جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

سیاست‌مدار اصلاح طلب و اقتصاددان / تحلیلی بر ایمیل های منتسب به غلام رضا تاجگردون

غلامرضا تاج گردون (زادهٔ شهریور ۱۳۴۵ دوگنبدان) سیاست‌مدار اصلاح طلب، اقتصاددان، مدرس دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون بعنوان نمایندهٔ دوره دهم مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس فعالیت می‌نماید. وی دانش‌آموخته کارشناسی علوم اقتصادی و کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی و دکترای مدیریت اقتصاد از دانشگاه گلوبال بیزنس بلژیک می‌باشد. تاج گردون پیشتر معاون رئیس سازمان مدیریت

اختصاصی کرونا

کد خبر : 42985
تاریخ انتشار : جمعه 31 فروردین 1397 - 19:39

کرونا :

سیاست‌مدار اصلاح طلب و اقتصاددان / تحلیلی بر ایمیل های منتسب به غلام رضا تاجگردون

غلامرضا تاج گردون (زادهٔ شهریور ۱۳۴۵ دوگنبدان) سیاست‌مدار اصلاح طلب، اقتصاددان، مدرس دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون بعنوان نمایندهٔ دوره دهم مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس فعالیت می‌نماید.

وی دانش‌آموخته کارشناسی علوم اقتصادی و کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی و دکترای مدیریت اقتصاد از دانشگاه گلوبال بیزنس بلژیک می‌باشد.

تاج گردون پیشتر معاون رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دولت هشتم و نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ  گچساران و  باشت  در استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

شرکت در انتخابات و رد صلاحیت

ایشان در سال ۱۳۸۴ در انتخابات میان دوره ای مجلس هفتم شرکت کرد که صلاحیت او از سوی شورای نگهبان رد شد.

همچنین در سال ۱۳۸۶ در انتخابات مجلس هشتم کاندید شد اما در انتخابات شکست خورد و از ورود به مجلس بازماند.

در سال ۱۳۹۰ کاندید انتخابات مجلس نهم شد و توانست برای اولین بار به مجلس راه پیدا کند.

غلامرضا تاجگردون در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی با رای ۷۳٫۶ درصدی مردم گچساران راهی پارلمان شد.

 

حال سوال اینجاست چرا مقدمه ی بالا را آورده ایم و چرا باید اطلاعات بالا را بدانیم؟!

غلامرضا تاج گردون خود یک فعال رسانه ای است و صحبت در مورد او بسیار سخت است و برای این حرفم باید بگویم تاج گردون دارای یک سایت دیجیتال مجوز دار خبری و هفته نامه ی خبری و مجموعه سایت نمایندگی و مجموعه شبکه های اجتماعی است که باید بخشی از فعالیت های وی در حیطه ی خبری محسوب کرد و وی را از بدنه ی رسانه های گچساران جدا ندانست هر چند که وی خود را جدا ندانسته و به کرات این مطلب را در جلسات مهم هم با اصحاب رسانه و هم با مسئولان در مجلس گفته است.

طی روزهای گذشته ایمیل‌های منسوب به غلامرضا تاج‌گردون، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی حاوی برنامه‌ها و دستورالعمل‌های انتخاباتی به نزدیکان و رئیس وی در شبکه‌های مختلف اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده است که تاکنون هیچ جوابیه یا واکنشی از سوی دفتر یا شخص خود نماینده در این خصوص ارائه نشده است.

ایمیل‌های منسوب به  غلامرضا تاج‌گردون خطاب به حشمت‌الله دشتی رئیس دفتر خود حاوی نکات جالب و قابل تاملی بوده که بدون شک و تردید طی روزهای آینده مورد تحلیل و واکنش فعالان سیاسی گچساران و باشت قرار خواهد گرفت، ایمیل‌های که مشخص نیست از چه کانالی وارد فضاهای مجازی شده و اصولا هدف از انتشار این ایمیل‌ها چه چیزی بوده اما کمی باید روند این اتفاق را مورد بررسی قرار داد و دید چه تاثیری روی اجتماع سیاسی و طایفه ای گچساران نسبت به نماینده ی گچساران و باشت نهاده است:

اشتباه مسئولان دفتر غلام رضا تاج گردون؛

اشتباه عمدی:

سیاست نوعی تدبیر است، یک نوع موضع اخلاقی نیست. یعنی در مقابل مسائل موجود و مسائلی که من ایجاد نکرده‌ام چه کاری کنم که بهترین باشد، نه اینکه از ابتدا به ساکن یک ارزش مطلقی را بتوانم اجرا کنم.

اگر فرض بر اشتباه عمدی را بپذیریم آن وقت باید گفت بازی سیاسی زیبایی را خورده ایم یا می خوریم و این از طرف رقبا یک نوع تدبیر است و موضع اخلاقی نیست و باید با این نوع مسائل با بصیرت عمل کرد .

کلیک کنید  ظریف حمله تروریستی در نیس را محکوم کرد

سیاست یعنی تدبیر. به هیچ عنوان نمی‌توان سیاست و تدبیر را از هم جدا کرد.

اشتباه سهوی:

انسان‌ها در سیاست همیشه قربانیان ساده‌دلِ فریب و خود فریبی بوده و خواهند بود؛ و تا زمانی‌که نیاموزند، منافع طبقاتی این یا آن گروه را در پشت عبارات اخلاقی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی و وعده‌های آن‌ها جستجو کنند، قربانی خواهند شد.

اگر فرض را بر یک اشتباه فردی بگیریم قربانیان خاص خود را همراه دارد که با این اتفاق صدمات جبران ناپذیری را خواهند دید هم در پایگاه های اجتماعی و هم در پایگاههای سیاسی در کشور و استان.

وقتی اشتباهی رو می‌شود سیاستمدار حق ندارد با دروغ و قصه‌بافتن، قضیه را توجیه کند. یکی از شهامت‌های سیاستمدار با اخلاق، اعتراف به اشتباهش است. ما از سیاستمدار اصلاً انتظار نداریم که هرگز اشتباه نکند اما انتظار داریم وقتی عیان شد که اشتباه کرده است، اعتراف کند.

نفوذ عوامل مخرب چه سیاسی و چه غیر سیاسی؛

 

نفوذ جریان سیاسی:

تاپیش از این در حوزه علم و دانش به منظور بستن راه های نفوذ دشمن اتفاقات خوبی در حال رخ دادن بود اما برخی برنامه های کلان ما تحت تاثیر فراز و فرود دولت ها قرار می گیرد و چون دولت ها با مطامع متفاوت بر سر کار می آیند و به جای دنبال کردن آرمان های ملی در پی تحقق آرمان های حزبی و باندی خود هستند، هنوز شاهد بسته شدن راه نفوذ دشمن نیستیم، در واقع همین مسئله راه را برای هجمه و نفود بیگانگان هموار کرده است.

نفوذ در جریانهای سیاسی هم چیزی نیست که بشود به راحتی از آن چشم پوشید و سرسری از آن بگذریم بنا بر این باید با چشم باز حرکت کرد.

نفوذ جریان خارجی:

خوش خیالی و سهل انگاری اولین منفذ نفوذ دشمنان است. در ماجرای اسب تروا، دروازه های شهر، زمانی به روی دشمن گشوده شدند که اسب چوبینِ صلح طلبانه از دشمن هدیه گرفته شد. مستر جیکاک انگلیسی به مدت هفت سال در ایل بختیاری به صورت کر و لال به شبانی مشغول شد تا زبان محلی را به دقت یاد گرفت و سپس سالها به اصلی ترین عامل تاراج نفت ایران تبدیل شد. رئیس علی دلواری توسط عامل نفوذی انگلیس از پشت سر مورد هدف گلوله قرار گرفت. شهیدان رجایی و باهنر توسط مسعود کشمیری(مورد اعتمادترین فرد از نظر شهید رجایی) ترور شدند، نفوذ سیدمهدی هاشمی به دفتر منتظری و ده ها موارد دیگر که بسیار گسترده می باشد. نفوذ در عرصه فرهنگی، در عرصه سیاسی، در عرصه امنیتی، در عرصه اقتصادی. دشمن برای همه این عرصه ها برنامه دارد و بیش از سه دهه است که بطور فعال عمل می کند.
براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، پروژه تفرقه و نفوذ براساس اطلاعات میدانی، کاملاً جدی است.

