جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

از مدیری که خودش باید برود تا بی توجهی مدیر یاسوج‌نشین به مردم بهمئی

به گزارش کرونا از بهمئی، نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی اقامه شد. امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک گفت: هر کار و اقدامی که از رونق مساجد بکاهد تلاش در جهت خرابی مسجد است در نگاه مقام معظم رهبری مساجد پایگاه اجتماعی،

اختصاصی کرونا

کد خبر : 93372
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۲

کرونا :

از مدیری که خودش باید برود تا بی توجهی مدیر یاسوج‌نشین به مردم بهمئی

به گزارش کرونا از بهمئی، نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی اقامه شد.

امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک گفت: هر کار و اقدامی که از رونق مساجد بکاهد تلاش در جهت خرابی مسجد است در نگاه مقام معظم رهبری مساجد پایگاه اجتماعی، مشورت، مقاومت و برنامه ریزی و حرکت اجتماعی و فرهنگی و محور ذکر نماز و توجه به خداوند و مرکزی برای مشورت و همکاری و تصمیم گیری در مسائل مهم اجتماعی سیاسی و نظامی است پایگاه انسان ساز، عمران دل و دنیا، مقابله با دشمن، بصیرت افزا و زمینه ساز برای ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس نگاه مقام معظم رهبری امام جماعت محور مسجد است باید حضور منظم ‌و با طمانینه، با کیفیت نماز و گفتگوی با مردم و تشکیل حلقه های معرفتی پاسخ به سوالات جوانان حق مسجد را ادا کند مساجد هسته ی مقاومت فرهنگی هستند اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد همه چیز از دست می رود این حرف نائب امام زمان عج است انقلاب و نظام اسلامی ما با ایمان دینی مردم پیروز شد دشمن امروز ایمان دینی ما را مورد هدف قرار داده است برای پیشبرد اهداف و آرمان های نظام و انقلاب نیاز به مجاهدان و مومنان تربیت شده در مساجد داریم.

وی افزود: دیروز نسل دفاع مقدس تربیت شده مسجد بودند و این انقلاب را پیروز کردند امروز نسل تربیت شده در مسجد می‌تواند این انقلاب را به اهداف و آرمان هایش برساند لذا مساجد نیازمند مدیریت علمی هستند باید اولویت حوزه های علمیه سازمان تبلیغات اداره اوقاف ارشاد اسلامی سپاه و بسیج ساماندهی و رونق مساجد باشد.

صلواتی خاطرنشان کرد: در شهرستان بهمئی ۶٠ مسجد بدون امام جماعت است نهادهای متولی چه اقدامی برای رونق مساجد انجام دادند؟ حداقل انتظار این است که مردم شریف و عزیز دین با مردم حفظ میشود مردم وارد صحنه شوند و زمینه حضور امام جماعت را فراهم کنند اما سهل انگاری ها و بی توجهی ها به مساجد ظلم فرهنگی است مدیری که نمی‌تواند مساجد را رونق بدهد بداند که دارد مرتکب ظلم و انحراف فرهنگی میشود و این بزرگ ترین ظلم است ماندن شما ظلم و عامل انحراف است چه دردی را برای شما درمان می‌کند؟. 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: در آستانه ۱۴و ۱۵ خرداد هستیم ارتحال جانسوز امام راحل و عظیم شان امام راحل مهندس و معمار اسلام در دوران معاصر است امام هم فهمیدند دین چه میگوید و هم دین را در جامعه اجرا نمودند و متولی دین در جامعه شدند امام دارای مکتب است مکتب امام شاخص هایی دارد عقلانیت معنویت عدالت سه بعد اصلی مکتب امام هستند مظهر این عقلانیت مکتب امام گزینش مردم سالاری برای نظام سیاسی کشور و تکیه بر آرا مردم بود این مظهر عقلانیت مکتب امام است. 

صلواتی بیان کرد: مردم صاحب کشور و مملکت اند از دیگر مظاهر عقلانیت امام این است که امام به دشمنان اعتماد نکردند روح اعتماد به نفس و خود اتکایی را به مردم تزریق کردند تدوین قانون اساسی اینها از مظاهر عقلانیت مکتب امام است از جمله مظاهر معنویت مکتب امام:  اخلاص، برای خدا کار کردن، توکل بر خدا، توسل، اخلاق مداری و اخلاق محوری در بعد عدالت مکتب امام اصرار بر رسیدگی به محرومان توصیه اکید به مسئولان به اجتناب از اشرافیت توصیه به مردمی بودن مسئولان مکتب امام ضمانت بخش پیروزی ها فتح های خرمشهرها و عبور ازگردنه های سخت است.

