جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

محمد ایمانی

آقای گُل به خودی! چه کسی نگذاشت تحریم برداشته شود؟

آقای گُل به خودی! چه کسی نگذاشت تحریم برداشته شود؟ 🔹آقای روحانی امروز گفت: “هر جناح و فرد و گروهی، اگر یک ساعت به هر دلیلی که امروز دلیلش انتخابات ١۴٠٠ است، جلوی برداشتن تحریم را بگیرد خیانت کرده و این خیانت بزرگ به ملت ایران است”. ♦️خیانت چیست؟ این که آمریکا و اروپا را

اختصاصی کرونا

کد خبر : 58552
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اسفند 1399 - 16:25

کرونا :

محمد ایمانی

آقای گُل به خودی! چه کسی نگذاشت تحریم برداشته شود؟

آقای گُل به خودی!
چه کسی نگذاشت تحریم برداشته شود؟

🔹آقای روحانی امروز گفت: “هر جناح و فرد و گروهی، اگر یک ساعت به هر دلیلی که امروز دلیلش انتخابات ١۴٠٠ است، جلوی برداشتن تحریم را بگیرد خیانت کرده و این خیانت بزرگ به ملت ایران است”.
♦️خیانت چیست؟ این که آمریکا و اروپا را از موضع اتهام (عهدشکنی در برجام) خارج نمایید و به افکار عمومی القا کنید مانع برداشته نشدن تحریم ها، افراد و جناح ها و گروه های داخلی هستند!
🔹به بیان دیگر در حالی که توپ در زمین دشمن است و او تحت فشار است تا به تعهد خود برگردد، از نوک خط حمله، توپ را به زمین خودی شوت کنید و برای مهاجمان دشمن پاس گل فراهم سازید!
♦️بازیکن خط حمله ممکن است اشتباه کند و دم دروازه حریف نتواند گل بزند، اما اگر توپ را از مقابل دروازه حریف برگرداند و به سمت دروازه خودی شلیک کرد، دیگر نمی توان نام این رفتار را اشتباه و ناتوانی گذاشت.
🔹آقای روحانی در حالی فرار به جلو می کند و دست پیش می گیرد که طبق وعده خود، باید همه تحریم ها در دی ماه پنج سال قبل (روز اجرای برجام) یکجا برداشته می شد.
♦️اگر پذیرش نا همزمانی انجام تعهدات برجامی، “خطا” بود، جرم نابخشودنی زمانی اتفاق افتاد که آمریکا و اروپا برای زیر پا گذاشتن تعهد “برداشتن تحریم ها” دست به یکی کردند؛ و آقای روحانی پذیرفت در نقشه و زمین همان ها بازی کند.
🔹او به دولت ترامپ از طریق خانم موگرینی تضمین (اطمینان) داد در صورت عهدشکنی آمریکا، همچنان به شکل یکطرفه به انجام تعهدات ادامه می دهد! لغو تحریم ها همان روز (سه سال قبل) منتفی شد و آقای روحانی مشخصا مسئول هر خیانت و خسارتی است که آمریکا و اروپا در این سه سال مرتکب شده اند.
♦️حالا هم دولت بایدن، مطمئن از این که روحانی در مقابل او منفعلانه رفتار می کند و حملاتش را به جای غرب، متوجه محافل داخلی در ایران می کند، فشار حداکثری ترامپ را ادامه می دهد.
🔹به بیان دیگر، هنر و کارویژه آقای روحانی، و حشی ساختن دشمنان بوده؛ همچنان که ید طولایی در برداشتن فشار از روی دشمن و برگرداندن توپ به نزدیکی های دروازه خودی دارد.

برچسب ها :

ناموجود

همسو و مرتبط

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

logo-samandehi
کابینت سازی نادری