نفوذ، ممکن است فیزیکی باشد یا متافیزیکی. یعنی نفوذ افراد و نفوذ افکار. همانطور که رهبر عزیزمان فرمودند نفوذ جریانی از نفوذ فردی خطرناک تر است. می دانیم که نفوذ جریانی مبتنی بر یک نوع طرز تفکر و شیوه ای از اندیشیدن صورت می گیرد که افکار خاصی را به جریان می اندازد. نخبگان غربگرایی که یا در غرب تحصیل کرده اند و یا براساس علوم انسانی غربی رشد نموده اند عاملان اصلی این نفوذ جریانی هستند. آنها می گویند که نباید به ایران با تانک نظامی حمله کنیم بلکه بهترین گزینه، حمله با تانک فکری است.

کلیک کنید  آمریکا بیش از نیمی از مردم و نیروهای مسلح ایران را تروریست خواند

 

اولین راهکار مقابله، باور دشمنیِ دشمن است. برخی ها چنان تحت تأثیر اقدامات مخملینِ جنگ نرم و لبخندهای ملیحانه ی دشمن قرار گرفته اند که توطئه ی نفوذ دشمن را توهّم تلقی می کنند. سیاست اسکوئیز را غربی ها خوب می دانند و به دقت اجرا می کنند. این نوع سیاست می گوید که دشمنت را در آغوش بگیر و با نوازش و محبت، چنان محکم فشار بده که نَفَسش قطع بشود و بمیرد. آن وقت طرف مقابل تا لحظه مرگ، فکر می کند که شما در حال محبت کردن هستید.

 

جنگ سایبری و حملات به پایگاه های داده کشور؛

اگر فرض را بر این موضوع قرار دهیم باید این فضا و قدرت بیش از حد آن برای اخاذی و سوء استفاده آن را برای لحظه ای مد نظر گرفت و با تمام جدیت به مقابله با آن بلند شد؛

حملات سایبری به گزینه‌ای قدرتمند و کم‌هزینه برای جنگ تبدیل شده‌اند. جهان با نیروهایی رو به رو شده که به فناوری‌های رایانه‌ای مجهز هستند و می‌توانند با هک کردن صدمات مجازی به بار آورند و تنها با فشار یک دکمه خسارات مالی به افراد وارد کنند.

مهم‌ترین نوع این نوع حمله هک کردن است که یکی از نگران‌کننده‌ترین موارد برای دولت‌ها و افراد به شمار می‌رود.

ریشه اصلی این نگرانی حضور احزاب مختلف در این مسئله و سخت بودن ردیابی منشأ آن است. یکی دیگر از دلایل همچنین به مشخص کردن پایگاه حمله و ارزیابی هزینه تأثیرات آن بازمی‌گردد. فضای گسترده وب اکنون به محلی برای تنش، از جمله جاسوسی، ورود بدون مجوز، و کنترل پایگاه‌های داده‌ای تبدیل شده که ممکن است امنیت ملی برخی کشورها را تحت‌الشعاع قرار دهد. به دلیل وقوع چنین پیشرفت‌هایی بیشتر دولت‌ها مسئله فضای سایبری را در اولویت خود قرار داده‌اند و بر بسط سازوکارهای جلوگیری کننده تمرکز نموده‌اند.

جهان امروزی اولین طوفان سایبری را پس از افشای هزاران سند طبقه‌بندی‌شده که میان وزارت امور خارجه آمریکا و مأموریت‌هایش در سراسر جهان در وب‌سایت این وزارت ذخیره‌شده بود تجربه کرد. درز کردن اطلاعات موجب شد روابط بین‌المللی میان بسیاری از رهبران جهان، که کلمات و گفته‌های ثبت شده آن‌ها با موضعی که به مردم اعلام می‌کردند تناقض داشت، دچار مشکل شود. این موضوع همچنین موجب ناآرامی و اعتراض در بسیاری از کشورها شد. استفاده از اینترنت در پراکنده کردن این اخبار اثر مهمی بر تثبیت این تصور داشت که اینترنت می‌تواند به عنوان یکی از ثمره‌های انقلاب فناوری ارتباطاتی و اطلاعاتی خطرآفرین باشد و توانایی‌های متنوع و بی‌حدوحصری که در خدمت کاربران است، چه خوب و چه بد، می‌تواند تبعات داخلی، منطقه‌ای و جهانی داشته باشد.

 

برچسب ها :

ناموجود

همسو و مرتبط

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

logo-samandehi
کابینت سازی نادری