خطیب نماز جمعه شهرستان بهمئی افزود: امام اهل انس با قرآن مداومت بر نماز و ذکر و مونس با دعا خاصه دعای کمیل و مناجات و شعبانیه و چون اهل ارتباط با خدا بودند همه چیز را از خداوند می دانستند برای خدا کار میکردند، این راز اقتدار و ماندگاری و نفوذ در دلها بود و می بینیم هر روز اندیشه امام و راه امام زنده تر می شود.

کلیک کنید  تداوم خشکسالی و نگرانی کلزاکاران در خوزستان

وی ادامه داد: درس بزرگ امام روحیه و عمل انقلابی امام بود امام نقشه راه پر امید ملت ماست، لذا باید مکتب امام را شناخت و تنها راه مقابله با تحریف مکتب و شخصیت امام این است که نهادهای فرهنگی تبیین و ترویج مکتب امام را اولویت خودشان قرار دهند.

وی گفت: علامه طباطبائی در مورد علامه حسن زاده می فرمایند آقای حسن زاده را کسی نشناخت جز امام زمان(عج) آنوقت علامه حسن زاده آملی در توصیف رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب می فرمایند قائد ولی وفی رائد سائس حفی مصداق بارز نرفع درجات من نشا می‌باشند ایشان می فرمایند گوش‌تان به دهان رهبر باشد چون ایشان گوششان به دهان حجهبن‌الحسن (عج‌) است رهبر عظیم شانتان را دوست بدارید عالمی رهبری موحدی دینداری انسانی ربانی پاک و منزه کسی که دنیا شکارش نکرده است قدر این نعمت عظما را که خداوند به شما عطا کرده است را بدانید.

صلواتی ادامه داد: قدر این رهبر ولی وفی و الهی را بدانید ایشان می فرمایند سینه خود را شکافتم به هر جای آسمان ها رفتم این سید را دیدم باید قنبر حضرت خامنه ای کبیر بود پس یک معتقد واقعی به اسلام ناب و کارآمدی آن در عرصه ی اداره جوامع بشری، دارای ایمان راسخ به وعده های الهی و آیات الهی به سنت های تغییر ناپذیر الهی شیفته ی قرآن و عاشق و دلباخته  عترت اسلام شناسی فرهیخته سخنوری فصیح و بلیغ وارسته و ساده زیست دارای خلوص مثال زدنی مظلوم نواز و ظالم ستیز، دور اندیش، مدیر،مدبر، مقتدر و در عین مظلومیت، سیاست مداری اخلاق مدار،دشمن شناسی زیرک، اینها الطاف خداوند متعال در حق رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب است.

وی خاطر نشان کرد: شهید دستغیب در جمله ای می فرمایند ” من اطاع الخمینی فقد اطاع الله ما بر اساس همین مبنای اعتقادی و منطقی و عقلانی در مقطع پس از امام راحل می گویی با همین مبنای اعتقادی و منطقی و عقلانی در مقطع پس از امام راحل هم می گوئیم من اطاع الخامنه ای فقد اطاع الله، من عصی الخامنه ای فقد عصی الله،من احب الخامنه ای فقد احب الله، من ابغض الخامنه فقد ابغض الله، و من احب الخامنه ای فقد احب الله ، چرا که خداوند متعال در سوره نساء فرماید  اطیعواالله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم فی زماننا اولی امر امام خامنه ای است.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: شاهد سفر سلطان عمان به کشورمان ایران اسلامی بودیم در میان ۶ کشور ساحلی جنوب خلیج فارس بهترین و نزدیک ترین روابط را ما با این سلطان نشین عمان داریم همواره ارتباط تهران مسقط رو به توسعه بود از عمانی ها با عنوان میانجی گر موفق و خاموش یاد میشود همیشه یکی از میانجی گرها میان غرب و جمهوری اسلامی ایران بود در نزدیک کردن دیدگاه های ایران و مصر می تواند نقش آفرینی کند منتهی آنچه عامل واگرایی مصر و ایران است روابط نزدیک ژنرال السیسی با دولت آمریکا و روابط نظامی بین مصر و آمریکا است.

صلواتی افزود: که یکی از قرارداد های آنها بالغ بر ۲/۵ میلیارد دلار است برداشتن گام هایی از سوی مصر برای بهبود روابط با ایران در تضاد با مواضع آمریکا است و این برای مصر سخت است و حتی آمریکا مصر را تحت فشار قرار میدهد که این روابط برقرار نشود علاوه بر آمریکا رژیم خبیث صهیونیستی هم از دیگر عوامل بازدارنده روابط مصر و ایران است آنها میدانند نزدیکی مصر و ایران با منافع آنها در تضاد است عوامل همگرایی هم وجود دارد روابط ایران و مصر بعد از خروج ناگهانی آمریکا از افغانستان درس بزرگی برای کشورها شد آنها متوجه شدند نمی توانند به آمریکا به عنوان یک متعهد دائمی نگاه کنند سد النهضه باعث شکاف بین روابط مصر و رژیم صهیونیستی شده است چون این رژیم خبیث از اتیوپی در این مسئله حمایت کرده است لذا مصر نیازمند متعهدان جدید است.

