شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

نحوه معاملات آنلاین طلا و مزایای این روش سرمایه گذای

نحوه معاملات آنلاین طلا و مزایای این روش سرمایه گذای خرید و معامله طلا همواره یکی از مطمئن ترین و بهترین روش های سرمایه گذاری بوده است و اگرچه تاکنون بیشتر با خرید و فروش طلای فیزیکی انجام میشده اما در سالهای اخیر معاملات طلا شکل نوینی به خود گرفته است. سرمایه گذاری آنلاین طلا،

اختصاصی کرونا

کد خبر : 90845
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹

کرونا :

نحوه معاملات آنلاین طلا و مزایای این روش سرمایه گذای

نحوه معاملات آنلاین طلا و مزایای این روش سرمایه گذای

خرید و معامله طلا همواره یکی از مطمئن ترین و بهترین روش های سرمایه گذاری بوده است و اگرچه تاکنون بیشتر با خرید و فروش طلای فیزیکی انجام میشده اما در سالهای اخیر معاملات طلا شکل نوینی به خود گرفته است. سرمایه گذاری آنلاین طلا، روشی ایمن تر، ساده تر و با سرمایه های کم امکان پذیر است..

در معاملات آنلاین، فلزات گرانبها، و به ویژه طلا، به عنوان پناهگاه های امنی در نظر گرفته می شوند که ارزش خود را در زمانی که سایر دارایی ها با رکود یا افت ارزش مواجه هستند، حفظ کرده و حتی افزایش می دهند.

حتی داشتن طلا به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین جذابیت غیرقابل انکاری دارد. یعنی اگر یک معامله گر بورس یا فارکس باشید، گاها برای تنوع سبد معاملاتی خود به سمت خرید و فروش آنلاین طلا می روید.

معاملات آنلاین طلا

شما برای اینکه بتوانید معاملات آنلاین طلا را شروع کنید، باید ابتدا از طریق بروکر فارکس اقدام به ایجاد یک حساب کاربری کنید.ما به شما بروکر کپیتال اکستند را معرفی میکنیم. زیرا یکی از بهترین و معتبرترین کارگزاری های بین المللی است که از قضا برای رفاه حال مشتریان خود در سرتاسر جهان، اقدام به راه اندازی وب سایت و پنل کاملا فارسی نموده است. آدرس این وب سایت از طریق دامنه capitalxtendirn.com در دسترس است و زمانیکه وارد سایت میشوید از منوی بالای صفحه، گزینه نسخه فارسی را انتخاب کنید. همچنین کانال تلگرم کپیتال اکستند که امکان سوال و جواب و پشتیبانی را فراهم میکند از طریق آیدی @capitalxtend_farsi و اکانت capitalxtend_persian در اینستاگرام در دسترس شماست.

در ادامه اهمیت معاملات طلا و نحوه انجام این کار را بررسی میکنیم.

چه چیزی بر قیمت طلا تاثیر می گذارد؟

به عنوان یک قاعده کلی، قیمت طلا زمانی که عدم قطعیت یا منفی در سایر مناطق بازار وجود دارد (مانند سهام و اوراق قرضه یا به طور کلی اقتصاد) افزایش می یابد و زمانی که رشد در سایر بازارهای دیگر قوی باشد، کاهش می یابد. اگرچه این رابطه به هیچ وجه تثبیت نشده است، اما به طور کلی این دلیلی است که اکثر سرمایه گذاران طلا این دارایی را در اختیار دارند ، یعنی با هدف محافظت در برابر ضرر در سایر زمینه ها!

انجام معاملات طلا و فارکس

موارد دیگری که می تواند قیمت طلا را افزایش دهد عبارتند از:

  • تقاضا- آیا افراد زیادی آن را برای جواهرات و غیره می خرند؟
  • نرخ بهره پایین – قیمت طلا اغلب با نرخ بهره همبستگی منفی دارد
  • تضعیف دلار آمریکا
  • عرضه کم – اگر طلای کمتری استخراج شود، قیمت ها افزایش می یابد
  • بی ثباتی ژئوپلیتیک
  • رویدادهای طبیعی- در حوادث طبیعی، کشورهای آسیب دیده درصد بیشتری از ثروت خود را در طلا سرمایه گذاری می کنند و بر قیمت های جهانی تأثیر می گذارند
کلیک کنید  چطور با سئو سایت فروش شبانه روزی داشته باشیم؟

البته معکوس هر یک از موارد فوق باعث کاهش قیمت طلا خواهد شد. بنابراین قیمت طلا می تواند بر اساس آنچه در جهان اتفاق می افتد افزایش یا کاهش یابد.

