ادامه داد: با چنین شرایطی جواد شمقدری کارگردان سینما و تلویزیون شروع به نگارش فیلمنامه سریالی کرد که 4 سال نگارش آن به طول انجامید، چون کاری که در این زمینه انجام می شود باید از غنای بسیاری خوبی بهره برده باشد تا تاثیرگذاری آن را در بیننده شاهد باشیم.

فیلمنامه شمقدری 4 ماهی است که به کارگردان خود وی، جلوی دوربین رفته و قرار است این کار در 30 قسمت 45 دقیقه ای از بهمن ماه سال جاری روی آنتن رود.

علی اکبری تاکید کرد: برای ساخت مجموعه ای با محوریت تسخیر لانه جاسوسی، توجه به یک موضوع نیاز اساسی قصه است، آن هم اینکه با کاری دم دستی علاوه بر این که هیچ روشنگری انجام نمی شود، در حقیقت به اصل موضوع نیز ضربه زده می شود، پس تاکید این است که حتماً کارهای تولیدی در این حوزه باید با امکانات کافی جلوی دوربین رود. به ویژه که آثار ضد ایرانی و اسلامی هالیوود با بالاترین بودجه ساخته می شوند.

تهیه کننده فیلم «کتاب قانون» تاکید کرد: فیلمبرداری این کار از 20 بهمن سال گذشته آغاز شد. این سریال را می توان پر لوکیشن ترین اثر تلویزیون نامید که به همت سیما فیلم تولید می شود. برای این کار 140 لوکیشن انتخاب شده که گروه تا به امروز در 50 مکان کار ضبط را انجام داده اند.

فیلمبرداری این سریال به نیمه نزدیک می شود و بازیگران آن را هم دو گروه تشکیل می دهند.

در گروه اول که بازیگران حرفه ای هستند احمد نجفی، رحیم نوروزی، حمید گودرزی، علی رام نورایی، جلیل فرجاد، صالح میرزا آقایی، شهره لرستانی، زهرا سعیدی، کاوه سماک باشی، امیر محمد زند و سعید احمدی حضور دارند.

علی اکبری گفت: اما به دلیل این که داستان سریال نیاز داشت تا جوانان 20 تا 25 ساله محوز اصلی قصه باشند ما از حضور بازیگران جوان فارغ التحصیل سینما در این کار سود بردیم.

امین اسکندریان (بازیگر نقش اول سریال)، فائزه سادات اکرمی، یلدا افشاری پناه، شیوا بلوچی، مهدیه صاحب زمانی، نازنین ترابی، محمد جواد جعفر پور، فاطمه بیگی و نازنین حسینی بازیگران جوان این سریال هستند، البته این کار از وجود بازیگران خارجی نیز سود برده است که به محض حضورشان جلوی دوربین اسامی آنها اعلام خواهد شد.

این تهیه کننده ادامه داد: برای این سریال عظیم دکور سازی زیادی صورت گرفته است. برای مثال بازسازی لانه جاسوسی از جمله این مکان هاست، همچنین جدا از تهران شهرهایی چون گنبد، مروان، ساوه دیگر شهرهایی است که در آن فیلمبرداری انجام می شود، البته بخش هایی از قصه در آمریکا می گذرد، برای همین این سریال در خارج از کشور نیز جلوی دوربین خواهد رفت.

این تهیه کننده ادامه داد: داستان این سریال از 22 بهمن سال 57 آغاز شده و تا 13 آبان 58 ادامه پیدا می کند. این فیلم با پرداختن به واقعیات شرایطی را به وجود می آورد تا بیننده خود به این نتیجه رسد که مکان اشغال شده، سفارت خانه نبوده، بلکه محلی برای براندازی انقلاب اسلامی بوده است.

در این کار به هیچ وجه سعی نکردیم نگاهی جهت دار به موضوع داشته باشیم، چون باور ما این است که اگر واقعیت را تعریف کنیم مردم خود به حقیقت ماجرا پی خواهند برد.

علی اکبری در پایان گفت: این فیلمنامه در سکوت خبری جلوی دوربین رفته است و اولین خبر نیز از طریق خبرگزاری ایکنا اعلام می شود. این اتفاق نیز به این دلیل رخ داده که می خواستیم با چراغ خاموش به کار خود را جلوی بریم تا از حاشیه های احتمالی به نوعی دور بمانیم.

دیگر عواملی که تهیه کننده نامشان را رسانه ای کرد، عبارتند از؛ تیم کارگردانی: روح انگیز شمس، حمید رضا همتی، امیرحسین مدرس، جمشید خندان و مجتبی دربندی؛ گروه تولید: سعید کشاورز، اصغر جبارچور، علی علی اکبری، حسین بنی اسد و محسن هنرور؛ مونیتور: مهدی اسدی؛ جلوه های ویزه کامپیوتری: امیر زرین؛ مدیر صدا: بابک اخوان؛ مجری دکور: داود علی اکبری؛ عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: مهدی نبی زاده.

 

ارسال دیدگاه