کلیک کنید  برگزاری همایش آموزشی تخصصی اعضای هیات های نظارت برانتخابات شوراها

وی افزود: مصر و ایران در بحران سوریه همسویی داشتند هم بر حفظ تمامیت ارضی و هم بر اینکه بشار اسد باید بماند تاکید داشتند در بحران یمن مصر از حمله به این کشور حمایت نکرد منتهی مهم ترین پیشران برای بهبود روابط تهران و قاهره از سر گیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی است عراق هم نقش مهمی در این عرصه داشت سفر سلطان عمان به تهران مهم ترین نشانه بهبود روابط ایران و قاهره است.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: شاهد پیروزی اردوغان در انتخابات ترکیه بودیم اولا شکستی بود برای آمریکا اردوغان خدمات زیادی برای غرب داشت اما غرب هیچگاه به آن اعتماد نکرد تازه بر علیه آن اقدام به کودتا کرد در انتخابات اخیر آمریکا خیلی تلاش کرد و میخواست که ترکیه را از نزدیک شدن به روسیه و چین دور کند و به آغوش آمریکا بازگرداند در واقع به دنبال شکست اردوغان برآمدند اما آمریکا یک شکست دیگری را متحمل شد و انتخاب مجدد اردوغان به نفع منافع ایران است.

وی در بحث دیگری در خطبه دوم گفت: تذکر اولم در مورد صاحب خانه ها نه تنهای در سطح شهرستان بلکه در سطح استان است‌.

صلواتی افزود:  امام صادق علیه السلام می فرماید هر کس خانه ای داشته باشد و مانع از سکونت مؤمنی شود که به سکونت در آن خانه نیازمند است، خداوند متعال می فرماید: ای ملائکه من! بنده من بر بنده من نسبت به سکونت در خانه دنیا بخل ورزید. به عزّت و جلالم سوگند که هرگز در بهشت من ساکن نخواهد شد اگر ما خانه ای اضاف داشته باشیم و مستاجری نیازمند آن است و ما آن را به پرداخت بیشتر رهن اجاره مجبور کنیم و چاره ای ندارد که از خانه بیرون بزند این عواقب نامیمون و نامبارک در انتظار ما است.

صلواتی گفت: امیرالمومنین، علی بن ابی‌طالب (علیه السلام) می‌فرمایند: إرحَمْ تُرحَمْ.رحم کن، تا به تو رحم شود پیامبر اکرم (ص) به اهل زمین رحم کنید تا اهل آسمان به شما رحم کنند.

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: صاحب خانه ها انصاف و مردانگی کجا رفت؟ نگذارید بر مردم اینهمه فشار تحمیل شود افزایش بی رویه نرخ مسکن اجاره بها و رهن باعث نارضایتی مردم است باید یک ملاک و معیاری باید باشد تا دادستان ها بتواند ورود کند باید بربازار رهن و اجاره و مسکن نظارت دقیق تر شود.

صلواتی در ادامه گفت: مسئولان یاسوج نشین خوش آب و هوا به داد مردم غیرتمند و نجیب بهمئی برسیداز ماه ها قبل فصل گرما شروع شده است گرد و غبار هم بر این شهرستان سایه افکنده است مهمان ناخواسته ی هر روز میهمان مردم است.

امام جمعه شهرستان بهمئی اشاره کرد: قطعی مکرر برق باعث سوخته شدن وسایل برقی و نیم سوز شدن آنها و تحمیل هزینه های زیاد برای خانواده ها و مردم شده است تا به گرمای طاقت فرسای تابستان نرسیدیم برای مردم چاره اندیشی کنید.

صلواتی گفت: نگذارید این مردم پا برهنه ی ایستاده ی پای انقلاب و نظام امام و شهیدان و ولایت اینهمه درد و رنج متحمل شوند  ظاهرا با نصب ترانس دوم ایستگاه برق شهرستان بهمئی این مشکل تا حدودی حل میشود انتظار است این یاسوج نشینان مسئولی که آنجا هستند به فکر این منطقه باشند اینجا بیشتر از ۲۷٠ کیلو متر بامرکز استان فاصله دارد اما درد و رنج این مردم را متوجه بشوید به فریاد این مردم برسید.

امام جمعه شهرستان بهمئی در پایان گفت: به برادران و خواهران و مردم شریف بهمئی هم توصیه می کنم در مصرف برق صرفه جویی و مدیریت مصرف را رعایت کنیم.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi