یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

پاسخ استاندار به سئوالات دانشجویان/ از استخدام ۱۰۰ نفر تا آمادگی چینی‌ها در احداث راه‌آهن یاسوج-گچساران

به گزارش کرونا از یاسوج سید علی احمدزاده در نشست صمیمی و مشترک تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان که در دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد با تبریک آغاز دهه فجر و اعیاد مبارک ماه رجب گفت: پیام اصلی انقلاب اسلامی توجه به مبانی فکری، تعالی و رشد معنوی و زندگی توام با امید و

اختصاصی کرونا

کد خبر : 88048
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲

کرونا :

پاسخ استاندار به سئوالات دانشجویان/ از استخدام ۱۰۰ نفر تا آمادگی چینی‌ها در احداث راه‌آهن یاسوج-گچساران

به گزارش کرونا از یاسوج سید علی احمدزاده در نشست صمیمی و مشترک تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان که در دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد با تبریک آغاز دهه فجر و اعیاد مبارک ماه رجب گفت: پیام اصلی انقلاب اسلامی توجه به مبانی فکری، تعالی و رشد معنوی و زندگی توام با امید و آرامش است.

وی اظهار داشت: امروزه شدیدترین هجمه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی به این دلیل است که نمی‌توانند بپذیرند بشریت در مسیر رشد قرار دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه، دانشگاه محل تحول بوده و قرار است از طریق دانشگاه و حوزه علمیه کشور را به لحاظ بینش و رشد فکری بسازیم گفت: دانشگاه علاوه بر اینکه محل آموزش است محل تربیتی و قرار گرفتن در مسیر صحیح جامعه دینی نیز هست.

وی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات انقلاب اسلامی توجه به بانوان و رشد علمی آنها در جامعه بوده که مایه افتخار است، گفت: اگر قرار است رشد و توسعه‌ای در جامعه صورت گیرد منشا آنها بانوان هستند و این رشد و توسعه به وسیله زنان تحصیل‌کرده و نخبه فراهم شدنی است.

استاندار در ادامه سخنان خود برگزاری چنین جلساتی با جامعه دانشگاهی را سازنده و ارزشمند دانست و عنوان کرد: آنچه در این جلسه بیان شد از باب دلسوزی بود و تذکرات دانشجویان مسئولان را بیدار و هوشیارتر می‌کند و برخی مواردی که دانشجویان مطرح کردند را باید در عمل مورد استفاده قرار دهیم.

معاونینم را خودم انتخاب کردم و نمایندگان دخالتی نداشتند

احمدزاده در خصوص دخالت نمایندگان در انتصابات که مورد پرسش دانشجویان بود، افزود: اظهارنظر نمایندگان در انتصابات در همه استان‌ها است و تنها مختص کهگیلویه و بویراحمد نبوده اما در استان ما مشورت ها در این خصوص بیشتر است.

 احمدزاده با بیان اینکه سه نفر از معاونین را خودم انتخاب کردم گفت: قسم یاد می‌کنم که نمایندگان در انتخاب معاونینم هیچ دخالتی نداشتند، معاون اقتصادی استاد دانشگاه و دکترای اقتصاد دارد معاون توسعه منابع انسانی که جدیداً منصوب کردیم استاد دانشگاه و دکترای ریاضی دارد و نماینده بویراحمد در انتصاب این افراد نقشی نداشت و انتخاب خودم هستند.

استاندار بیان کرد: معاون سیاسی استانداری فرماندار نمونه، جانباز دوران جنگ و فرزند شهرستان کهگیلویه هستند اما حتی آقای موحد از اینکه سید جواد هاشمی را به عنوان معاون سیاسی خودم انتخاب کردم اطلاعی نداشتند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به مطالبه یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه استان فاقد معاون عمرانی است، بیان کرد: معاون عمرانی استانداری هفته گذشته از استان رفتند. 

احمدزاده خاطرنشان کرد: آقای حاجی از نیروهای دولت گذشته بود و روزی که به استان آمدم اولین برنامه‌ام تغییر معاون عمرانی بود اما از میان ۲۰ نفری که از جریانات مختلف به من معرفی کردند هرچه بررسی کردم بهتر از آقای حاجی‌زاده که دکترای آب داشت و با حوزه عمرانی بیگانه نبود برابری و یا برتری نداشتند.

وی در خصوص اینکه بعد از رفتن معاون عمرانی در پی جایگزین هستیم، عنوان کرد: از نیروهای استان و حتی بیرون استان افرادی معرفی شدند و اگر گزینه خوبی حتی غیر بومی هم باشد برای حوزه عمرانی انتخاب خواهیم کرد.

در حال بررسی گزینه‌های معاونت عمرانی هستیم

احمدزاده تصریح کرد: البته کسانی هم انتخاب شده اند و در حال طی کردن استعلامات قانونی هستند.

استاندار در خصوص انتصاب مدیران عنوان کرد: همه تلاشم را کردم تا از نخبگان استان افرادی را برای پست‌های مدیرکلی انتخاب کنم تا زمینه برای رشد آنها فراهم شود تنها مدیرعامل شرکت برق که به تازگی منصوب شدندغیربومی هست و از نیروهایی است که می‌تواند به توسعه استان کمک کند.

 احمدزاده در خصوص میدان دادن به جوانان در پست‌های مدیریتی گفت: اغلب مدیران جوان و در رنج سنی ۴۰ سال، دارای مدرک فوق‌لیسانس و بالاتر هستند.

استاندار ادامه داد: برای برخی پست‌ها هم نتوانستیم از جوان‌ها استفاده کنیم و به باتجربه‌ها مسئولیت دادیم که نباید در این خصوص بر من خرده بگیرید.

وی در خصوص انتخاب مدیران‌ کل گفت: برخی از مدیرانی که انتخاب کردیم در استان و حتی کشور نخبه هستند از برخی‌ها هم انتظار داشتیم انقلابی کار کنند.

کلیک کنید  تعمیرات«امجدیه» تا 6 ماه آینده آغاز می‌شود/ اعتبار 4.5 میلیاردی برای تعمیر و تجهیز مجموعه 15 خرداد

استاندار ابراز داشت: آنهایی که انتظارات را برآورده نکردند به دنبال تغییر آنها هستیم اما هنوز به گزینه خوبی نرسیدیم چرا که برای مدیرکلی شاخص‌هایی نیاز است و صلاحیت افراد باید بررسی شود.

استاندار در خصوص مجوز استخدام ۱۰۰ نفر که به استانداری کهگیلویه و بویراحمد و چند استان دیگر داده شده است، گفت: در جلسه‌ای این موضوع را به آیت الله رئیسی رئیس جمهور پیشنهاد دادیم و مورد موافقت دکتر رئیسی قرار گرفت.

به گفته استاندار، ۸۰ نفر از طریق آزمون سراسری انتخاب می‌شوند به نحوی که از دستگاه‌ها می‌خواهیم پست‌های خالی خود را به ما اعلام نمایند.

استاندار اعلام کرد: پس از اعلام پست های خالی، معاون توسعه منابع انسانی استانداری آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد و آگهی‌های لازم منتشر می‌شود لذا استخدام این تعداد افراد تشریفات اداری دارد و هیچکس در این زمینه نفوذ نخواهد کرد.

استاندار ادامه داد: از میان این ۱۰۰ نفر مجوز جذب ۱۰ نفر از نخبگان استان و افرادی که دارای مدرک دکترا در رشته‌های مورد نیاز دستگاه‌ها اهستند داده شده است.

وی تصریح کرد: همچنین با نظر وزیر کشور اختیار جذب ۱۰ نفر برای پست‌های سیاسی فرمانداری و بخشداری ها داده شده است.

مجوز استخدام ۱۰۰ نفر اخذ شده است

 احمدزاده عنوان کرد: استخدام این ۱۰۰ نفر حتما قانونمند انجام می‌شود و سپاه، اداره اطلاعات، بازرسی و دیوان محاسبات بر جذب ۱۰۰ نفر نظارت خواهند داشت و براساس قانون باید سهمیه ایثارگران و فرزندان شهدا جذب شود.

 استاندار در خصوص دخالت در انتصابات دانشگاه علوم پزشکی گفت: در دانشگاه علوم پزشکی باید افراد متخصص به کار گرفته شوند اما مشکلی که وجود دارد این است که اساتید دانشگاه حاضر نیستند مسئولیت بپذیرند.

استاندار ادامه داد: فردی در دانشگاه علوم پزشکی رفتار مناسبی با دانشجویان و مردم ندارد و این موضوع به من رسیده برای جایگزینی این فرد گزینه‌هایی مدنظر است اما هر کاری می‌کنیم حاضر به پذیرش هیچ پستی نیستند.

 احمدزاده در ادامه در خصوص حمایت از کاروان‌های راهیان نور که خواسته دانشجویان بود، افزود: کاروان راهیان نور تاثیرگذاری زیادی دارند و سبب آشنایی دانشجویان و نسل‌ جدید با فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت می‌شوند، لذا به دانشجویان اطمینان می‌دهم که در حد توان از کاروان راهیان نور حمایت خواهم کرد.

استاندار در خصوص وضعیت محورهای استان گفت: محورهای یاسوج_ اصفهان، یاسوج _شیراز- یاسوج -گچساران ، جاده پاتاوه – دهدشت و یاسوج – اقلید و باغچه جلیل به طرف سادات محورهای اصلی استان هستند که امسال برای بهسازی و تعریض این محورها هر کدام ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان جهت برطرف کردن پیچ‌های خطرناک و نقاط حادثه‌خیز از محل سفر رئیس جمهور در نظر گرفته شده که طی بازده زمانی سه ساله تخصیص داده می‌شود.

با چینی‌ها برای راه‌آهن وارد مذاکره شدیم

استاندار در خصوص اتصال استان به شبکه ریلی کشور گفت: در این خصوص با چینی‌ها وارد مذاکره شدیم تا برای احداث راه آهن یاسوج _گچساران به بنادر جنوبی کشور سرمایه‌گذاری کنند که خیلی از کارها پیش رفته است.

 احمدزاده با اشاره به آخرین وضعیت پتروشیمی گچساران گفت: این ابر پروژه مهم در آستانه افتتاح قرار دارد.

استاندار گفت: پتروشیمی گچساران در سفر رئیس جمهور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد .

وی عنوان کرد: پروژه پتروشیمی گچساران خوراک اتیلن ۵ پالایشگاه را تامین می‌کند، ضمن اینکه مجوز پتروپالایشگاه گچساران اخذ شده و با رایزنی نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی پالایشگاهی در منطقه پادوک دهدشت احداث می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت استخراج گاز از مخزن گازی مختار بویراحمد گفت: قرار است بهره‌برداری از منطقه گاز مختار شروع شود که یک فرصت طلایی برای ایجاد تاسیسات عظیم و ایجاد اشتغال برای استان و شهر یاسوج است.

 احمدزاده بیان کرد: کارهای بزرگی برای استان در حال انجام است و در تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری برای کارخانه سیمان و آجر هستیم.

پرداخت وام ازدواج متوقف نشده است

وی درخصوص دغدغه دانشجویان مبنی بر تاخیر در پرداخت وام ازدواج و گلایه مردم در این خصوص گفت: پرداخت وام ازدواج از محل درآمدهای بانکی است و سال گذشته میزان مصارف نسبت به منابع بانک‌ها ۱۲۰ درصد بود اما روند پرداخت تسهیلات ازدواج متوقف نشده و کماکان ادامه دارد.

کلیک کنید  همایش بزرگداشت امامزاده میرسالار(ع) در دیشموک برگزار شد

استاندار ادامه دارد: به زودی اعتبارات تبصره ۱۸ و سایر اعتبارات به استان ابلاغ می‌شود و مجددا وام پرداخت می‌شود.

احمدزاده در خصوص اینکه تا چه زمان استاندار استان خواهد بود گفت: از جمله استاندارانی بودم که در جلسه هیئت دولت یک رای مخالف نداشتم و آن هم به دلیل کارنامه بود که طی این سال‌ها از خود به جا گذاشتم.

وی ادامه داد: اما اینکه تا کی در این سمت باشم بخشی به خودم و بخشی به دولت برمی‌گردد اما تا زمانی که استاندار باشم همه تلاشم را برای انجام وظایفم انجام خواهم داد و سعی می‌کنم به مناطق مختلف سفر کرده و مشکلات را از نزدیک ببینم و برای رفع آنها اقدام کنم.

  احمدزاده در خصوص نبود برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد: در جلسه استانداران با رئیس جمهور به موضوع فرهنگ و لزوم توجه به فرهنگ با توجه به جنگ ترکیبی دشمن اشاره کردم که مورد تایید رئیس جمهور هم قرار گرفت.

۴۰ میلیارد به حوزه فرهنگ اختصاص دادیم

وی ابراز داشت: ما هم از حوزه فرهنگ غافل نشدیم و از ۶۰ میلیارد محل سفر رئیس جمهور اعتبارات وزارت نفت ۴۰ میلیارد برای حوزه فرهنگی اختصاص داده ایم.

استاندار از دانشگاه ها برای ایجاد یک پروژه مهم در استان کمک خواست و گفت: از دانشگاه‌ها می‌خواهم برای راه اندازی دانشگاه صنعتی در استان به من کمک کنند.

وی در خصوص عدم حضورش در روز دانشجو عنوان کرد: برای روز دانشجو قرار بود در دانشگاه علوم پزشکی حاضر شوم اما در آخرین دقایق گفتند جلسه کنسل شده اگر می‌دانستم جلسه قرار است کنسل شود در دانشگاه دیگری حاضر می‌شدم.

احمدزاده عنوان کرد: با دانشجو بودن را افتخار می‌دانم و برنامه دارم یک شب در خوابگاه‌های دانشجویی حاضر شوم و به درددل‌های دانشجویان گوش کنم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: من فرزند همین استان هستم و اگر بتوانم به دانشجویان کمک کنم خاطره خوبی به یادگار خواهیم گذاشت، ضمن اینکه برای برگزاری جلسات دانشجویی اعلام آمادگی می‌کنم.

وی در خصوص مشکلات رفاهی دانشجویان دانشگاه پیام نور گفت: هر کمکی از دستم بر بیاید برای رفع مشکلات رفاهی دانشجویان پیام نور انجام خواهم داد.

استاندار در خصوص مشکل پروازهای فرودگاه یاسوج افزود: قبل از عید مجوز بین المللی شدن فرودگاه را اخذ کردیم و برای ایجاد زیرساختار مبلغ هشت میلیارد تومان اختصاص دادیم اما یکسری تشریفات نیاز دارد که باید انجام شود.

برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج بعد از عید

 احمدزاده بیان کرد: متاسفانه وضعیت جغرافیایی استان، دلیل کاهش پروازهای فرودگاه است که این موضوع را با معاون اول رئیس جمهور در میان گذاشتم و با رایزنی با رئیس سازمان فرودگاه‌های کشور قول دادند که مشکل پروازهای فرودگاه یاسوج بعد از عید حل و پروازها همه روزه برقرار شود.

استاندار در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ۵۳۳ پروژه عمرانی در دهه فجر افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود عنوان کرد: ۱۱۳ مورد از این پروژه‌ها کلنگ‌زنی و با مابقی افتتاحی است.

 احمدزاده عنوان کرد: ۹۵ درصد آنها در همین دولت شروع شده است که با افتتاح برخی از آنها از جمله آب رسانی به لوداب و گازرسانی به دیشموک و قلعه رئیسی روستاهای زیادی از این نعمت بهره‌مند خواهند شد.

استاندار خاطرنشان کرد: پروژه‌های دیگری که در استان در حال احداث هستند بیش از دو برابر آمار طرح های افتتاحی و کلنگ زنی در دهه فجر می باشد ضمن اینکه بخش اقتصادی ما در تلاش برای جذب سرمایه‌گذار است.

وی در خصوص دغدغه یکی از دانشجویان در خصوص تپه دمالی منطقه سروک گفت: این قسمت قطعه بندی شده و مردم باید پای کار بیایند تا انشعابات آب، برق و گاز به آنها داده شود.

استاندار در پایان سخنان خود در پاسخ به سئوال دانشجویی در خصوص جذب اعتبارات عنوان کرد: ۱۰۰ درصد اعتبارات عمرانی سال گذشته اعم از اعتبارات استانی، ملی و سفر رئیس جمهور جذب شده است و هیچ اعتبار اسناد خزانه برگشت نخورد، ضمن اینکه اعتبارات سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه سال آینده مهلت جذب دارند.

انتهای پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اعلام وصول پایگاه خبری
logo-samandehi