مزایای سرمایه گذاری آنلاین طلا چیست؟

طلا، همراه با سایر فلزات گرانبها، در برابر تورم انعطاف پذیر است و می تواند ارزش نسبی خود را در طول صدها و حتی هزاران سال حفظ کند. از لحاظ تاریخی، طلا یک «قایق نجات اقتصادی» در کشورهایی که ارز ملی و/یا بازارهای سهام در آن سقوط کرده‌اند، فراهم کرده است. اما در خرید طلای فیزیکی مشکلی که وجود دارد این است که شما نمیتوانید حجم زیادی از طلا را بصورت قانونی از کشور خارج کنید. اما با معاملات آنلاین طلا چنین مشکلی نخواهید داشت و خیلی راحت میتوانید سرمایه خود را حفظ و منتقل کنید. یعنی اگر طلا به عنوان یک سرمایه گذاری خارج از کشور نگهداری شود، دیگر نیازی به جابجایی فیزیکی آن نخواهید داشت.

در کل ریسک معامله طلا و سایر فلزات گرانبها پایین است و به عنوان سرمایه گذاری امن محسوب میشود.  فلزات گرانبها تمایل دارند ارزش خود را در بلندمدت حفظ کنند. به همین دلیل، معامله گران تمایل دارند از آنها برای متنوع کردن پرتفوی سرمایه گذاری خود به عنوان پوششی در برابر رکود اقتصادی کوتاه مدت و عدم اطمینان سیاسی استفاده کنند.

چگونه می توانم در طلا سرمایه گذاری کنم؟

راه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در طلا وجود دارد که برخی از آنها با مقادیر کمتر پول نقد نسبتاً قابل دسترسی هستند. در اینجا یک سری از رایج ترین گزینه ها آورده شده است:

روش های معاملات و سرمایه گذاری آنلاین طلا

سرمایه گذاری و معامله طلا روشی خوب برای برای موضع گیری در مورد تغییرات قیمت در بازارهای طلا هستند.

هنگامی که در طلا سرمایه گذاری می کنید، مالکیت این دارایی ارزشمند را در اختیار خواهید گرفت و اگر قیمت فلز گرانبها افزایش یابد، سود خواهید برد.

بسته به اینکه علاقه شما به دارایی فیزیکی باشد یا خیر، انواع مختلفی از دارایی های طلا برای معامله یا سرمایه گذاری برای شما وجود دارد.

شمش طلا

طلای فیزیکی – به شکل سکه و شمش – معمولاً به عنوان ذخیره ارزش، هم برای سرمایه گذاران فردی و هم برای بانک ها استفاده می شود. اما الزامات گران قیمت نگهداری و بیمه اغلب سرمایه گذاران را از خرید مستقیم این فلز منصرف می کند

کلیک کنید  پیام صریح حسن روحانی به بایدن

اسپات طلا

قیمت لحظه ای طلا به میزان هزینه ای است که برای خرید از قبل یا در محل می شود. معامله طلای اسپات روشی محبوب برای قرار گرفتن در معرض خرید شمش بدون نیاز به مالکیت فیزیکی فلز گرانبها است.

معاملات آتی طلا

قراردادهای آتی شما را قادر می سازد تا طلا را با قیمتی ثابت در تاریخ معینی در آینده مبادله کنید. قراردادهای آتی از نظر کمیت و کیفیت استاندارد شده اند – فقط قیمت آنها توسط نیروهای بازار هدایت می شود

قرارداد اختیار معامله

قراردادهای اختیار معامله به روشی مشابه قراردادهای آتی کار می کنند، اما هیچ تعهدی برای اجرای معامله در هنگام خرید ندارند. این نوع قراردادها به شما این حق را می‌دهند که طلای فیزیکی یا آتی طلا را با قیمتی مشخص در تاریخ مشخصی مبادله کنید. اختیار خرید به دارنده حق خرید فلز گرانبها را می دهد، در حالی که اختیار فروش به دارنده حق فروش آن را می دهد.

ETF های طلا

صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) سبدی از سهام شرکت‌های استخراج، پالایش و تولید طلا را دنبال می‌کنند. معامله یا سرمایه گذاری در یک ETF روشی محبوب برای تنوع بخشیدن به یک سبد معاملاتی است. ETF ها سرمایه گذاری های منفعل هستند که به جای اینکه به دنبال عملکرد بهتر از آنها باشند، بازده بازار را هدف قرار میدهند.

سهام طلا

معامله در سهام یا سرمایه گذاری در سهام می تواند راهی عالی برای در اختیار گرفتن غیر مستقیم طلا باشد. شما می توانید در صنعت طلا، از معدن و تولید گرفته تا تامین مالی و فروش سرمایه گذاری کنید. توجه به این نکته مهم است که سهام طلا همیشه مانند شمش تغییر نمی کند، زیرا عوامل زیادی وجود دارد که قیمت سهام شرکت را تغییر می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به وب سایت کپیتال اکستند مراجعه کنید و از پشتیبانی تیم ایرانی این شرکت بین المللی بهره مند شوید و سوالات خود را مطرح کنید. همچنین با ثبت نام در سامانه معاملاتی این شرکت تا ۳۰۰ دلار پاداش دریافت خواهید کرد. برای دریافت جایزه ۳۰۰ دلاری روی لینک ثبت نام در کپیتال اکستند کلیک کنید.

نحوه معاملات آنلاین طلا و مزایای این روش سرمایه گذای 3

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi